Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lidianna
Posty: 38
Rejestracja: śr sie 09, 2006 8:57 pm

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: Lidianna »

ostatnio przeczytałam "Middlesex" Eugenidesa. Gorąco polecam. Niezwykła historia pewnego genu. Świetnie sie czyta. no i jest grubaaaa czyli jest co poczytać. :)
Szczurze Skarby - Plum i Kicia
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: maua_czarna »

yss:) co masz na mysli mowiac fantasy inaczej?:P juz nie badz taka tajemnicza i jak zachecasz, to wytlumacz przy okazji o co loto;)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

maua czarna: jeszcze żaden recenzent nie zdołał jej do czegoś zaklasyfikować :) koniecznie zaopatrz się w całą serię. jest o uczniu szkoły katowskiej - i pomału książka zaczyna popadać w duszną oniryczność... opadają mi ręce, jak mam ją jakoś opisać i kończą mi się słowa. czyta się dość lekko, ale jest kompletnie obłąkana - odkrywa drugie dno i trzecie dno i dziesiąte różnych wątków... albo ludzi, albo miejsc, a to, że cię o tym uprzedzam, zupełnie nic ci nie da, bo te dna są totalnie nieprzewidywalne... i bardzo wciąga.
a że inaczej - bo jest to jakby świat teoretycznie średniowieczny, który nastał po upadku naszej cywilizacji? chociaż o tym nie ma ani słowa? ale można się domyślić. yyyy jak sobie ten cykl przypomnę, dostaję gęsiej skórki.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: Villemoo »

Właśnie czytam 14 część sagi o ludziach lodu xDxD (już raz przeczytałam wszystkie części - teraz czytam znowu xD) - moje ulubione książki.... Potem bedzie saga o czarnoksiężniku, a potem o królestwie światła <=== Margit Sandemo żądzi !!!!!!
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
Awatar użytkownika
Ciasto Czekoladowe
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 28, 2007 10:47 am

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: Ciasto Czekoladowe »

Hm..ja tam lubię HP^^' i fantasy.
Teraz czytam: "Słodko-gorzka szesnastka" C. Karasyov, J.Kargman
Właśnie przeczytałam: V część Pottera
Emo- kochany ogonek:*
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: koopa »

Villemoo pisze: Właśnie czytam 14 część sagi o ludziach lodu xDxD (już raz przeczytałam wszystkie części - teraz czytam znowu xD) - moje ulubione książki.... Potem bedzie saga o czarnoksiężniku, a potem o królestwie światła <=== Margit Sandemo żądzi !!!!!!
Czytałam tylko Ludzi Lodu ale za to kilka razy a niektóre czesci kilkanaście razy...
Margit Sandemo żądzi !!!!!!  :)
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
Villemoo
Posty: 111
Rejestracja: sob lip 21, 2007 1:46 pm
Lokalizacja: Kraków

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: Villemoo »

O tak !!! Margit roxxx xDxD
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.
Seidhe
Posty: 41
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 11:06 pm
Kontakt:

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: Seidhe »

ja po raz n-ty czytam sagę:D:D:D popieram - sandemo rządzi:D:D
i po raz n-ty czytam sage o wiedźminie (mam podzielną uwagę:P) i sapkowski też rządzi:D:D
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: Nina »

'Parada fiołków' Krystyny Siesickiej :P Jedna z niewielu książek tej autorki których jeszcze nie przeczytałam :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
magda18
Posty: 859
Rejestracja: śr cze 28, 2006 5:55 pm
Lokalizacja: SadyCity

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: magda18 »

Czytam "Piątego Elefanta" T. Pratchetta...i niestety bez rewelacji.
['] Fufa, Czarnullka, Mariolka, Biscuit i Pooja za Tęczowym Mostem [']
Ze mną: Mojra i Kitraszek vel Zuź
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

piąty elefant fajny był, no coś ty.
mniej śmieszny niż większość jego książek ale fajny :) czytając pierwszy raz też byłam rozczarowana, ale przy kolejnych doceniłam :P

