Sisi & Dejzi

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
NANOOC
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 11:26 am

Sisi & Dejzi

Post autor: NANOOC »

[img][/img]Witamy :) Chciał bym się pochwalić naszymi pięknościami. Nasza przygoda z ogonkami zaczęła się przez przypadek, co nie znaczy że oboje z żoną nie podchodzimy do tego z sercem.
Zaczęło się od tego że nasz synek (4l.) pragnął mieć pieska .. jak się okazało na którego ma straszną alergie :( Z racji tego ze nie stać nas niestety na kupno rasowego psa z włosami, temat ucichł a synek załamany codziennie mówił że marzy o zwierzątku.
Nie tak dawno temu robione miał dodatkowe testy alergiczne, co prawda nie typowo szczurze ale na chomiki, jednak lekarka zapewniła mnie że i na szczury alergii mieć nie będzie :) Zaczęliśmy się rozglądać za małym gryzoniem, choć do chomika byliśmy najmniej przekonani, gotowi byliśmy sprawić radość naszej pociesze.
Plany pokiereszowały się jak synek miał mały wypadek, rozbił główkę a za wytrwałość Matka chrzestna sprawiła mu szczura - co równie dla nas było zaskoczeniem, niemniej o tym też pomyśleliśmy :) Nazwaliśmy ją Sisi i zaczęliśmy pilnie studiować wszelakie fora o szczurzej tematyce.

Śpiąca Sisi :

[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=05616684641882798654.jpg][IMG]http://www.iv.pl/images/05616684641882798654_thumb.jpg[/IMG][/URL]

Pierwsze co rzuciło się w oczy - "szczury są stadne" aha ... nie zastanawiając się długo dokupiliśmy drugą samiczkę Dejzi :)

[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=87262625159857933077.jpg][IMG]http://www.iv.pl/images/87262625159857933077_thumb.jpg[/IMG][/URL]

Jako że to wyszło spontanicznie, obie na razie mieszkają w niewielkiej (kanarkowej) klatce :( nie potrwa to zapewne długo :)
Wyglądają na szczęśliwe :)


[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=26906806445851482058.jpg][IMG]http://www.iv.pl/images/26906806445851482058_thumb.jpg[/IMG][/URL]



Ps. mam jakiś problem z dodaniem zdjęć, prosił bym Moderatora o edycję :)
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: Paulinya »

Ja sobie poradziłam i zdjęcia otworzyłam :)

Obydwie są śliczne! Dejzi wygląda na zdjęciu na większą? w różnym wieku są dziewczęta? :)

Szukajcie dla małych fajnej klatki, będą jeszcze szczęśliwsze :)

O ile dobrze widzę to trocinki w klatce? Będzie śmierdzieć, polecam żwirek, mniej zapaszków.
Ja używam żwirku drewnianego, najlepsze co mogłam kupić :) Bardzo wydajne. W miejscu gdzie szczurek nasiusia żwirek pęcznieje i rozpada się na bardzo drobną trocinę i na bieżąco można wyjmować z klatki brudy :)

Na forum można dowiedzieć się niemalże wszystkiego więc zapraszam do czytania. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do napisania na sb, na samym dole głównej strony forum. Bardziej doświadczeni szczuromaniacy doradzą z pewnością :)

Buziaki dla dziewczyn! :)
Lili, Megi i Zuzia <3
Awatar użytkownika
NANOOC
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 11:26 am

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: NANOOC »

No były trociny, już zmienione na żwirek oczywiście :) A klatka Ciągle poszukiwana ... mam nadzieję że w tym tyg. się uporam :)
To sisi jest wieksza, ta szaro biała :) więc to chyba złudzenie :)
Jednak, zdjęcie śpiącej sisi zostało zrobione od razu po jej przyjściu do nas, niebawem będzie to dwa tygodnie, to może nie prawdopodobne ale od tej pory sporo urosła :)
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: Marzka95 »

Ja również poradziłam sobie ze zdjęciami. Śliczne dziewuchy :D . Całuski dla nich i mizianki ;) .
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
Paulinya
Posty: 82
Rejestracja: czw paź 09, 2014 10:12 am

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: Paulinya »

https://www.facebook.com/groups/szczury/?fref=ts

Zapraszam do grupy jeśli posiada Pan konto na facebooku, często klatki w fajnych cenach są na sprzedaż :)
Lili, Megi i Zuzia <3
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: harleyquinn »

NANOOC daj po prostu link do zdjęcia pomiędzy "Img"
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
NANOOC
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 11:26 am

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: NANOOC »

Wczoraj ogonki dostały nowe mieszkanie :-) co prawda nie jest to klatka z najwyższej półki ale duuuzo większa niż klatka po knarkach.
Co do wizyty u wenta, dopiero w środę :-( jednak pójdą obie, Sisi wyraźnie tyje, ma Bardzo widoczne sutki i zaokrąglony brzuszek... Coś czuje ze nasza ogonkowa rodzina niebawem się powiększy.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: unipaks »

