Trójca zdecydowanie nie-święta

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: Paulinya »

Moje pierwsze skojarzenie to padaczka... wygina ciałko, niby drgawek nie ma (na filmiku nic takiego nie widzę) ale wygina główkę, przekręca się i obija się, wygląda na sztywną... Mi się wydaje, czy jęzorek jej na wierzch wyszedł? Może się mylę, 100% pewności nie mam.
Mi kiedyś mówiono, że padaczkę należy przeczekać bo specjalnie szczurkowi nie pomożemy przy ataku, jak atak ustępuje dopiero powinniśmy ogonka wziąć na ręce i uspokoić.

Zdrówka dla Pchełki! Biedactwo :-[
Lili, Megi i Zuzia <3
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: carola138 »

O jejku..Tak naprawdę szczurek powinien jak najszybciej znalezć się u dobrego weterynarza,on cierpi :( Może to być przysadka,albo zapalenie ucha.Nie wiem,ale szukałabym w tym kierunku.Przy zapaleniu poproś o antybiotyk penetrujący do mózgu np.Bactrim.Jeśli przysadka-galastop,dostinex,albo tańszy zamiennik.I koniecznie pierwsza dawka musi być duża.
Może ktoś jeszcze się wypowie,ale bez weterynarza się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

wiem, że bez weta się nie obejdzie, ale tak jak mówiłam, nie mam mozliwości w tym tygodniu do niego jechac :( do najblizszej kliniki mam 100 km i choćbym nie wiem jak kombinowała, nie mam jak... Dlatego wlasnie prosiłam o rady na najblizsze dni, zeby jakoś jej pomóc, póki nie znajdzie się pod opieką weta. Widzę, że mała cierpi, ale widzę również, że sie nie poddaje. Chce biegać, życ jak wcześniej. Tylko brakuje jej sił, nie wiem co mam robic :-[
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: carola138 »

Jesli szczurka nie dostanie leków,to nie ma jak jej pomóc.Może masz w okolicy zwykłego weterynarza(nie gryzoniowego),oni mają galastop,antybiotyki,sterydy.Na forum możesz podpytać o dawkowanie.
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

tak, zwykłego weta mam. to czlowiek, ktory na pewno da mi leki lub recepty, jakie bede potrzebować, tylko że na gryzoniach zna się słabo, nie chcę, żeby bardziej zaszkodził niż pomogł. Dlatego właśnie prosze was o rade, co mogę doraźnie jej podać.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: unipaks »

Na ratguide.com mógłby sprawdzić, jakie dawki wg wagi podać szczurkowi, nie ma na co czekać.
Bactrim albo codzienne zastrzyki z Baytrylu rozcieńczonego solą fizjologiczną, plus duża pierwsza i druga dawka kabergoliny (co 72 godziny np 0,5 mg), a następne już normalnie: 0,6 mg/1kg co 72 godz.
To może być jak już wspominano: guz lu coś innego w obrębie przysadki, coś z uchem albo wylew/zapalenie mózgu/opon mózgowych.
Leki przenikające barierę krew/mózg oraz kabergolina (w postaci tabletek Dostinex lub Cabaser (Cabaseril) mogą jeszcze uratować szczuraska, plus steryd na pozbieranie sił
Trzymam kciuki!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

bardzo dziekuje wam za rady!
dopiero wrocilam z pracy, ale jutro czym prędzej lece do weta, powiem, co mi tu pisaliście i mam nadzieję, że do poniedziałku damy radę. A w poniedziałek od razu poznań. Dam wam znać.
Na razie jest bez zmian, ani lepiej ani gorzej (na szczęście). Leżą teraz z zuzką w hamaczku i odpoczywają. Zuza trochę jak słoń w składzie porcelany, łazi po Pchełce i uwala się cielskiem, ale chyba nie ma sensu ich rozdzielać? większość czasu jednak się tulą, szkrabiki kochane.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: unipaks »

Jeśli Zuzka krzywdy jej nie robi, to niech ma ją kto grzać, tylko jedzenie (miękkie: gerber własny lub kupny, kaszki, Convalescence Support) jak zabezpieczyć, żeby pozostałe jej nie zjadły? Nie może opaść sił, musi jeść, kiedy Ty jesteś w pracy. Ją trzeba by dodatkowo nawet dokarmiać na boku, jak najczęściej ::)
No i na parterze dla Pchełki bezpieczniej, nie spadnie z hamaka czy półki a jest taka możliwość
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

byłam dziś u tego weta, Pcheła dostała leki + steryd. Dziś jest bardziej osowiała, chociaz zastanawiam się czy nie jest po prostu bardzo wystraszona dzisiejszą wizytą, bo jak juz wspomniałam, nigdy wcześniej nie chorowala, więc nie byłam z nią u weterynarza.

