Charakter czy niedokończone oswajanie

Wszelkie sprawy związane z oswajaniem naszych ogoniastych.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mizio

Charakter czy niedokończone oswajanie

Post autor: Mizio »

Cześć, od 3 miesięcy jestem posiadaczem dwóch szczurów(2 samiczki). Szczurki ogólnie mnie się nie boją, nie uciekają przed ręką, biegają swobodnie po domu, ale gdy wchodzę do pokoju gdzie się znajduje któryś z podopiecznych od razu uciekają w bezpieczne miejsce, czyli do kanapy :D i dopiero po 3-4 minutach gdy zobaczą, że jest bezpiecznie wychodzą, i tu rodzi się pytanie co zrobić aby nabrały więcej pewności siebie, czy może mają taki charakter ?
P.S szczury to dwie siostry, pochodzą z jednego miotu, dostałem je od koleżanki.

IHime

Re: Charakter czy niedokończone oswajanie

Post autor: IHime »

To instynktowna reakcja, chociaż moje ogony ciekawość zwykle wyciąga wcześniej, niż po 4 minutach. :)

Awatar użytkownika
yss

Post autor: yss »

Instynktowna reakcja, ale często wybiórcza.
Np szczur który zaczyna coś żuć w okolicy kabli powoduje u mnie krzyk i tupanie.
Pożywia się dalej.
Macham na niego czymkolwiek.
On nic.
Idę i macham nad nim rękami wołając "poszoł!"
On nic.

Za to jak sobie ot tak siedzę a szczury ot tak łażą i ruszę lekko nogą, one lecą do dowolnej kryjówki, aż potrafią się nie zmieścić i walnąć w coś głową :)
Nie wiem doprawdy jak to opisać.
ten się nie myli, kto nic nie robi

Mizio

Post autor: Mizio »

O, a myślałem, że to tylko u mnie tak jest :D Dzięki wielkie za odpowiedzi, i przy okazji aby nie zakładać nowego tematu, można coś jeszcze zrobić aby szczury nabrały większego zaufania ?

Awatar użytkownika
ewica

Post autor: ewica »

Widzę, że nie tylko ja mam taki problem. Moja koleżanka ma szczurzynkę, która lgnie do niej i dzieci. Jest bardzo chętna do kontaktów, jak tylko wyjdzie z klatki to biegnie by być z nimi a u nas odwrotnie. Jak szczury są same w pokoju zamknięte, biegają, szaleją jak tylko ktoś wejdzie czmychają przestraszone.

Thomascoota

-

Post autor: Thomascoota »

Nie wiem czy mój charakter jest zalezny ode mnie samej ,czy sama sobie go ukształtowałam ,czy to geny ...Nie czytałam ksiązek na ten temat więc moja wiedza jest znikoma ....Łapie sie na tym ,jak bardzo czasami przypominam mojego tatę z zachowania ,bałaganiarstwa ,podejmowania decyzji bez przemyslen ,a póxniej ,jak bardzo żałuje ....Ale widze tez jak lata mijają jak sama siebie kształtuje ,jak w pewnych sytuacjach momentach musiałam schamiec ,dojrzec do pewnych sytuacji sama ,bez nikogo ,to jest smutne ....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oswajanie”