Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka - RENIA :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek - Osamotnieni :(

Post autor: kalinda »

słodziak,nie ma co!
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek - Osamotnieni :(

Post autor: ol. »

Ach, Pohybel ! ^-^ Conchita zarost ma nieco subtelniejszy (;)) , ale urok własny równie "gwiazdorski" :)
Przeurocza jest z tym błyskiem w oku
http://s599.photobucket.com/user/unipak ... 4060961045 :)
I z tym http://s599.photobucket.com/user/unipak ... 1892181604 - kto mnie budzi ? >:D :D
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek - Osamotnieni :(

Post autor: unipaks »

Od wtorku mieszka z nami Szarak (Kazimierz), śliczny starszy pan o śmiesznym pyszczku i miękkim futerku. :)
8 - letni króliczek znudził się właścicielom i chcieli go uśpić. Kiedy ujrzeliśmy ogłoszenie, zapadła szybka decyzja, a transport szczęściem trafił się prawie od razu. Tak trafił do nas i wniósł dużo radości :)
Króliczek jest miły a przy tym charakterny. Nie tupie na nas jeszcze co prawda, ale dobitnie okazał, co myśli na temat szczotkowania.I tak zabawnie wygląda, kiedy się w złości odwraca tyłem :D
Mam nadzieję, że nas polubi i będzie u nas szczęśliwy

Obrazek

Obrazek

W piątek o świcie Szarak zaczął wesoło ganiać po pokoju; wskakiwał i wyskakiwał z klatki, po czym kicał gdzie mógł, wdzięcznie przy tym machając uszami. Podłożyłam coś pod klatkę, bo sąsiedzi na dole tak wcześnie nie wstają, ja w tym tygodniu na drugą zmianę więc też nie. :P
A w sobotę miałam pobudkę... 3.50 ::)
Poczułam kogoś na swoim boku, wyraźny zdecydowany nacisk; mąż akurat był poza Wrocławiem i cieszę się, że w swoim jeszcze nocnym rozespaniu zdołałam sobie przypomnieć o obecności królika w domu, bo inaczej pewnie wymiotłoby mnie z łóżka razem z poduszką ;D
Zając kicał sobie z werwą, od czasu do czasu jeszcze wspierając się tak o mój bok, zeskakiwał i pojawiał się na nowo. Poszłam po marchewkę i kawałek buraka, po czym (tłumacząc się przed królikiem :D ) usunęłam z okolic łóżka wszelką tkaninę i poszłam znów spać.
Odtąd robimy tak każdego wieczoru, zanim udamy się na spoczynek; za dnia zaścielam czymś wersalkę i może buszować na niej do woli. :)
Szaraczek przesiaduje koło mnie na łóżku i daje się głaskać, a kiedy przestanę, żeby popisać, uszatek staje za mną i skrobie łapami moje plecy - to pewnie przejaw niezadowolenia ;)
Jeszcze parę fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Podczas głasków :) Obrazek

Razem z Szaraczkiem pozdrawiamy! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: IHime »

Szczęściarz z tego uszaka! :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: Paul_Julian »

Jaki fajny ! :) Moze Cię teraz grzać w wyrku w stopy :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: Megi_82 »

Coś mnie ominęły ostatnie wpisy...
Jaki cudny! :D Na pewno będzie u Was szczęśliwy, nie ma innej możliwości :)
Coś w Was jest, że każde futro u Was nie tylko kontaktowe, ale i pieszczochowate :D

A poprzednich "opiekunów" niech pech jakiś dopadnie, co za ludzie...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: ol. »

Dołączam się do "życzeń" Megi_82 ...

A Szaraczek jest piękną puchatą kulką :)
Jego dwie twarze są wielce intrygujące, a minki jakże wymowne
http://s599.photobucket.com/user/unipak ... 6451730726 :D
Dlatego już się nastawiam na mnóstwo wesołych opowieści o nim !

Uni, jak super że uszatek trafił do Was ;D
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: Malachit »

Łysopałanka... dostarczy swoim opiekunom nie lada wrażeń razem ze swoim zwariowanym braciszkiem, tego jestem pewna - wesoło to na pewno mieć będą :P
A nowy wasz mieszkaniec - słodki strasznie... a jak z jego niszczycielskością? Moje wspomnienia z znajomym królikiem - cóż, trzeba było kontrolować...
"Znudził się", jak ja to lubię... mi się tylu ludzi w życiu znudziło ::)
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: unipaks »

Malachit, na pewno - ale my tęsknimy i za nią, i za młodym; za nią bardzo, bo troszkę u nas pobyła i zdążyła w sobie rozkochać :)

