Spółka z.o.o. ♥

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Spółka z.o.o. czyli 6 małych wafli :D

Post autor: emi2410 »

Obrazek
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spółka z.o.o. czyli 6 małych wafli :D

Post autor: xiao-he »

Nie wiem czy ktoś nas wogóle jeszcze czyta ale czuję się w obowiązku napisać nowości :)

W piątek Nesca miała operacje bo wykryłam (a raczej ja jednego a Emi drugiego) 2 guzki, jednego pod pachą a drugiego na brzuchu. Operacje się powiodła i wszystko jest okej, szczurzyna zamiast opoczywać biega po klatce ale szwy (jeszcze) są oba na miejscu :D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Spółka z.o.o. czyli 6 małych wafli :D

Post autor: gosja1 »

Oczywiście, że ktoś czyta! :)
Dobrze, że Nesca czuje się dobrze. Co tam dla szczura jakieś szwy! Nie ma czasu się nimi przejmować ;D
A co u reszty stadka?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Spółka z.o.o. czyli 6 małych wafli :D

Post autor: Eve »

Ja też zaglądam :) Całuski dla dzielnej małej Kawusi :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spółka z.o.o. czyli 6 małych wafli :D

Post autor: xiao-he »

Komputer był w naprawie i nie miałam jak pisać, więc się trochę z wątkiem zapuściłam, ale oto informuję że jesteśmy.

Ogólnie są dwie wiadomości - dobra i zła.

Najpierw zła, nie wiem czemu ale ja tak zawsze wybieram.

Szajba nie żyje :( Nie wiem co się stało... Rano dawałam im jedzenie i było z nią wszystko okej. Zawał? Wylew? Znalazłam ją zwiniętą wygodnie w domku, jeszcze ciepłą, ale serduszko już nie biło... Przynajmniej nie cierpiała, tylko po prostu sobie zasnęła... Leć skarbie, tulasku mój, miziaczku [*] "I choć Ty mi zarzucisz, że świat widzę w krzwym lusterku, to ja powtórzę - on wróci! choć może w innym futerku..."

Obrazek


Ech... na szczęście są i dobre wieści. Nareszcie dorobiliśmy się willi z prawdziwego zdarzenia! :D Emi przybyła na ratunek, pomogła mi złożyć i teraz stoi sobie świecąc swym blaskiem wszem i wobec ;) Jeszcze sie podokłada jakies hamaczki i cośtam, ale myśle że już jest nieźle.

Obrazek

I jeszcze na koniec zdjęcie, które chyba nie wymaga nawet żadnego komentarza ::)
Obrazek

Buziaki od spółki :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Spółka z.o.o. czyli 6 małych wafli :D

Post autor: gosja1 »

Bardzo mi przykro z powodu Szajby :( Mam słabość do tych ogonków, zresztą Szajba była mamą moich chłopaków.

A jak tam u pozostałych dziewczyn?

Piękna klatka! :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spółka z.o.o. czyli moje małe wafle ♥

Post autor: xiao-he »

U dziewczyn dobrze :) Co prawda nie wiem jak to sie stało ale jakaś bitwa była chyba bo Szyszka ma rozwaloną brodę :-X do wesela się zagoi. PanBe na antybiotyku, ale to akurat nic nowego... "takie geny" ::)

Za to mamy nowego przyjaciela :) Zwie się Maurycy Ildefąs Konstanty Kowal-Sądelski w skrócie po prostu Maurycy :P Jest przeuroczy! Jest TYLKO NA DT ale to TYLKO podkreślam... ::)

Obrazek
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spółka z.o.o. czyli moje małe wafle ♥

Post autor: xiao-he »

Dawno nie pisałam, u nas w miere nie narzekam :) Przystojniak z poprzedniego postu pojechał do Yuu ;)

Mocca - to już są 3 lata i 3 miesiące... widać że babcia sie starzeje, ale wigoru ani troche jej to nie odbiera ;) biega jak zawsze, hasa i skacze! :D
Obrazek

Szyszka i Beza - grubasy z nich straszne, powiem szczerze, że roztyłam siostrzyczki okropnie, ale trzymają sie bardzo dobrze :)
Obrazek Obrazek

PanBe - mój mały mężczyzna :-* antybiotyk sie skończył i już nie chrumka, jest moim małym misiem, o. :)
Obrazek

Nesca - na koniec chorowitek nasz... siedzimy na antybiotykach na płucka niestety, ale z dnia na dzień coraz lepiej, więc jesteśmy dobrej myśli ;)
Obrazek

Także to by było na tyle, jak sie zbiore i porobie więcej zdjęć to wrzuce niebawem. A na razie takie ostatnie zdjęcia spółki:
Obrazek

Pozdrowienia! :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Spółka z.o.o. czyli moje małe wafle ♥

Post autor: gosja1 »

Haszczaki chyba genetycznie mają skłonność do robienia z siebie misiów, bo Kacperek też taki był.. Kuba zresztą ostatnio też podobnie :P
Na Moccę aż miło patrzeć. Powinna być wzorem do naśladowania dla innych szczurów!
PanBe to przystojniak jakich mało :)
Trzymam kciuki za Nescę :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Spółka z.o.o. czyli moje małe wafle ♥