Niestety to częste wypadki u szczurków kupowanych w sklepach... A Sisi ile ma, w jakim wieku jest?
Poczytajcie o właściwym karmieniu ciężarnych samiczek i o urządzeniu klatki by mogła w swoim czasie zbudować gniazdo dla małych
No i obserwujcie też Dejzi, oby ona nie zdążyła tam zaciążyć (a tak dla pewności sprawdźcie, czy Dejzi to na pewno dziewczynka, bo i takie historie były, że samczyk trafiał ze sklepu jako samiczka :P
Pozdrawiam :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: ol. »

Ojej, czyli jednak ? ;(
Można też rozważyć sterylkę aborcyjną, ale to trzebaby działać już i u naprawdę pewnego weta... Chociaż jak już brzuszek ciążowy jest mocno widoczny to pewnie już za daleko, żeby ryzykować;/ Za to z drugą szczurką, byłoby to rozwiązanie do przemyślenia, w razie gdyby.. (tfu tfu), tym bardziej że wygląda na jeszcze młodszą od koleżanki;/
Awatar użytkownika
NANOOC
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 11:26 am

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: NANOOC »

Dejzii jest malutka.i nie ma jajek (: jest z nami krócej o tydzień a Sisi wygląda jak by miła rodzic. i tu moja prośba, na szczęście mam klatkę, ale co.z nią.? Szukam czegoś.o gniazdach ale.to.tylko jakieś poszlaki i czyjeś topici.
Jak przygotować klatkę? Jak karmić? kiedy oddzielić? Co jeśli się spóźnie i Oddziele po fakcie?

Dużo pytań ale czas nagli, nie mam Czasu przeglądać milionu wątków, wiec proszę o odpowiedzi proste i na temat.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: ol. »

I jak tam Sisi ?
Trochę poniewczasie, ale co najważniejsze w klatce porodowej to usunąć półeczki, żeby samica nie wynosiła tam młodych i te nie pospadały, na gniazdo można szczurce ręczniczki papierowe, chusteczki (bezzapachowe), skrawki polaru.
Ale napisz czy w ogóle urodziła ? I co się udało ustalić w sprawie Dejzi ?
Awatar użytkownika
NANOOC
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 11:26 am

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: NANOOC »

Klatka prawie skończona

Obrazek
Co do Sisi, na razie bez zmian, lekaż nie był w stanie określić -_- w pon. idziemy do innego "specjalisty"
Jeśli chodzi o Dejzi, zalecił żeby odczekać gdyż może się same wchłonąć :) jednak w pon. oddam ją w ręce kompetentnego wenta .
Na razie obie jedzą normalnie, Sisi bardziej ruchliwa i żywsza, Dejzi więcej przesiaduje w domku i mało reaguje na wołanie ... ciężko też ją zachęcić do wyjścia z klatki :(
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: ol. »

Może ten twór wpływa na jej samopoczucie, długo to już trwa; jeśli to ropień, to sam się nie wchłonie wręcz przeciwnie;/
Z ciążą też dziwnie skoro już w zeszłym tyg. brzuszek był duży, a macie Sisi od ponad dwóch, to rozwiązanie powinno być na czasie (ciąża u szczurów trwa +/- 21 dni)... Oby jutro wszystko się wyjaśniło.
Awatar użytkownika
NANOOC
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 11:26 am

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: NANOOC »

No mam nadzieje ze zbada je w końcu specjalista. Mamy wrażenie ze Dejzii wogole nie rośnie, jest taka drobniutka odkąd do nas przyszła :-( co do Sisi, może to tylko fałszywy alarm :-) przekonamy się :-)
Awatar użytkownika
NANOOC
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 11:26 am

Re: Sisi & Dejzi

Post autor: NANOOC »

Może po prostu za bardzo panikujemy widząc tą kulkę :( może jednak urosła .. . Ciężko określić czy to już nasze podświadome panikowanie czy jednak prawda.

Dziś wpadł do klatki nowy koszyczek :) Od razu go zaadaptowały, jednak do domku Ciąglę nie wchodzą a jak już tylko na moment, czy to dobrze czy źle ? bo w zasadzie skoro nie spełnia swojej roli, po co ma zaśmiecać klatkę ? ile poczekać ?

Obrazek

Obrazek

taka mała rzecz a cieszy :)


Obrazek

Obrazek

Mam jeszcze pytanie co do sprzątania klatki, może banalne ale wolę się upewnić, czy codziennie wybierać kupki ?


Na razie Obie księżniczki spędzają wiecej czasu w klatce, brane na ręce kilka razy dziennie.
Ostatnia próba wypuszczenia skończyła się rozbieraniem wersalki ^^ Dejzi najwyraźniej się zabawa w chowanego spodobała :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”