Odp: nasze bydlaki :]

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

nasze bydlaki :]

Post autor: gryzaj »

kopiuje z forum Stowarzyszenia Przyjaciół Szczurów, dla potomności - żeby nie zginęło :P

"Postanowiłam napisać zbiorczy temat dla naszych bydlaków - szczurków uratowanych przez SPS, które znalazły u nas dom :mrgreen:

Pierwszym naszym szczurasem w ogóle był Peciak - fus dostał go w szkole na mikołajki. Miała to być mała, biała myszka i w dodatku samiczka, a okazała się być wielkim, dorodnym czarnym szczurem i to w dodatku samcem, "bo szczury są fajniejsze" :] Niestety po pewnym czasie Peciak został wyniesiony na klatkę schodową przez ojca fusa i tak trafił do mnie. Potem trafił do mnie też i jego dotychczasowy właściciel :P

Pierwszym "uratowanym" szczurkiem był Pirat . Użyłam cudzysłowia, gdyż tak naprawdę, to kupiliśmy go, bo został ostatnim w sklepie, już dość dużym, a w dodatku nieufnym szczurkiem i jego los był praktycznie przesądzony. Pani sprzedawczyni zaproponowała, że odda go za pół ceny, bo bardzo zależało jej na tym, żeby szczuras trafił "do kochania". Zastanawialiśmy się jeszcze trochę, bo mieliśmy wrażenie, że to by było tak, jakbyśmy sobie kupowali nowego szczurka żeby zrekompensować sobie stratę Peciaka. W końcu doszliśmy do wniosku, że przecież nie zapomnimy o naszym pierwszym szczurku i nadal będziemy go kochać, a w ten sposób damy Piratowi szansę na nowe życie :]
Pirat trafił zatem do nas po małych perypetiach w sklepie (zwiał mi z rąk pomiędzy żwirek dla kotów) i przebyciu drogi na moim lewym piersiu (nigdy nie widziałam tak sparaliżowanego strachem szczurasa wczepionego w czyjąś koszulkę). Oswajał się ciężko, ale zauważyliśmy, że dużo dają mu spotkania z innymi szczurami toteż bez wiedzy mojej mamy wzięliśmy do siebie Frędzla (to ten mały po lewej). (Rodzicielka potem przez miesiąc myślała, że w domu nadal jest tylko jeden szczuras, aż w końcu posądziła się o omamy :D ) Niestety pomimo pierwszych w miarę udałych próbach łączenia chłopcy się nie polubili :/

Frędzel był natomiast jednym z pierwszych szczurków uratowanych przez SPS. Historia jego i jego braci zaczęła się od ciężkiej choroby, z której wyszli tylko dzięki wielkiemu zaangażowaniu i poświeceniu ajlii i jubu. Frędzel wyrósł na bardzo czadowego, leniwego i bezczelnego szczura :] Uwielbia być mechranym na wszystkie strony i pod każdym kątem. Lubi spać w różnych pozycjach i przeciągać się. Odstawia niezłe miny przy czyszczeniu się w ciekawy sposób. :mrgreen:

Potem w ramach moich prób doprowadzenia do normalności pewnego sklepu na ochocie trafił do nas Kłaczek. Stworzyli z Frędzlem zgraną parę. Kłaczek był zapatrzony w swojego wujka Frędzla. Nie było najmniejszego problemu z ich łączeniem :] W ogóle Kłaczek był zupełnie niekonfliktowym szczurem, jeśli chodzi o relacje z innymi szczurasami :] Poza tym uwielbiał zwiewać do pokoju biurowego rodziców i chować się pod meblami (co nota bene teraz zaczął praktykować wiórek, o którym później).

Kłaczek od razu zaakceptował Rokfora, który trafił do nas wraz z 13 kolego-braćmi, których udało się wyciągnąć z jednej z uczelni po zakończonych pseudoeksperymentach.
Kłaczek, Rokfor i Frędzel stanowili zgraną trójkę do czasu aż Rokforowi coś odbiło i musiał zostać wykastrowany. Wcześniej jednak następowały wspólne harce, które polegały na pacaniu Rokfora w plecki, co skutkowało gonieniem Kłaczka i kopami z wyskoku :twisted: Generalnie niezły był z nimi ubaw.

