Sami & Psotka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
lussix
Posty: 15
Rejestracja: ndz paź 12, 2014 8:18 pm
Kontakt:

Sami & Psotka

Post autor: lussix »

Cześć ;)

Wpadam pochwalić się moimi dziewczynami. Mam je aż od wczoraj, ale już je uwielbiam! Są młode, niestety nie umiem określać wieku u ciurasków, więc nie wiem ile mogą mieć dokładnie, ale może mi pomożecie ;) To moje pierwsze szczury. Miałam kiedyś myszki, chomiki. W dalszym ciągu mam szynszyle (piątkę), żółwia, dwie faliste i dwa psy (oraz cztery podopieczne konie). Całe zoo. Po wyprowadzce uznałam, że muszę mieć jakieś futerkowce do miziania, zabrałam ze sobą jednego psa, no i tak pusto było. Szynszyli mama by mi nie oddała, bo jej ulubieńcy, papugi za bardzo się przyzwyczaiły do mojego pokoju, latają luzem, no a żółw? co to za frajda. Szczurki od zawsze mi się podobały, ale tata w życiu by się nie zgodził, myszy to był szczyt. Po krótkiej rozmowie z moim "kochanie, ja chcę szczurki" u nas w domu pojawiły się dwie piękne pannice. Jesteśmy na etapie oswajania, ale idzie mi chyba dobrze. Wzięłam je na ręce, pod sweterek, łaziły sobie po mnie, wlazły mi na głowę, myły się siedząc mi na ramieniu, lizały po uchu. Psotka (czarna) jest bardziej nieśmiała i sama raczej nie podchodzi, ale na rękach jest nawet grzeczna, za to strasznie broi, stąd imię. Sami za to jest strasznie ciekawska, podchodzi do ręki i myślę, że szybciej się oswoi, chociaż na rękach psoci, biega, nie jest specjalnie przestraszona :) Zrobiłam im hamaczek ze ściereczki i teraz w nim siedzą :) myślę, że klatkę mają fajną i dobrze wyposażoną (brakuje konara do biegania i sznurka do wspinania). Zastanawiam się co im dać, żeby mogły sobie zrobić gniazdko - kupić specjalne sztuczne "sianko", jak dla chomików? No i nie wiem jaką dietę im ustalić. Dostają VL complete, oprócz tego dam im co dwa dni ziółka, codziennie odrobina ogórka (szczególnie Sami uwielbia), marchewka. W klatce mają wapienko i kolbę, już próbowały.
Specjalnie jechałam po domek (mam kawałek do zoologicznego :)), a one nie zainteresowane hihi :) Dostałam też książeczkę zdrowia i bezpłatną pierwszą wizytę.

Oto i one:

Psotka
Obrazek

Sami
Obrazek

a to ich klatka (jeszcze bez hamaczka i paru innych rzeczy):
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Sami & Psotka

Post autor: Paulinya »

Po 1. Konie konie konie, już Cię lubię :D ;D
Po 2. Sami ma przecudowną maść :o
Po 3. Jesteśmy w sumie na tym samym etapie- oswajanie + również u mnie było "kochanie, ja chcę szczurki". haha :P
Po 4. Twoje małe chyba odważniejsze od moich, moje na razie na rękach panikują więc stanęliśmy w miejscu z lizaniem i podgryzaniem dłoni + wychodzeniem na otwarte drzwiczki od klatki ::)

Twoje też tak rozrabiają i tłuką się w klatce? :D
Maluchy na zdjęciach wielkościowo wyglądają na mniej więcej takie jak moje... Zdjęcia w sumie z bliska i nie do końca jestem w stanie określić ich "gabaryty". Moje 25 października skończą 2 miesiące ;)

Powodzenia z oswajaniem :-*
Lili, Megi i Zuzia <3
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sami & Psotka

Post autor: unipaks »

Wielkooka Sami... :-* I piękna czarnuszka. :-* Urocze!
Gniazdka nie muszą wić (chyba że któraś w ciąży, co może się zdarzyć u kupnych szczurasków; jeśli będziesz kiedyś powiększać stadko, zaadoptuj za darmo jakiegoś potrzebującego ogonka, nie nakręcaj tego chorego interesu ::) )
Klatkę mają fajną, wystarczy pozawieszać parę hamaków, jakąś rurę lub trójnik, zabezpieczyć pręty żeby szczurze łapki ani paluszki między nie nie wpadały, i będą mieć jak w raju. :D Drewniany domek może niestety nasiąknąć niemiłą wonią siuśków
Wygłaszcz je ode mnie :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
lussix
Posty: 15
Rejestracja: ndz paź 12, 2014 8:18 pm
Kontakt:

Re: Sami & Psotka

Post autor: lussix »

Panienki wygłaskane, w zamian mnie wycałowały :) Czarna boi się aparatu, w ogóle jest taka nieśmiała bardzo i biega jak moje ręce są poza klatką (ale podchodzi jak siedzę obok klatki), za to jak wsadziłam aparat do klatki Sami na niego wlazła.. nic sobie nie robi z większości rzeczy :D

Mam nadzieję, że nie są w ciąży (musiałoby się to stać w hodowli).
Paulinya, pochwalę się końmi gdzieś indziej za parę dni ;)
Co do rozrabiania to nie tłuką się tak bardzo, bardziej ta czarna biega i się wspina, chyba, że w nocy nie widziałam/słyszałam :)
W klatce jest już hamak :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Sami & Psotka

Post autor: Paulinya »

Czekam na prywatną wiadomość, jak wstawisz gdzieś koniury :P
Moje w nocy dostają ADHD... ::) Zazdroszczę spokoju :P
Lili, Megi i Zuzia <3
lussix
Posty: 15
Rejestracja: ndz paź 12, 2014 8:18 pm
Kontakt:

Re: Sami & Psotka

Post autor: lussix »

Zobaczę dziś w nocy, na razie się oswajają :)
Jasne dam znać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”