[USZY] zapalenie ucha środkowego - objawy i leczenie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: WildMoon »

Shady Lane, tak jak napisala Limba, tez niestety nie znam domowych sposobow. Najlepszym wyjsciem - o ile stan szczurci dzis nie jest o wiele lepszy, w co wierze ;) - bedzie wizyta u weta.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
dozau
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 24, 2005 9:46 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: dozau »

wiec uwazasz ze to koniec ? nie moge jej zmusic do jedzenia :cry:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: limba »

jak pisałam wyżej...nie masz innego weta żeby skonsultować stan szczurci??? Pisałaś na maila ktorego Ci podałam???

co ona najbardziej lubi jeśc?? może kaszka dla dzieci...jest słodka i szczurcia moze sie skusi zjeść chociaż troche...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
dozau
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 24, 2005 9:46 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: dozau »

no z kaszka nie probowalam, na maila pisalam, ale nie dostalam odpowiedzi :(((( a moja pani weterynarz jest bardzo dobra i jedyna, ktora w tarnowie obchodzi los szczura :((((( nie chce mi w ogole jesc. jest bardziej osowiala, ale musze powiedziec, ze jak sie ja rozrusza too nawet polazi cos po tym pokoju. jaka ta kaszke proponujesz: nazwe prosze
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: limba »

moje przepadają za kaszką bobovity o smaku bananowym (polecam mleczną bo bardziej ogonkom smakuje)...ale nie wiem co Twoja szczurcia lubi(jaki smak by jej najbardziej pasował)...może warto sprobować...może sie skusi...ja każdy lek mogę w niej podać i ogony wtrząchają aż im się tyłeczki trzęsą...

qrcze...napisałaś w temacie maila że to pilne?? ona ostatnio zalatana jest ale mozesz tez sprobować do niej zadzwonic do lecznicy 0226646688...i tez koniecznie powiedzieć że to pilne..jest w lecznicy w takich godz wt. i czwt. 1015115
pon.,śr. pt. 15-20
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
dozau
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 24, 2005 9:46 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: dozau »

wiesz co? ja juz powoli trace cierpliwosc do tego wszystkiego :( tylko siedze i sie martwie, a jesli ktos mi nie odpisuje to widac ma mnie gdzies. zostane przy jednym weterynarzu
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: ESTI »

[quote="dozau"]wiesz co? ja juz powoli trace cierpliwosc do tego wszystkiego :( [/quote]
Rozumiem, to ale musisz byś silny dla szczuraska...

[quote="dozau"]a jesli ktos mi nie odpisuje to widac ma mnie gdzies[/quote]
Powiem szczerze, weterynarze do których dostałeś maila nie siedzą cały czas przy kompie i nie czekają na maile...oni są bardzo zapracowani i w wolnych chwilach odpowiadają na maile. Jeśli masz zaufanie do swojej wetki to super, ale ja bym chociaż skonsultowała się telefonicznie, nie zaszkodzi, a może pomóc.

Jeśli chodzi o jedzonko, to wszystko musi być kaloryczne i słodkie, aby szczurcia zechciała jeść - kaszki dla dzieci, mleko dla kociąt, serki białe łączone z bananem, glukozą itp.
Obrazek
dozau
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 24, 2005 9:46 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: dozau »

haha jak cos to silna :)))
dozau
Posty: 14
Rejestracja: śr sie 24, 2005 9:46 pm

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: dozau »

Mysia odeszła wczoraj, BARDZO CIE KOCHAM MALENSTWO !!!!!!!!!!!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: ESTI »

współczuję :sad2:
Obrazek
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: casie »

:cry: przykro mi [']
Trzymaj sie
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: Lulu »

tak mi przykro Obrazek

[']
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: Shady Lane »

Niestety od mojego ostatniego postu zdecydowanie się Lorze pogorszyło... tak jak pisałam, "gorsza" wetka stwierdziła, że "wszystko jest w porządku". Lepsza powiedziała, że to jakieś zmiany neurologiczne, albo guz mózgu, i co zrobiła ? Dała jej zastrzyki z witaminy B1 ! Lora głowę już dosłownie targa po ziemi, przewraca się na bok. W zasadzie nadal jest w miarę aktywan, je, pije, ale ta jej głowa mnie już dobija ... Zupełnie nie wiem, co mam robić. Dostała już serię tych zastrzyków z witaminki, ale nic się nie zmienia.
Zatsanawiam sie, bo mam jeszcze w domu kilka tabletek Enroxilu (15 mg), który dostałam od Czarnej20 gdy Zuzia była chora. Dać to Lorze ?
Nie wiem już co mam robić...
A może szukac trzeciego weta?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] zapalenie ucha srodkowego - objawy i leczenie

Post autor: ESTI »

Shady Lane, koniecznie antybiotyk, bo mała cierpi strasznie. Jeśli masz enroxil to podawaj, 1/4 tabletki dwa razy dziennie, a do tego lakcid na ochronę żołądka.
Poza tym jeśli to nowotwór, to witaminy w dużych ilościach pobudzają jego wzrost, więc koniecznie szukaj innego weta, bo Ci się w ogóle nie znają na robocie. :evil:
Moim zdaniem to raczej zmiany neurologiczne, a raczej zapalenie ucha.
Zacznij podawać antybiotyk i szukaj dalej weta.

[ Dodano: Nie Wrz 18, 2005 6:33 pm ]
Kochana Iva zainteresowała się tym przypadkiem, więc wklejam co poradziła.

Jeśli jest podejrzenie zmian zapalnych w mózgu lub opon mózgowych to lepiej podac Bactrim niż Enroxil - ten ostatni tylko w niewielkim stopniu przenika do płynu mózgowego w stanie w jakim jest szczurka proponowałabym podanie w iniekcji. Niestety nie pamiętam nazwy tego leku, który jest zamiennikiem Bactrimu, który pomoże również przy zapaleniu ucha. Jest to lek o szerokim spektrum i można go również podawać zarówno w objawach jakie ma ta mała, jak i przy stanach zapalnych dróg oddechowych.
Jak wiadomo jeśli to jest nowotwór to żaden antybiotyk nie pomoże.

Ja od siebie dodam, że podawałam bactrim na zapalenie mózgu u mojej szczurci i świetnie radził sobie z chorobą...niestety po jakimś czasie był nawrót i znowu trzeba było powtarzać leczenie.
Obrazek
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

i co ja mam zrobi???

Post autor: olaihekate »

Wiem,ze ten temat może tutaj z deczka nie pasuje, ale pasowqł mi najbardziej żeby go tu zamieścić. Nie wiem co robić moja Hekate...jest bardzo chora choruje na mukowiscydoze i ma problemy z oddychaniem, w płucach nie ma prawie powietrza....i jaest tak słaba ,ze nie może się utrzymać na patyku i spada w zwiazku z ty,m zwichneła (naciągneła) sobie bioderko.....wszycy sugeruja mi żeby uśmieżyć jej ból...a ja nie wiem co zrobić. A wy co o tym myślicie??
Nie chce zeby ona cierpiała ,ale nie moge.......

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Sob Kwi 22, 2006 4:10 pm ]
Temat przeniesiony do odpowiedniego dzialu i scalony z istniejacym.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 23, 2006 7:49 pm przez olaihekate, łącznie zmieniany 1 raz.
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”