ja ostatnio odświeżam sobie komiksy o wilq, i tytusa romka i a'tomka, takoż lema, ze dwie czy trzy lemowe opchnęłam, "nomów księgę wyjścia" pratchetta, "mgły avalonu" bradley, "ślimak na zboczu" strugackich, jakiś gałczyński i coś tam jeszcze, czyli kurde nic nowego, pasę się na własnych półkach, wszystko czytane po wielekroć.... :(
no i nf jak zwykle, a w najnowszej nf jest opowiadanie roku czyli jak wymyślić nazwę dla rosyjskiego MASŁA :D "Masło" L. Kaganow.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: ofilka »

co do wyżej wspomnianego wiedźmina, takze przeczytałam sagę z przyległościami. podobała mi się bardzo, ale najbardziej momenty z Ciri. Dla tych co podzielają mój gust polecam Achaję - Ziemiańskiego. Taki babski wiedźmin, ale zamiast czarowac główna bohaterka jest w armii, bo ją tatuś wysłał... sporo zabiegów dla zachęcenia mężczyzn, które mnie osobiście troche drażniły (bohaterki zwracają się do siebie per "dupeczko" i mnóstwo odwołań lesbijskich), mimo to trylogia jest tak ciekawa, ze pożera się ją jednym tchem!
kolejna pozycja z gatunku polskiego fantazy "załatwiaczka" mileny wójtowicz. pierwsza z planowanych 3 części. studentka wyjeżdża do rpacy do anglii i podpisuje umowe na bycie "załatwiaczką". jest kumpel to wampir i nie ma takiej rzeczy, której nie mogłaby załatwić - od słonia, po odzyskanie usuniętego serca...
gorąco polecam.
obecnie czytam "pudełko w kształcie serca" horror, syna s.kinga. pierwsze 70 stron pożatłam. zapowiada się nieźle :D
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: merch »

No ja obejrzałam Diune Lyncha i zapragnełam odświeżyć reszte - chyba faktycznie Diuna jest the best a kontynuacja takie sobie- Diune pamietam bardzo dobrze reszty niemal wcale , a wydaje mi sie ze czytałam całość albo przynajmniej jeszcze dwie części...
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: sophiya »

ofilka: też polecam Achaję, ale tylko 2 pierwsze części. Ostatnia jest bardzo polityczna i ma fatalne zakończenie. W Achai po prostu uwielbiam ten motyw z wojowniczkami jeżdżącymi konno w kusych miniówkach. Nie trudno się domyślić "pomieszania głowach" mężczyzn z przeciwnej armii :D

Ja się zabieram za Czarnoksiężnika z Archipelagu.
Czuję zastój w rozwoju osobistym i potrzebuję mocnego kopa. Słyszałam, że Czarnoksiężnik traktuje o dorastaniu i daje do myślenia. O niczym innym tak nie marzę!
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 11:50 pm przez sophiya, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytelniczy :)

Post autor: yss »

w miniówkach?
nietrudno mi wyobrazić sobie otarcia po wewnętrznej stronie ud.
a która z tych książek jest dobrze napisana? bo mam alergię na kiepski styl :/

pani le giun np moim zdaniem pisze typowo po babsku. jakby się ślizgała. i nagina wydarzenia w książce do tego co jej się wydaje, że powinno nastąpić, a nie do jakiejś eee logiki czy prawdopodobieństwa....
to już wolę dorastanie endera [może mam skrzywienie - tez byłam genialnym dzieckiem] :> chociaż card też nie grzeszy hiperstylem, ale jest powiedzmy sobie znośny w swojej manierze.

najbardziej lubię jego 'mówcę umarłych'. o tak. wiele się można dowiedzieć.
jeszcze zależy co nazwiemy dorastaniem. bo 'siddhartha' hessego też jest niezły jeśli o to chodzi, i parę innych rzeczy....
i a propos le guin - nigdy, przenigdy nie wierzcie w to co kobieta pisze o dojrzewaniu mężczyzny. bo to zawsze będzie wyszlifowane kłamstwo wciskane siłą przez dziurę w woreczku żółciowym.

rzekłam. :)

o dziwo w drugą stronę to nie działa, nabokov tego dowiódł pisząc lolitę, może dlatego że nie starał się udawać że wie, co ona myśli i dlaczego. widział tylko co robi. i pisał to. [widział, oczywiście, jak tylko pisarze widują swoje postacie].
a już panną nikt tryzna mnie poraził. on wiedział. skąd? nie mam pojęcia. polecam. jedna z najlepszych książek jakie czytałam.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”