Czy szczurki śmierdzą?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

To już nie smrodek...

Post autor: violet »

Zadałam to pytanie już gdzie indziej, ale moze tu bedzie bardziej pasowało... ;) Mam dwa młode samce i jak narazie nie mam klopotow z "zapachem" ... Czy to zalezy od dojrzałosci płciowej? Moi chłopcy maja teraz niecałe 2 miesiące.. w jakim wieku zaczną .. hm... intensywniej pachniec? 8)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

To już nie smrodek...

Post autor: czukukkcza »

jeśli będziesz wszystko utrzymywała w czystości,to nie będzie 'pachnieć'
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

To już nie smrodek...

Post autor: Dory »

czukukkcza mnie niegdy nie przyszłoby do głowy, żeby oddać swojego szczura, tylko dlatego, że mam problemy z klatką :| . A ty proponowałaś to już kilka razy.
Czy wiesz, że na Allegro sprzedają uzywane klatki nawet po 1 zł? Zapytaj, może ktoś byłby w stanie ci klatkę pożyczyć? Zwłaszcza, że w tą sobotę jest spotkanie w Warszawie na SGGW i będą tam ludzie z twojego miasta.
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

To już nie smrodek...

Post autor: PALATINA »

[quote="violet"]Czy to zalezy od dojrzałosci płciowej? Moi chłopcy maja teraz niecałe 2 miesiące.. w jakim wieku zaczną .. hm... intensywniej pachniec? [/quote]

Przy dwóch samcach i regularnym sprzataniu - smrodku byc nie powinno.

A mocniej pachniec zaczną za miesiąc 8)
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
orlik wioletta
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 24, 2006 5:02 pm

To już nie smrodek...

Post autor: orlik wioletta »

No właśnie,czystość w klatce jest bardzo ważna.Proponuję plastikowa kuwetkę do której możesz włożyć albo papier albo wsypać trocinki.Ja osobiście sprzątam co 2-3 dni wtedy szczurek ma świeżutko i pachnąco i napewno jest szczęśliwy. :lol:
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

To już nie smrodek...

Post autor: PALATINA »

Ja sypie Cat's Dream. Co tydzień wyjmuje kupki, ale sam żwirek co 2-3 tyg i jest ok ;) - Tylko samą klatke muszę szorować pożądnie co tydzień, bo zasiuskana maxymalnie (półki aż sie lepią :evil: )
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

To już nie smrodek...

Post autor: czukukkcza »

wiadomości z frontu:
smrodek opanowany.
wyrok eksmisji odroczony[mam nadzieję że już do końca:D!]
:)))
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

To już nie smrodek...

Post autor: Dory »

[quote="czukukkcza"]smrodek opanowany. [/quote]
w jaki sposób?
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

To już nie smrodek...

Post autor: MANIAK90 »

Ja tak samo jak orlik wioletta sprzątam co 2-3 dni i jest spox. :thumbleft:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

To już nie smrodek...

Post autor: Vella »

[quote="merch"]jeśłi klatka jest ok to moze mozesz zamówić kuwete z klejonej pleksy[/quote]
Masz może jakies namiary na kogoś kto robi takie kuwety?
Właśnie taka spora rynienka z pleksi by mi sie przydała, mogłabym zaadaptować półkę stolika na super klatkę...
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

To już nie smrodek...

Post autor: sechmet »

kurcze, ja uzywam cat's dream, co dwa dni kupki wybieram, calosc wymieniam co 5-6 dni razem z myciem calej klatki, a mimo to zapach, a raczej smrod jest nie do zniesienia... ale szczury same w sobie nie smierdza...
ja juz nie wiem, moze powinnam czesciej myc...
probowalam roznych sciolek, ale to jakby nic nie zmienialo...
a smierdzialo tak samo przy pieciu jak teraz przy dziesieciu szczurach... :roll:

wie ktos moze o co w tym chodzi?
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
goblet
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 22, 2006 11:07 am

To już nie smrodek...

Post autor: goblet »

ja mam za to innego rodzaju problem bo mój kochany szczurek nienawidzi wody... drapie i gryzie jak chcę go chociaż delikatnie przemyć wilgotną ściereczką , na sam odgłos wody reaguje panicznie ... wystarczy że zrobi sobie spacer do kuchni jeśli ktoś akurat odkręci kran ucieka w ekspresowym tempie... nie wiem co zrobić :drap:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

To już nie smrodek...

Post autor: Lulu »

goblet, a czemu chcesz go zmuszac do kontaktu z woda?
Jorg_99
Posty: 51
Rejestracja: pt sie 19, 2005 12:39 am

To już nie smrodek...

Post autor: Jorg_99 »

Tak czytam Wasze wypowiedzi to aż się troche zaczynam bać tego smrodku. U mnie w domu są na to strasznie uczuleni. Powiedzcie mi czy naprawde będzie tak tragicznie przy samcu, ściółce "cat's dream" i przy takiej klatce ? Żeby wypełnić dno tej klatki wysypuje około 1\3 opakowania. Przecież ja się nie wypłace jak będę zmieniła szczurkowi co 2, 3 dni. U mnie paczka kosztuje 15 zeta więc jest to też wydatek. Wiem, że to też zależy poniekąd od szczurka, ale chodzi mi o to czy naprawde jest tak, że po 3 dniach nie można wysiedzieć przy klatce szczurka ? Najlepiej jakby wypowiedziały się też osoby z czułym węchem ;) .
Zapraszam do mojej prywatnej galerii :) .
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

To już nie smrodek...

Post autor: sauatka »

wiec jest tak. Mialam kiedys samca, mieszkal w duzo mniejszej klatce, byl w niej tylko sie zalatwic lub odpoczac. Uzywalam zwirku Cat's Dream, kupki wybieralam co 2-3 dni, przykrego zapachu nie bylo... caly zwirek wymienialam jak bym bardzo zasikany. Mysle ze to poniekad zalezy od szczura.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”