Post autor: havoria »

xiao, jak ja tu dawno nie zaglądałam!
Beza z Szyszką faktycznie kulki, ale tak narzekasz, a na zdjęciach co? Żarełko. :D
Dla Mocci gratulacje za taki wiek, niech bije rekordy.
A PanBe i Nesca niech zdrowieją, szybciutko, szybciutko! My w poniedziałek odwiedzamy weta, niestety. :(
Ściskam z całą moją gromadą i postaram się już być na bieżąco, bo większość wątków strasznie zaniedbałam. :-*
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spółka z.o.o. czyli moje małe wafle ♥

Post autor: xiao-he »

Dzięki za kciuki dziewczyny i dzięki że zaglądacie! :-*
havoria pisze:Beza z Szyszką faktycznie kulki, ale tak narzekasz, a na zdjęciach co? Żarełko. :D
No bo trzeba było je jakoś w miejscu usadzić na zdjęcia, bo inaczej sie ich złapać nie da, tak szaleją ::)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Spółka z.o.o. czyli moje małe wafle ♥

Post autor: gosja1 »

I jak tam w szczurzym stadku? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spółka z.o.o. czyli moje małe wafle ♥

Post autor: xiao-he »

Długo nie pisałam, dużo się też pozmieniało... Nie ma już nikogo z mojego kawowego stadka, niespełna dwóch tygodni opuściła nas najpierw Mocca... po prostu zasnęła, babcie miała już ponad 3,5 roku, także wiek sędziwy... potem Nesca, mająca 2,5 roku przestała oddychać mi na rękach... miała spore problemy z płucami, cała spuchła, nie ruszała się już, taka bidula mała, po prostu zaczęła się dusić, a ja nic już nie mogłam zobić, moja pani wet otwarcie mi powiedziała żebym sie spodziewała że coś sie może wydarzyć... więć żegnamy was obie, lećcie dziewczynki za Tęczowy Most [*] :'(


Za to już lepsze wieści są takie, że przybyły do nas "tylko na dt" (bo wiadomo jak w moim przypadku się to kończy) dwie piękne i urodziwe panienki :)

Szarobury jest kobietą o wdzięcznym imieniu Zając, a oklapłoucha falowanowłosa piękność zwie się Królewną :) Mają około rok, a ja myśle że nawet mniej. Obie są cudowne, ja sie zakochałam w nich bez pamięci, Zając to taka przytulaśna torpeda, wszędzie jej pełno, a Książniczka to taki Misio-Tulisio, taka dama och ach ::)

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Spółka pozdrawia :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Spółka z.o.o. ♥

Post autor: xiao-he »

Więc bez względu na to czy ktoś to jeszcze czyta czy nie, czuję się w obowiązku - ba, mam obowiązek! - napisac co u nas. Na wstępie powiem że są 4 wiadmości. 3 złe i 1 dobra. Najpierw złe, od początku.

Szyszka jest chora, najprawdopodobniej ma guza przysadki. Nie mamy na razie leków, ale jak przyjdą natychmiast zaczynamy kurację. Powiem szczerze że jak na swój stan guzowy trzyma się bardzo, naprawde bardzo dobrze. Chodzi, je sama, nawet wychodzi na najniższą półeczkę! Trzymajcie kciuki żeby leki szybko doszły i przedłużyły życie Królewny jak więcej.

Beza ma pod lewą przednią łapką guza, sięgającego wgłąb (podobno ma aż 4cm!). Operacja jest w tym wypadku bez sensu, więc dostaje leki przeciwzapalne, sterydy inne takie świństwa, ale trzyma się też zaskakująco dobrze :)

PanBe ma podejrzenie jakichś nieprzyjemnych duzów w płucach, ale oczywiście franca nie da sobie zrobić rtg, więc nie wiadomo. Dzisiaj (zaraz wychodzę) idę do weta z całą całą trójką, w tym z nim żeby powtórzyć owo prześwietlenie - też kkciukajcie.

No już dobrze, koniec tego złego. Przed wczoraj była u nas emi i w swojej dobroci przywiozła nam nową klatkę i w jeszcze większej dobroci pomogła ja poskłądać. Otóż mamy... Tadka!!! ;D Jest piekny wspaniały i jestem w nim zakochana po uszy, stado tez widac że się cieszy - jednak już nie dla takich staruchów wolierowe wysokości. Jak tylko skończe meblować to powklejam zdjęcia, żebyście tez mogli się zachwycać ::)

Całuski od spłóki! :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Spółka z.o.o. ♥

Post autor: gosja1 »

Strasznie przykro czytać, że Spinkowe stadko ma takie problemy. Byłam związana mocno z każdym ogonkiem. Nie wiem, w sumie, jak tam większość dzieci Szajby, bo ludzie się przestali odzywać.. Mój Kacperek - odszedł podobnie do Szajby. Gdybym nie była w domu, pewnie znalazłabym go po prostu na hamaczku. Kubuś się trzyma dobrze na razie, choć podejrzewam go o problemy z łapkami.

Trzymam kciuki za całe Twoje stadko. Mam nadzieję, że szczurza siła będzie trwać długo :)

Oczywiście czekam na zdjęcia nowej klatki!
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”