Straszne głupoty o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zoi
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 29, 2006 11:59 am

Odp: Straszne g?upoty o szczurach

Post autor: zoi »

nasz kapturek kochany wcina żółty ser od małego, ale zauważyłam, że im jest starszy (teraz ma prawie rok) zjada go coraz mniej, ale nadal chętnie
Kochana jest nasza kruszynka i bardzo nieśmiała
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Straszne g?upoty o szczurach

Post autor: Lulu »

zoi pisze: nasz kapturek kochany wcina żółty ser od małego, ale zauważyłam, że im jest starszy (teraz ma prawie rok) zjada go coraz mniej, ale nadal chętnie
I mamy przyklad jak takie glupoty moga dzialac na niekorzysc szczurow :-(
Bo nie w tym rzecz czy szczur zolty ser lubi czy nie - rzecz w tym, ze zolty ser nie jest wskazany jako staly element w szczurzej diecie, bo jest na tyle tlusty, ze na zdrowie szczurowi nie wyjdzie.
Awatar użytkownika
elusia
Posty: 600
Rejestracja: śr kwie 16, 2008 10:55 pm
Lokalizacja: śląsk

co za brednie.

Post autor: elusia »

http://nekama.bloog.pl/id,1040415,m,12, ... caid=65bfe

art nienajnowszy.. ale..

(chcialam dać do tematu o najwiekszych bzdurach, ale nie umialam znalezc.. a jeszcze wczoraj go czytalam..)

Odszukałam i połączyłam. /Agata
i co z tego?
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Odp: Straszne g?upoty o szczurach

Post autor: Vella »

Borys25 pisze:kochani - tyle razy już zostałem pokąsany przez moje ogony (nie raz bardzo dotkliwie) że powinienem już dawno być na tamtym świecie, ale nadal tu jestem hi hi hi i mam się świetnie...
A jak sie mają Twoje szczury?

napisałes przecież, że to szczur umarł z powodu pogryzienia:
Borys25 pisze:dwa dni temu czytałem w angielskiej gazecie że kolesia szczur domowy ugryzł w rękę i umarł z tego powodu (ponoć miał zakażenie krwi)
Biedny szczurek...
Co ci ludzie jedzą, że taką trującą krew mają? ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Nikita5
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 18, 2009 11:09 am

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nikita5 »

Ktos tu napisal na samym poczatku, ze to bzdura, ze jak sie pociagnie szczurka za ogon, to on odpada. Oturz to PRAWDA. No moze nie pociagnie. Moze opowiem. Mialam kiedys taka historie, ze moja siostra miala chomika, a ja szczurka. Szczurek niechcacy i przez przypadek wlozyl ogon do chomiczej klatki i zostal ugryziony. Do krwi, ale ugryzienie nie bylo naprawde powazne. Mimo to moja siostra stwierdzila, ze musi to opatrzec, i slusznie. Ale szczurek strasznie sie wiercil, wiec siostra, zeby sobie ulatwic sprawe schwycila go za koniec ogonka i podniosla do gory, zeby oblac go woda utleniona. Szczurek nagle zaczal sie krecic jak helikopter - nigdy czegos takiego wczesniej nie widzialam i , gdyby nie to, ze siotra go szybko zlapala i puscila ogon, ukrecilby sobie ta koncowke. To bylo straszne, bo koncowka jego ogona wisiala potem jak na wlosku, doslownie. Myslalam, ze odpadnie, ale sie jakos zrosla pozostawiajac straszna blizne. Po ugryzieniu chomika nie bylo zadnej blizny. Wiec male sprostowanie, ogon nie odpada sam, ake szczurek go sobie ukreca, gdy czuje sie zagrozony.
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Babli »

Bzdura! Jeśli go podniosła za ogon, czego się spodziewałaś? To tak jakby Ciebie wziąć za np. włosy i trzymać ze dwa metry nad ziemią! I szczury tak nie robią, to było winą, wyłącznie niedoinformowanej osoby... :-\
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: tamiska »

Dokaldnie. Szczura nie wolno trzymac w gorze za ogon, a juz na bank nie za koncowke. Biedne zwierze... W wyjatkowej sytuacji mozna zlapac blizej nasady ogona i przytrzymac szczurka podczas brania na rece, ale ma to trwac kilka sekund...
Nikita5
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 18, 2009 11:09 am

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Nikita5 »

Co do tego, ze szczurki zyja 3-4 lata, to oczywiscie w wiekszosci bzdura. :) Ale ja mialam kiedys wyjatek. Moja szczurzyca zyla 5 lat i w dodatku 3 lata po wycieciu guza gruczolu mlekowego. Cale szczescie, ze byl niezlosliwy.
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Rhenata »

Nikita5 ten watek służy do opisywania zasłyszanych,przeczytanych itp. bzdur a nie tworzeniu własnych! Szczur sobie sam ogona nie ukręci bo czuje zagrożenie, on po prostu tak strasznie sie wyrywał...biedny, współczuje mu,twoja siostra zrobiła mu ogromna krzywdę!Co do twojego wyjątkowego przypadku to sie nie wypowiem....
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Malachit »

przypomina mi sie jedna sytuacja o glupotach nt szczurow...
ktos mi powiedzial, ze szczury maja na koncu ogona bakterie zoltaczki - powtorzylam to kolezance, zaznaczajac jaka to glupota. Ona mi na to: heh ale to bzdura jest, jakich to ludzie rzeczy nie wymysla...przeciez szczury maja w ogonie tylko strychnine!
I ona to serio mowila :-\
Wyszukiwarka nie gryzie
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Hanka&Medyk »

Z tą strychniną w ogonie też się spotkałam i myślałam, że pęknę ze śmiechu :D
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: Magamaga »

Mój mąż o tej strychninie też całkiem poważnie mówił. A tata o kopulacji królików ze szczurami.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
edyta1920
Posty: 34
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:37 am

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: edyta1920 »

roltf ;D
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: tamiska »

Moja babcia tez stwierdzila, ze ogolnie szczury sa trujace :P hehe Juz prawie 2 lata z nimi zyje, zostalam pogryziona itd. i wcale jakos nie otrulam sie.
igig
Posty: 516
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 11:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Straszne głupoty o szczurach

Post autor: igig »

No to ja kiedyś rozmawiałam z moją znajomą. Na wieść że mam szczury spytała się czy się nie boje, ja na to, że czego mam się bać. Ona wtedy stwierdziła że one przecież mają na zębach wirus bardzo groźnej żółtaczki i jak mnie ugryzą to będzie po mnie bo na ten typ nie ma leku. Myślałam że padnę ;D . Ciekawe skąd ona to wzieła ??? .
Kraków i okolice!
Krakowski szczurzy piknik! KLIK!
17 Kwietnia
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”