Kłaczek niestety umarł po ciężkiej chorobie dość niedawno :/

Rokfor natomiast wyrósł na wielką, grubą kulę futra, która dużo śpi, odpoczywa i udaje, że się czyści (czego zupełnie nie widać po jego ogonie).

Ostatnio przygarneliśmi Wiórka, który od razu zaprzyjaźnił się z Rokforem i trochę później Frędzlem. Frędzel na początku kapusię go ganiał, gdy spotykali się poza klatką Wiórka, jednak niekonfliktowość malucha zrobiła swoje i teraz to właśnie oni we trójkę buszują po naszym pokoju.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

p.s. mam nadzieję, że nikt nie zasnął :P"
Ostatnio zmieniony wt lut 06, 2007 5:05 pm przez gryzaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
zoil
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 25, 2007 4:37 pm
Lokalizacja: czestochowa

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: zoil »

pikna historia:]
szczerze podziwiam:)
wymiziaj chlopakow:D
LOOK AT ME, WITH MY PRETTY BRACELET AND TIARA.. I'M A FUCKIN' PRINCESS!

on the dark side of the moon: baba['], zdzislaw[']

500208988
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: gryzaj »

no juz dzisiaj tyle mizianska dostali, ze juz chyba maja dosc :P
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: limba »

[quote="gryzaj"]
p.s. mam nadzieję, że nikt nie zasnął :P"
[/quote]

chrrrrr chrrrrrr ;)
hiehie no cos ty.... chlopaki sa boskie...
Rokfor i Fredzel (piekne imie :D )...mmmm a Wiórek juz jak wczesniej o nim czytalam, ten jego pysio :zakochany:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: gryzaj »

Wiórek jest duży i ma tak piękną mordkę i futro, że aż się dziwie, ze nikt nie chce adoptowac jego potencjalnych dzieciorow :/

no i my tez uwazamy, ze to imie jest super :P
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: Czerwonaona »

Zaczytałam sie:)wszystko jasne od poczatku do końca.Piękna biała kula...świetne zdjęcie a w wiórku sie zakochałam:)Odemnie też prosze wymiziać.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: gryzaj »

hehe tyle internetowego mechranska dostaly, ze im starczy na cale zycie :P
Obrazek Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: IVA »

Historię dobrze się czyta a chłopaki cudne :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: gryzaj »

a oto Rokfor Jedzący (pogrubienie z wiadomych względów :wink: )
Obrazek Obrazek
charakterystyczna fałdka podkesla dostojenstwo i wyrafinowanie Najwiekszego z Bydlakow.

Mów mi "Leniwcze"
Obrazek Obrazek

na deser najazd obiektywu na Podgardle Wiórkowe i Dostojna Fałdkię:
Obrazek
Obrazek Obrazek
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: gryzaj »

dwa ogony???? moge miec nawet i 5, jak bede chcial!!!
co tam stracic łapkę - zystać ogon, to jest coś!!


Obrazek
Obrazek Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: IVA »

:D rewelacyjne.
A tak na marginesie - gratuluję świetnych zdjęć. Ja niestety nie bardzo potrafię, cieszę się jak mi jakieś wogóle wyjdzie, bo wiekszośc to jest rozmazana, te moje ogony jakoś nie chcą czekać az im zrobię zdjątko.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: Lulu »

Zdecydowanie jestem fanka Rokfora! :D
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: Telimenka »

ale słodziaki a że szurasom siezdjecia trudno pstryka to fakt :P hihi ale jak sobie no jaks sobote na to przeznacze to calkiem calkiem wychodza :P ale Telimena raczej z tych co się krępuje :P
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: gryzaj »

[qoute]Zdecydowanie jestem fanka Rokfora![/quote]

innym bedzie przykro - wszyscy tylko rokfor i rokfor :P

swoja droga to od wczoraj mu odbilo znowu - tlucze chlopakow ciagle. moze to spowodowane obecnoscia malych samcolcow?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: nasze bydlaki :]

Post autor: Telimenka »

a masz jakieś zdjęcia Kłaczka ?:) bo albo nie ma albo jestem ślepa ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”