szczur brzydko pachnie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: ESTI »

Zdrowy szczurek, ktory ma regularnie sprzatane otoczenie nie ma prawa smierdziec.
Jesli taka sytuacja ma miejsce to albo jest chory i nie jest w stanie dbac o swoja higiene sam, albo jest temu winny czlowiek (czyt. za rzadko sprzatane).
Obrazek
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Lazanka »

Co do szczurzych zapaszkow :)

Szczurek nie powinien smierdziec jesli ma czysto w klatce - chyba ze wyspi sie we wlasnych siuskach ale jesli wiemy ze nasz pasqdek ma taki zwyczaj latwo dosc mozna zminimalizowac efekty.

Co do zapachu, o ktorym pisaly Patha i limba81 - chyba wiem o jaki chodzi - moje aktualne dziwczynki tez tak pachnialy przez jakis czas po przybyciu. Zapach dziwny, rzeczywiscie troche przypominal magi... tez sie temu dziwilam, ale zapach sie utrzymywal mimo czestego sprzatania (hamak zaczynalo byc nim czuc juz po 1 dniu). W pewnym momencie zapach sam znikl - nie wiem moze niektore mlode szczurki po prostu tak maja? Watpie by chodzilo o diete bo nie zmienilamim jej jakos szczegolnie... W kazdym razie dziwczyny aktualnie pachna szczurem (czyli tak jak szczurzyc pachniec powinny :P).

Natomiast mam jedno pytanie - czy Wy tez macie tak samo :) Bo dla nie chore szczurki (ale tak powaznie chore - nie katarek np) pachna w sposob specyficzny - to nie jest smrod - to po prostu taki zapach ktory mi wlasnie kojarzy sie z chorym szczurkiem. Kropcia tak pachniala po operacji, Klusia rowniez przez wiekszosc czasu kiedy miala zapalenie mozgu... Zaznaczam, ze tu nie chodzi o brak higieny bo po pierwsze czyscilam Klusince futerko wacikiem/chusteczka na ile moglam a po drugie ona takpachnial od razu jak nastapily powazne objawy - nim zdazylaby sie w ogole czyms upaprac i niedomyc....
-=Lazanka=-
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

mój szczur brzydko pachnie

Post autor: miska »

[quote="Lazanka"]Natomiast mam jedno pytanie - czy Wy tez macie tak samo Bo dla nie chore szczurki (ale tak powaznie chore - nie katarek np) pachna w sposob specyficzny - to nie jest smrod - to po prostu taki zapach ktory mi wlasnie kojarzy sie z chorym szczurkiem. Kropcia tak pachniala po operacji, Klusia rowniez przez wiekszosc czasu kiedy miala zapalenie mozgu... Zaznaczam, ze tu nie chodzi o brak higieny bo po pierwsze czyscilam Klusince futerko wacikiem/chusteczka na ile moglam a po drugie ona takpachnial od razu jak nastapily powazne objawy - nim zdazylaby sie w ogole czyms upaprac i niedomyc....[/quote]
moja Mila teraz jest chora (płuca...) i tez pachnie w specyficzny sposób. szczegolnie po powrocie od weterynarza. tzn. jak zauwazylam u niej objawy choroby to jeszzce tak nie pachniala, a kiedy wrocilysmy od weta to miala ten charakterystyczny zapaszek.
w ogole ja uwielbiam wachac szczury:) szczegolnie Blacky slicznie pachnie kiedy sie umyje, tak jakby kredkami:) kiedys myslalam, ze sie kredek najadla:)

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pon Sty 01, 2007 9:53 am ]
Czesc o praniu szczurzych szmatek zostala wydzielona i polaczona z odpowiednim tematem: >>KLIK<<.
/ mod. Lulu
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
Doduś
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 24, 2007 7:03 pm

RE: mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Doduś »

Ja też umyłam klatke a i tak śmierdziało, dziwiło mnie to że szczur tak śmierdzi bo podobno szczurki są bardzo czystymi zwierzątkami. Jak ją umyłam to wszystko pachniało. =] =] =]
A umycie szczurka to proste. Ja na przykład robie tak : nalewam ciepłej wody do umywalki wlewam troche płynu (nie dużo żeby nie było za dużo piany)potem wkładam szczura przytrzymuje go jedną ręką (bo strasznie się boi i mi ucieka) a drugą ręką polewam go wodą a czasem nawet troche szoruje palcami. To nic trudnego za pierwszym razem ja też nie bardzo wiedziałam jak ją umyć. =] =] =]
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

RE: mój szczur brzydko pachnie

Post autor: Lulu »

[quote="Doduś"]
Ja też umyłam klatke a i tak śmierdziało, dziwiło mnie to że szczur tak śmierdzi bo podobno szczurki są bardzo czystymi zwierzątkami. Jak ją umyłam to wszystko pachniało. =] =] =]
A umycie szczurka to proste. Ja na przykład robie tak : nalewam ciepłej wody do umywalki wlewam troche płynu (nie dużo żeby nie było za dużo piany)potem wkładam szczura przytrzymuje go jedną ręką (bo strasznie się boi i mi ucieka) a drugą ręką polewam go wodą a czasem nawet troche szoruje palcami. To nic trudnego za pierwszym razem ja też nie bardzo wiedziałam jak ją umyć. =] =] =]
[/quote]

Doduś: po pierwsze: czemu myjesz szczura? sam piszesz, ze szczur paniecznie sie boi :(
po drugie: o jakim plynie mowisz?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: mój szczur brzydko pachnie

