Układ

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Układ

Post autor: Frubi »

Tagi: rodzice, zajmowanie, zwierzętami, wakacje, sprawdzenie, odpowiedzialności


ja mam z rodzicami układ ;)
Mam sie zajmowac zwiezetami które mam (swinką morską - nalezy do mnie i brata PSEM - taty) do końca wakacji. Mam jak najwiecej o szczuraskach info zebrac,przygotowac miejsce,kase nazbierac(przykład:na pracach na wsiach w okolicach wołowa).
Foty tez zbieram :P Mam nadzieje ze ten czas szybko minie :bom: bo sie szczurka nie moge doczekac.jeszcze 2 do konca wakacji radze tym co nie moga złamac rodziców a mają zwiezaki zaproponowac taki układ 8) :twisted: :reindeer:

POZDRO
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Układ

Post autor: knautia »

myslę, że to rzeczywiście doby pomysł :)
w ten sposób pokażesz rodzicom, że zdajesz sobie sprawę, że to nie zabaweczka, tylko żywe stworzonko, a poza tym będą zadowoleni, że nie ponisosą dodatkowych nakładów (kaska)
tylko mały szczegół- musisz dotrzymać słowa :)
życzę wytrwałości, po wakacjach będziesz gruntowniwe przygotowany na przyjęcie pod swój dach nowego przyjaciela :wink:
pozdrawiam :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Układ

Post autor: falka »

W takim razie masz super rodziców, bo szczurki są wbrew pozorom skomplikowanymi w utrzymaniu (częste choroby, alergie pokarmowe, alergie na ściółkę, oswajanie), że przyda Ci się jak najwięcej wiedzy o tych zwierzątkach :). Widać to bardzo dobrze na to forum, kiedy właściciele szczurków zaczynają prosić o pomoc dopiero, kiedy mają już jakiś problem, często poważny np. kupili w sklepie szczurka, a ten okazał się bardzo agresywny. Zastanów się nad możliwością wzięcia szczurka od któregoś z forumowiczów, ponieważ szczurki sklepowe często są chore lub obciążone genetycznie. Pomyśl też o wzięciu dwóch - będą dużo szczęśliwsze. Ja mam jednego, ale jak tylko wyprowadzę się od rodziców postaram się o więcej ;). Powodzenia!
Fiona
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 04, 2004 11:47 pm

Układ

Post autor: Fiona »

To fajny uklad 8)
A skad masz zamiar zdobyc szczurka? ze sklepu? czy od kogos z forum? :wink:
Bo jak z forum, to ja bede miala interes do Ciebie , po wakacjach :-)

Ps. Jestem z Wołowa :D
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Układ

Post autor: Lulu »

uklad super, rodzicow tylko pozazdroscic ;)

[quote="falka"]Zastanów się nad możliwością wzięcia szczurka od któregoś z forumowiczów, ponieważ szczurki sklepowe często są chore lub obciążone genetycznie.[/quote]

falka, niestety tu nie do konca sie zgodze. bo skad najczesciej biora sie male szczurki u forumiczow? najczesciej ze sklepowych wpadek. lub z rozmnarzania szczurkow ze sklepu. (podkreslam slowo najczesciej, bo na szczescie nie zawsze.) wiec z tym lepszym zdrowiem to nie zawsze jest tak pieknie...

jestem oczywiscie za braniem maluchow od forumowiczow, ale z innych powodow. szczurki te sa zadbane, maja dobry kontakt z czlowiekiem (latwiej sie oswajaja), a gdy bierze sie samiczke to jest pewnosc, ze jest niezaciazona.
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Układ

Post autor: falka »

LuLu masz oczywiście rację, ale chciałam zawrzeć najważniejsze info i pominęłam ten aspekt :)
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Układ

Post autor: Frubi »

[quote="Fiona"]Bo jak z forum, to ja bede miala interes do Ciebie , po wakacjach [/quote]
Fiona a mozna wiedziec jaki to interes???
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Układ

Post autor: Mycha »

Frubi- jeśli będziesz szukac szczuraka- weź go z domu- bywam w Twoich okolicach i dotransportuję z Wrocławia lub bardziej moich okolic :) Zresztą proszę- pytaj- mam zapełnione wakacje (teraz Polkowice) więc chętnie malucha przywiozę. Bardzo mi zależy na tym, żeby ludzie nie brali szczurków ze sklepów...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Układ

Post autor: Frubi »

Mycha nie bardzo rozumiem o co ci łazi :|
[quote="Mycha"]weź go z domu[/quote]
ja nie mam szczurka :|
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Układ

Post autor: Lulu »

[quote="Frubi"]Mycha napisał/a:
weź go z domu

ja nie mam szczurka Neutral[/quote]

Frubi, z domu, czyli z domowej hodowli...
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Układ

Post autor: Frubi »

Aha :) nie skapłem sie :P

[ Dodano: Nie 17 Lip, 2005 ]
[quote="knautia"]w ten sposób pokażesz rodzicom, że zdajesz sobie sprawę, że to nie zabaweczka, tylko żywe stworzonko, a poza tym będą zadowoleni, że nie ponisosą dodatkowych nakładów (kaska) [/quote]
o co ci chodzi z dodatkowymi nakładami :?: (mam zły dzien do metafor :wink: )
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Układ

Post autor: knautia »

napisałam w nawiasiku, że chodzi mi o kasę, czyli pieniązki, bo napisałeś, że na klatkę itp. zarobisz sam :)
chyba, że się mylę?
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Układ

Post autor: Frubi »

Troche tak troche nie ale to szczegół ;)
ale w poscie wyżej to sie pytałem o co chodzi czyli chodziło mi jakie dodatkowe nakłady których mam uniknąć :?: :?: :?:
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Układ

Post autor: knautia »

[quote="knautia"]w ten sposób pokażesz rodzicom, że zdajesz sobie sprawę, że to nie zabaweczka, tylko żywe stworzonko, a poza tym będą zadowoleni, że nie ponisosą dodatkowych nakładów (kaska) [/quote]

frubi, czego ty w tym nie rozumiesz? :shock:
miałam na mysli, że rodzice na pewno będą zadowoleni, że nie będą musieli ci nic związanego ze szczurkiem fundować, bo sam na to zarobisz
wydatki związane ze szczurkiem to dodatkowe nakłady dla rodziców
czy ja się wyrażam zrozumiale, czy jeszcze nie? :)
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Układ

Post autor: Frubi »

Juz tak :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”