Hm... ::)
Czasowo musieliśmy niestety pozbawić Szaraka możliwości baraszkowania po łóżku, bo przedwczoraj rano zobaczyłam pchłę na jego pyszczku i podjechaliśmy do weta na odpchlenie. Przy okazji wyszedł problem z jego klejnotami; nie było ich widać. :-\ Czekałam na wiadomość, czy rzeczywiście nie był wcześniej kastrowany, chciałabym wykluczyć wnętrostwo - i wolałabym nie stresować go USG bez potrzeby, bo bardzo przeżył tę wizytę. Tak się zestresował u weta, że podczas badania aż mu się przednie łapule trzęsły jak staremu dziaduniowi :( Jak wróciłam z pracy to się tyłem odwrócił, ma mi za złe.
Na szczęście otrzymałam informację, że w 2006 roku została wykastrowany, więc mogę odetchnąć... :)
Szaraczek dostał preparat dla królików na kark (nie frontline ani nic podobnego). Klatka, wszelkie tkaniny i podłogi zostały odpowiednio potraktowane. Niech wszelkie robactwo sczeźnie!

Obrazek Obrazek


Jak on cudnie wygląda, kiedy wciąga gałązkę natki. :) I dał się przekonać do kalarepki, buraczka też ładnie zjada. No, przede wszystkim to jest kochany i grzecznie zjada siano. ;)
Wstajemy dziś rano, patrzymy: na jego posłaniu wiązka siana
- Wyniósł sobie?
- Gdzie tam, mąż na to - zwyczajnie, do łap się przyczepiło jak czymś przestraszony wyskakiwał
Włożyłam sianko na powrót do kuwety. Poszliśmy do kuchni zrobić sobie poranną kawkę, wracamy do pokoju a tam: nowa, pokaźna wiązka na posłaniu, a nasz Szarak w cudownie zabawny sposób zbiera pyszczkiem siano na kolejną porcję! ;D
-------------------------------------------------

Coś jakby edit :P
Niestety lek nie podziałał, robactwo wcale nie sczezło :-X Znowu widziałam na nim pchły,dwie udało mi się pojmać. A jutro niestety nie mam możliwości z nim pojechać do lecznicy, dopiero w piątek ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: valhalla »

Fajowy chłopak :) Dobrze, że znalazł dom u Was, ale nóż się w kieszeni otwiera na to "znudził się i chcieli uśpić".
Mój mąż miał kiedyś królika, ale nie dożył tak imponującego wieku (królik, nie mąż ;) ).
Fajna ta mordka dwukolorowa :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: Buba »

Jaki cudny :) mordkę ma genialną.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: ol. »

Znikaj robactwo coby uszki z powrotem mogły w pościelach brykać ! Ziółek trochę na dobry sen nanieść :D ;)
Drapki ulgę niosące dla Szaraka ! :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: Megi_82 »

Jak tam przystojniak? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Agik
Posty: 152
Rejestracja: wt maja 07, 2013 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: Agik »

Ale fajny pyskol, taki pól na pół :D
Ja miałam do tej pory miałam kontakt tylko z jednym królikiem, niestety nie są to fajne wspomnienia :(
Chodź patrząc na wyraz pyszczka to ten na o wiele przyjemniejsze oblicze :)
Pozdrawiam i głaski dla przystojniaka :)
Jędze: Pixi*, Atena*, Bajka*, Luna*, Lana, Finka, Łacia
Gałgany:Szaman*, Jaś*, Mikrus*, Skaut*, Yoda*, Robin*, Kajtek,Anakin,Wookiee

Bo nawet gdy odejdzie za tęczowy most to i tak zawsze jest z nami <3
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duecik Bez Siostrzyczek: Trochę inne uszka ;)

Post autor: unipaks »

Chyba przedwcześnie spanikowałam, pcheły były, ale najwyraźniej środek zrobił swoje, bo przeszły w niebyt (oby!) ::) .
Króliś pogodny i zadowolony, rozpiera się w legowisku albo w sianku, a jak już na łóżku umości się obok ludzia, to może pod głaskami tak długo, że... ja już nie mogę ;D
A jak się pięknie cieszy, gdy wracamy po dłuższej nieobecności do domu - niczym rozradowany szczeniaczek kłusuje po pokoju, zahacza skokiem o kuwetę albo posłanie, zrobi paradny wyskok w górę aż kłapią paradne uszy, i dalej gania: powiedziałabym: zaczepnie :D
Miło, kiedy tak okazuje radość na nasz widok :)
Paneli nadal się boi, ale na wersalce urzęduje nader chętnie - kiedy wskakuje jak leżę, z westchnieniem ulgi dziękuję niebiosom, że króliki nie wspinają się po szafie i nie biegają górą mebli... ;D


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiamy! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”