Przepisy na własnoręcznie przygotowywane szczurze smakołyki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szymek18
Posty: 190
Rejestracja: śr cze 28, 2006 4:44 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: szymek18 »

Fajne te przepisy. Napewno coś znajde dla dziewczyn. :hihi:
Ash nazg durbatulûluk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: nefretete »

zdecydowanie na wodzie ;) ,
nadmiar białka zwierzęcego może doprowadzić do skazy białkowej, uczulenia
zaś potrawy mleczne(gotowany na mleku ryż) może skończyć się biegunką
moje szczurasy jedzą tylko ryż gotowany ma wodzie, sporadycznie uda im sie ukraść ryż z mlekiem jak brykają w kuchni lub na biurku :haha:
nefretete
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Sileas »

[quote="nefretete"]zdecydowanie na wodzie ;) ,
nadmiar białka zwierzęcego może doprowadzić do skazy białkowej, uczulenia
zaś potrawy mleczne(gotowany na mleku ryż) może skończyć się biegunką
moje szczurasy jedzą tylko ryż gotowany ma wodzie, sporadycznie uda im sie ukraść ryż z mlekiem jak brykają w kuchni lub na biurku :haha:[/quote]

Dziękuje ślicznie, nie byłam pewna co do tego... :)
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Martolina »

Ja dziś moim chłopaczkom, ugotowałam, taki ala gerberek, ale własnej roboty :lol: Dałam kawałeczek marchewki, pietruszki, selera i pora, kawałek kartofelka i ugotowałam na wodzie, potem odlałam troche wody, ale nie całą, i zmiksowałam (niezbyt dokładnie). Moje chłopaki, najpierw nie wiedziały co z czym, ale jak wróciłam do domu po 2 godz. miseczka puściuchna. ;) więc myśle, że im smakowało a i nie wydałam na gerberka tych 3 czy 4 złotych :thumbleft:
PS. myśle że i mięsko można tam dodać, ale ja akurat nie miałam.
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: vipszczur »

[quote="Martolina"]Ja dziś moim chłopaczkom, ugotowałam, taki ala gerberek, ale własnej roboty :lol: Dałam kawałeczek marchewki, pietruszki, selera i pora, kawałek kartofelka i ugotowałam na wodzie, potem odlałam troche wody, ale nie całą, i zmiksowałam (niezbyt dokładnie). Moje chłopaki, najpierw nie wiedziały co z czym, ale jak wróciłam do domu po 2 godz. miseczka puściuchna. ;) więc myśle, że im smakowało a i nie wydałam na gerberka tych 3 czy 4 złotych :thumbleft:
PS. myśle że i mięsko można tam dodać, ale ja akurat nie miałam.[/quote]

jezeli chodzilo ci o zaoszczedzenie to wątpie żeby to było tańsze niż gerberek :D
Obrazek
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Martolina »

Może i nie jest tańsze i tak naprawde nie chodziło mi o oszczędności. W każdym domu(jeżeli gotuje się "naturalnie", a nie z torebek) są warzywka, więc jak już są to czemu ich nie wykorzystać ;)
vipszczur
Posty: 94
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:05 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: vipszczur »

no dobrze rozumiem ale napisalas ze nie wydalas tych 3 czy 4 zlotych wiec myslalem ze chodzi o $$
Obrazek
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Martolina »

tak tylko napisałam, bo z jednej strony to prawda ;) a z drugiej nie żałuje moim kluseczkom ani grosika :lol:
Awatar użytkownika
Sileas
Posty: 456
Rejestracja: czw sie 10, 2006 1:12 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Sileas »

Wychodzi taniej.. o wiele taniej niż gerberki. Pomysl, Vipszczur ile tej masy wyszło z miksowanych warzywek ;) Można zamrozić zawsze porcje i ma się na przyszłość.
Zastanawialam się też już nad zrobieniem takiej porcji, ale nie wiedziałam - jakie mięsko w tym przypadku najlepiej nadawałoby się do zmiksowania? :drap:

[ Komentarz dodany przez: limba81: Wto Wrz 05, 2006 8:29 pm ]
Temat o miesie istnieje. Trzeba zajrzec tylko do spisu tresci. ;)
limba81
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
Martolina
Posty: 114
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 7:08 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Martolina »

Mięsko myśle każde, ale dla szczurasków może kurczaczek naprzykład?? Albo jakiś indyczek, albo co akurat masz pod ręką w domku ;)
Juni
Posty: 534
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 11:01 am

Smako?yk szczurzy

Post autor: Juni »

No więc właśnie przed chwilą miałam okazję zobaczyć mojego ciura w stanie najwyższej euforii :lol:
Z braku pomysłów na zapełnienie czasu udałam się do kuchni, gdzie naszła mnie wena kulinarna. I w ten sposób zrobiłam kulki serowe, którymi właśnie opycha siędo granic nieprzyzwoitości Młodziak.
Jak zrobiłam? Zobaczyłam jakiś śmieszny, otwarty chleb tostowy. Jedną kromkę [ ze środka ] pokruszyłam. Na to hm... koło 1/3 łyżki masła takiego podtopionego [ znów ktoś nie schował :zlosc: ] i jeszcze do tego starłam żółty ser. Nie mam pojęcia ile go było :D
Ale to właśnie ta kleista paćka po dwugodzinnej krioterapii w lodówce wzbudziła w mojej szczurci emocje niesamowicie pozytywne :D :lol: :jezor2: Gdyby ktoś ją zobaczył to oskarżyłby mnie pewnie o głodzenie zwierząt :D Polecam w imieniu Młodej ;)

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Sob Wrz 09, 2006 6:23 pm ]
Scalone z tematem juz istniejacym.
/ mod. LuLu
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 4:46 pm przez Juni, łącznie zmieniany 1 raz.
Dyrekcja ZOO ogłasza:
Prosimy nie karmić Trolli!
Sezon polowań na Trolle rozpoczęty! 8)


***
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: marchewa »

Juni, pomysł niby dobry, ale bardzo, bardzo rzadko.
Ser + masło? Tłuszcz + tłuszcz?
Nie sądzę, żeby to było zdrowe.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Lulu »

Oj, ja tez nie polecam takiego przysmaku... na zdrowie szczurasowi nie wyjdzie.
Juni
Posty: 534
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 11:01 am

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: Juni »

Ale to takie na "dopieszczenie" ogona ;) Tym bardziej, że Młoda specjalnie gruba nie jest :roll: sama nie wiem, chyba za dużo biega :P A więc chyba mogę, prawda?

Dziękuję za przeniesienie.
Dyrekcja ZOO ogłasza:
Prosimy nie karmić Trolli!
Sezon polowań na Trolle rozpoczęty! 8)


***
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

Przepisy na szczurze smakolyki :}

Post autor: gijane »

ja bym uwazala z chlebem tostowym.jest w nim wiecej chemii niz maki.

chleb ktory ma date przydtanosci do spozycia kilka miesiecy po wyprodukowaniu musi byc jakis "lewy"
ser zolty moze dawaj light,a chleb razowy?albo takie chrupkie pieczywo, jest chyba mniej kaloryczne...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”