Nie szczurek tylko kotek :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
diximixi
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 05, 2014 8:48 pm

Nie szczurek tylko kotek :)

Post autor: diximixi »

Mam obecnie tylko kota:

Obrazek

Na dniach planuję kupić szczurka to założę nowy temat.
Nigdzie nie było napisane, że dział tylko dla szczurków.

Ten kotek będzie hm... dobrym sąsiadem szczurka O0
Yorkshire Terrier czyli nie szynszyl no nie?
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Nie szczurek tylko kotek :)

Post autor: Paulinya »

Skąd planujesz kupić szczurka? :)
Lili, Megi i Zuzia <3
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Nie szczurek tylko kotek :)

Post autor: Marzka95 »

Śliczna kicia. Pod spodem, pod naszymi pupilami jest temat inne zwierzaki :). Skąd będziesz mieć szczurki?
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie szczurek tylko kotek :)

Post autor: noovaa »

Przede wszystkim... Nie kupuj szczurka na dniach.

Szczury są o wiele bardziej skomplikowane i wymagające niż się z początku wydaje ;)
Powinnaś najpierw dobrze się na szczury przygotować żeby nie nadziać się na minę.

Po pierwsze - szczur, zwierze silnie stadne. W samotności skazuje się go na cierpienie psychiczne. Szczury samotne miewają depresję, bywają agresywne i lękliwe. Zapominają szczurzego języka, nudzą się i męczą w okresie największej aktywności - w nocy. Szczury muszą być minimum dwa i jest to podstawa jeśli chcemy zapewnić im dobre warunki.

Po drugie - poczytaj o klatkach. W zoologach wciskają nie raz klatki za małe nawet dla chomika, twierdząc że szczur w takiej będzie czuł się komfortowo, będzie wesoły i będzie miał gdzie się pobawić. Dorosły szczur może mierzyć nawet 30cm bez ogona, musi mieć klatkę odpowiednio dużą w każdym kierunku by móc się wspinać, wyciągnąć, obrócić i mieć gdzie pobiegać.

Po trzecie - uważnie poczytaj tematy o zoologach i pseudochodowlach. Zakup w takich miejscach to dokładanie swojego grosza do biznesu polegającym na krzywdzie i uprzedmiotowianiu żywych istot. Nie popieramy tego. Żeby cierpienia było mało, w sklepach często nie rozróżniają płci szczurów, sprzedają ciężarne samiczki, trzymają chore-nieleczone szczury, szczury ze sklepów nie są oswajane, można trafić na agresywne i mocno lękliwe osobniki. Mój ulubiony cytat ze sklepu, który powalił mnie na kolana: "szczury nie są rozdzielone, bo to bracia i siostry, a rodzeństwo się przecież nie rozmnaża" :)

Po czwarte - szczury są mocno chorowite, warto już teraz rozejrzeć się za odpowiednim weterynarzem, by w razie problemów wiedzieć od razu gdzie jechać.

Tak poza tym, witaj ;)
Mam nadzieję że zanim szczur się pojawi, nabierzesz troszkę informacji.. przygarnięcie ogonka będzie przemyślaną, odpowiedzialną i rozsądną decyzją. Kotek jest śliczny.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Nie szczurek tylko kotek :)

Post autor: Marzka95 »

Noovaa super, nie pomyślałam o tym, żeby tak rozpisać ;D
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”