Woda

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Woda

Post autor: ogonowa »

pin3ska pisze:Ja to mialam kiedys i nie jestem jakos specjalnie przekonana, bo po co dawac ogonom cos co ma sztuczne barwniki...?
A jakoś się sierść czy co tam poprawiała?
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Woda

Post autor: pin3ska »

nic nie zauwazylam. Zresztą moje mialy ladną siersc, wiec nie bylo co poprawiac ;]
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
paulina now
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:42 am

Re: Woda

Post autor: paulina now »

Moja Kora też dużo pije.Tylko ,że z miski.Ma ona pięterko do jedzenia,a ona nie umiała pić z poidełka,więc ma miskę.
Człowiek, zawsze staje się odpowiedzialny za to,co oswoił
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Cukinia

Post autor: Izold »

Też daje z kranu,a to źle? :P
Może lepsza by była ta niegazowana?

Posty przeniesione z tematu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t=22848
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cukinia

Post autor: alken »

Ja daję z kranu ale koniecznie przegotowaną. Bo prosto z kranu to nie wiadomo co poleci. Nieraz woda jest niby ok, a za chwilę cośtam dodadzą, że wysypka mi wyłazi. Więc do picia bym tym bardziej nie dawała. A w dużych miastach szczególnie.
Amerykanie się lubują w piciu wody prosto z kranu, ale nikt nie pomyśli, że może być jakaś awaria w oczyszczalni albo skażenie biologiczne- kiedyś oglądałam program jak w jednym mieście 60% ludności zatruło się wodą, z czego część nie przeżyła tego.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Cukinia

Post autor: Izold »

Czyli lepiej przegotowaną.
Poleciałam do Lidla i kupiłam 3 butelki niegazowanej,źródlanej SAGUARO. :D
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cukinia

Post autor: Vicka211 »

Ja kiedyś dawałam z kranu przegotowaną, a wodę z daru natury :P bo mam takie cuś gdzie daję butlę wody i mi z kranika woda leci :D A mi jest to bardzo potrzebne, bo zawsze zapominam wodę sobie zagotować, a pijam ją co chwilę, a tak mam ją przez cały czas, więc ogony korzystają też :D
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Cukinia

Post autor: Mycha »

Chyba temat powinno się oddzielić od tematu o cukiniach ;)

Ja daję wodę z kranu, ale przegotowaną + 1/6 wody mineralnej o malej zawartości minerałów, czyli opatrzone adnotacją "naturalna woda mineralna" lub "woda niskomineralizowana" czyli taka, która ma mniej niż 500 mg składników mineralnych (większa ilość mogłaby odkładać się w nerkach).

Właśnie mi się nasunęło na myśl, że "kranówka" mogła zatruć szczurki. Niestety woda w naszych kranach nie nadaje się do spożycia przez ludzi, a więc udomowione i wychuchane szczury również mogą mieć problemy po jej spożyciu (fajnie mają Ci, ktorzy mają w kranikach filterki lub tego typu wynalazki :) ).
Oczywiście jest w Polsce kilka miast, w których mają wodę pitną. Ja, jako mały podróżnik-student mieszkam w różnych miejscach i porównując moje rodzinne miasteczko z Wrocławiem i Krakowem... W Krakowie i Wrocławiu po kąpieli mam suchą skórę a na pozostawionych na suszarce naczyniach po wyschnieciu pozostaje kamień... nawet w herbacie zawsze coś musi pływać (choć wiadomo kiedy w klubach barmani dolewają wody do piwa ;) ). Masakra.
W nieugotowanej kranówce jest kamień i chlor. Podejrzewam, że kamień może mieć zły wpływ na nerki szczurków a chlor... wiadomo - używany był jako gaz bojowy w czasie I wojny światowej. Ogólnie kontrolą wody zajmuje się NIK i wyniki badań wykazały, że 2/3 wody w Polsce nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. W wodzie mogą znajdować się źródła wszelkiego rodzaju tasiemców, gronkowców czy paciorkowców. Co do obecności chloru to już jakiś chemik musi się wypowiedzieć, bo bakterie pewnie wysoka temperatura zabija.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Cukinia

Post autor: pin3ska »

No owszem, ale ja daje wodę "odstaną", czyli chlor sie ulatnia. Kranówke pija wszystkie i od zawsze...

// połączone - Leia

Ze juz nie wspomne o tym, ze szczur ktory mial uczulenie (a ktoremu przez noc przeszło) pił wode z tego samego poidła, z tą samą woda i nic mu sie nie dzieje. Tak wiec to nie woda, bo gdyby to była woda dostałby uczulenia ponownie po jej spozyciu.
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
idle
Posty: 153
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 11:20 am
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Poznań

Re: Cukinia

Post autor: idle »

ja daję moim do picia wodę z kranu, przefiltrowaną w Bricie. My też to pijemy na codzień, wydaje mi się, że skoro taka woda nadaje sie do bezpośredniego spożycia przez ludzi po przefiltrowaniu, to nie zaszkodzi również zwierzakom.
Misia [04.2009 - 26.10.2010]
Lucynka [07.2010 - 07.04.2011]
Ziuta [04.2009 - 26.07.2011]
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cukinia

Post autor: Ausaya »

Ja daję wodę z kranu, ale przegotowaną + 1/6 wody mineralnej o malej zawartości minerałów, czyli opatrzone adnotacją "naturalna woda mineralna" lub "woda niskomineralizowana" czyli taka, która ma mniej niż 500 mg składników mineralnych (większa ilość mogłaby odkładać się w nerkach).
az z ciekawosc zaczelam czytac etykiete z wody ktora mialam pod reka :P
niby jest napisane ze to naturalna woda mineralna ale ma 714 mg/l skladnikow mineralnych :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Cukinia

Post autor: Mycha »

Bywa, ale generalnie naturalki są niskomineralizowane, np.: Żywiec Zdrój.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Woda

Post autor: Nina »

Moje szczury od 3 lat piją tylko i wyłącznie kranówke. Swojego czasu próbowałam przestawić je na mineralną/przegotowaną, ale strajkowały i nie chciały pić.
U nas woda jest w miare fajna (na pewno dużo lepsza niż w miastach dookoła [Opole, Wrocław])
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Cukinia

Post autor: Izold »

Vicka211 pisze:Ja kiedyś dawałam z kranu przegotowaną, a wodę z daru natury :P
Nie wiesz gdzie można takie coś nabyc? Bo ja bym strasznie to chciala ;D
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Woda

Post autor: Vicka211 »

To się zamawia o tu :).
Dopiero zauważyłam, że mi się coś ucięło, miało być: a teraz daję z daru natury :P
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”