Jeśli chodzi o jej kontakt z Zuzką, to z całego stadka zostały mi tylko one dwie, są bardzo ze sobą zżyte. poza tym, że Zuza się na Pchełkę uwala całym ciężarem, to jest ok. Jedzenia sobie nie wyrywają, nie ma czegoś takiego, że Pchełka próbuje jeść, a Zuzia jej bezczelnie podbiera.
A kwestia wyskoiej klatki i spadania z pieterek nas nie dotyczy, bo dziewczyny już nie wchodzą wcale na górę. Pchełka dlatego, że nie ma sily, a Zuza dlatego, że dotrzymuje towarzystwa koleżance. ich ulubiony sputnik też przełożylam im na dół :)
Mam nadzieję, że będzie ok, za parę dni na pewno napiszę, jak wygląda sytuacja.
trzymajcie kciuki :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: unipaks »

Trzymam mocno!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

Bylyśmy dziś u weterynarza, p. doktor zbadała Pchełke i powiedziała, że przysadka. Tak jak pisaliście, bedzie dostawać dostinex 1/4 tabletki co 3-4 dni. Niby po dwóch dawkach już powinno byc widać poprawę, a jeśli nie to jedziemy 5. listopada na wizytę i bedzie decyzja, co dalej.
Na chwilę obecną Pchełka jest pełna energii, łazi caly czas z Zuzką :) Nawet nie wiecie, jak się cieszę, że mimo choroby, widzę ją dziś taką radosną! :) a dziś rano zobaczyłam ją na górze klatki, myślałam, że zawału dostane, bo te ruchy ma takie nieskoordynowane, więc w każdej chwili może zlecieć. Niby mają powieszone łapaki, ale i tak się boję, że może zrobić sobie krzywdę. Przez ostatni tydzień nawet nie próbowała włazić na górę, bo nie miała na to sił. Nie wiem, skąd u niej dziś taki zastrzyk energii ;)

Pchełka próbująca dostać sie do transporterka
Obrazek

A tutaj knuje coś z Zuzanną :P
Obrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: carola138 »

Super wiadomości,oby tak dalej.Bardzo,bardzo się cieszę :)
Ustal sobie dawkę kabo co trzeci dzień,cztery to trochę za długo.Niby różnica jednego dnia,ale dla tak małego organizmu może mieć znaczenie.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: unipaks »

Dobrze, że się trzyma, dzielna dziewczyna :) jak pisze Carola - Dostinex podaje się co 72 godziny, to ważne
Czy oprócz Dostinexu (pierwsza i druga dawka, zwłaszcza pierwsza, powinny być większe ) dostaje coś jeszcze? Antybiotyk przenikający barierę mózg/krew dobrze dawać, bo jednak zapalenie mózgu/opon daje podobne objawy, a takie pochodzenia bakteryjnego antybiotyki mogą wyleczyć ::)
Nadal trzymam kciuki!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

Kurcze, nic innego nam nie dała, tylko ten dostinex... Również nie wspomniała o tym, żeby pierwszą dawkę dać większą. Kazała nam podzielić tabletkę po prostu na 4 części i tak, jak wspomniałam, dawać co 2-4 dni. Ale jeśli mówicie, że co 72h, to tak bedę dawać. A zadzwonię dzis jeszcze do niej i podpytam o inne leki.
Pchełka dziś pierwszy raz od ponad tygodnia podeszła do suchej karmy :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: unipaks »

Dostałaś tabl. Dostinex 0,5 mg czy tabletka ma 1mg? Pierwsza dawka, nawet także druga, powinny być większe
A gdzie byłaś, u kogo?
Pchełkę wygłaszcz serdecznie :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”