Post autor: yss »

do naczyń :>
co myślicie o kąpaniu szczura w mydlnicy? tzn w naparze z mydlnicy, ostudzonym? myje i zmiękcza wodę, nie naruszając ph i innych tam, flor bakteryjnych.
ja mojego nie kąpałam, ale to jedyne, co mi przychodzi na myśl w tej kwestii :) korzeń mydlnicy :) ew. biały jeleń, którym sama sie myję :D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nano
Posty: 108
Rejestracja: pn sie 17, 2009 10:10 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Piętra w klatce

Post autor: Nano »

hej a macie może jakieś pomysły jak dezynfekować takie drewniane obsikane półki ?? :P
Moje ciury [*][/b]
http://www.youtube.com/watch?v=KESUycZB5vc
http://www.youtube.com/watch?v=DGyL5miqZgc
Za tęczowym mostem: Pink, Julka, Szyszka, Nefri :(

Moje psiaki: Sonia, Masza, Sajgon i Emi :)
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: Piętra w klatce

Post autor: sadakot »

Dobrze wypłukać w gorącej wodzie a potem wysuszyć? Zbyt czasochłonne, szczury musiałyby spać na mokrym. Spróbuj zrobić im półeczki z innego tworzywa. Plastiku lub pleksi.
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Nano
Posty: 108
Rejestracja: pn sie 17, 2009 10:10 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Piętra w klatce

Post autor: Nano »

hehe ;p wyparzam je nawet wrzątkiem ;p po wyschnięciu obijam je w podkład higieniczny ale i tak dziewczyną sie on nie podoba i go zrywają ... :/ upatrzyły sobie jeden kąt tej pólki i jest tak przesiąknięty, że szkoda gadać :/ nic nie pomaga :/ już myslałam na plexi nawet sie zorientowałam w cenach pólek moich wymiarów (26x55) o grubości 5mm i za 2 takie póki kolo chce 48zł + 16 wysyłka. Tylko zastanawiam się czy dam rade powycinać takie otwory na pręty i drabinke czy mi to nie pęknie :/
Moje ciury [*][/b]
http://www.youtube.com/watch?v=KESUycZB5vc
http://www.youtube.com/watch?v=DGyL5miqZgc
Za tęczowym mostem: Pink, Julka, Szyszka, Nefri :(

Moje psiaki: Sonia, Masza, Sajgon i Emi :)
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: Piętra w klatce

Post autor: sadakot »

Zawsze możesz wypalić. albo przykleić do tych drewnianych półek i zabezpieczyć po bokach.
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Nano
Posty: 108
Rejestracja: pn sie 17, 2009 10:10 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Piętra w klatce

Post autor: Nano »

tyle, że te podkłady musze zmieniać co 3 dni bo już śmierdzi. A przyczepiam je do desek za pomocom pinesek i tańsmy klejącej. Ale one poprostu wygryzają z nich dziury... :/ a jak kupie z plexi to nie będe mogła obic w podkład i ich mocz nie będzie wsiąkać i będą po tym chodzić lub będzie ściekać na dól po prętach klatki :/
Moje ciury [*][/b]
http://www.youtube.com/watch?v=KESUycZB5vc
http://www.youtube.com/watch?v=DGyL5miqZgc
Za tęczowym mostem: Pink, Julka, Szyszka, Nefri :(

Moje psiaki: Sonia, Masza, Sajgon i Emi :)
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: Piętra w klatce

Post autor: sadakot »

Takie siuśki TRZEBA wycierać. Jeśli Twoje szczurki śpią teraz na jakimś podkładzie, to znaczy, że jest on ciągle mokry? Ja moim szczurom daje papierowe ręczniki, które mogę bezproblemowo zmieniać tak często, jak jest to konieczne. Mają tez swoje szmaty, które piorę co parę dni, bo kumuluje się w nich esencja szczurzego smrodku ;)
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Nano
Posty: 108
Rejestracja: pn sie 17, 2009 10:10 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Piętra w klatce

Post autor: Nano »

nie, śpią w swoim tunelu, szmatkek też mają dużo a siuski wsiąkają w podkład i wysychają, ale czasem lubią się tam na nich kłaść... ;/ i potem śmierdzą :P teraz jest narazie ok podkład trzyma sie już dwa dni i jest nie naruszony :p zobaczymy jutro :P
Moje ciury [*][/b]
http://www.youtube.com/watch?v=KESUycZB5vc
http://www.youtube.com/watch?v=DGyL5miqZgc
Za tęczowym mostem: Pink, Julka, Szyszka, Nefri :(

Moje psiaki: Sonia, Masza, Sajgon i Emi :)
Nano
Posty: 108
Rejestracja: pn sie 17, 2009 10:10 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Piętra w klatce

Post autor: Nano »

a co do wycierania siusków (wycierałam też na drewnie), to nie mam tyle czasu aby cały czas siedzieć przy klatce i czekać aż sie załatwią :P
Moje ciury [*][/b]
http://www.youtube.com/watch?v=KESUycZB5vc
http://www.youtube.com/watch?v=DGyL5miqZgc
Za tęczowym mostem: Pink, Julka, Szyszka, Nefri :(

Moje psiaki: Sonia, Masza, Sajgon i Emi :)
pwci0
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 28, 2010 10:27 am

Zapach

Post autor: pwci0 »

Mam malutki problem
mój szczurek kubuś, wydaje niemiły zapach niewiem czy mozna go wykąpać a jeżeli tak to czym. Kiedys prubowałem z mamą, samą wodą. Ale piszczał i sie wyrywał. Co zrobic?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”