Groszek i Grandel

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Groszek i Grandel

Post autor: harleyquinn »

Piękne chłopaki. Nie mogę się doczekać, jak będą wyglądać, jak grube kluchy <3
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

Świeże zdjęcia chłopaków :)
Obrazek
Obrazek
chowają się bardzo dobrze :P zaczynają już buszować po niemal całym pokoju. Wczoraj dałam im całe jajko ugotowane, takich wrzasków jak kiedy sobie wyrywali, to ja jeszcze u szczurów nie słyszałam :o
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

zastanawiam się też nad umaszczeniem Groszka. Ma biały brzuszek, i cienką linią ten biały rozchodzi mu się też po wewnętrznej stronie łapek. Pamiętam, że kiedyś spotkałam się z nazwą na takie umaszczenie, ale teraz nie pamiętam, ani nie mogę znaleźć ???
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

Mały update. Chłopcy mają się dobrze, rosną nadal :) teraz to taka szalejąca gimbaza. Na razie jeszcze ani im w głowie przytulanie :P biegają po całym pokoju i tylko szukają, gdzie by się tu jeszcze wcisnąć. Nadal w ogóle nie śpią w hamaczkach ??? chyba mam takie wyjątkowe szczury. Zamówiłam dzisiaj klatkę Frodo do domu rodziców, żeby już na tę przerwę świąteczną mieli większą willę, zwłaszcza, że na razie boją się tam jeszcze wychodzić z klatki. No ale do tej pory byli tam na maks 3 noce, może teraz, kiedy mam dłuższą przerwę, przyzwyczają się i będą mogli też wychodzić na wybiegi. Miałam zamiar sprzedać tę mniejszą, obecną klatkę stamtąd, ale jak o tym myślę, to zostawię ją jako ewentualną wyjazdówkę, mieści się do auta a i nie jest tak tragicznie za mała, żeby kilku dni nie mogli posiedzieć :) Trochę mam obawy przed tą Frodo, bo klatka tam musi stać na szafce, która jest dość płytka, i nie wiem na ile stabilna będzie taka konstrukcja :( dlatego też myślałam o klatce Alaska, która jest niższa, i przez tą płaskość na pewno by była stabliniejsza. Ale wygrało więcej przestrzeni :P A w ogóle to myślę o dołożeniu chłopakom nowego kolegi, ale to gdzieś na wczesną wiosnę najwcześniej, chciałabym jednak tę kilka msc różnicę wieku zachować :) marzy mi się agutek ::)
Zdjęć za bardzo nie mam, za to mały filmik- awantura o jajko :P
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... om7II81WIM
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: Snajperka »

Jajo! :D Wesoło tam macie. :-)
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Groszek i Grandel

Post autor: fidusiowa »

Aaaaa! Co za cudeńka <3
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

Poświąteczne pozdrowienia od moich "maluchów". Mieszkają już w Frodo, klatka bardzo fajna, choć faktycznie półki latają bardzo luźno przed solidniejszym przymocowaniem. Trudno też szczura wyciągnąć przez te małe drzwiczki, ale ogólnie można całą klatkę ogarnąć wkładając przez nie rękę. W ogóle wydaje mi się jakoś optycznie mniejsza, niż się spodziewałam, może przez te pomalowane pręty. Maluchy mają się raczej dobrze, chociaż nadal nie chcą wychodzić na wybiegi. Myślałam, że jak od najmłodszych poznają zapach kotów, to nie będą się tak denerwować, ale chyba mimo wszystko je to stresuje. Na wieczór się ożywiają, może kiedyś się uda je wypuścić. Z nieznanych mi powodów przestali też jeść kukurydzę z karmy ::)
Obrazek
Więcej zdjęć: http://sta.sh/2j1dk6kdggz?edit=1
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Groszek i Grandel

Post autor: harleyquinn »

Coś masz nieśmiałych tych panów. U mnie Czarek jest w prawdzie taką "ciepłą kluchą" i wychodzi z klatki od święta :D
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

mały update. Moi chłopcy mają już 275 i 300g :P Niestety przyczyna ważenia była dość niewesoła, a mianowicie najwyraźniej złapali świerzba. Było drapanie, u Grandelka cała broda w strupach i pojedynczy przy uszku. Na szybko, bo spieszyłam się przed wyjazdem, pojechałam do nieszczurzego weterynarza, bardzo sceptycznie podszedł do mojej teorii o świerzbie, ale podał iwermektynę. No i jest dobrze, prawie się już nie drapią a strupki znikają. Klatkę wyparzyłam, jeszcze oczywiście kolejne podania przed nami.
A poza tym to łobuzują jak zawsze :) chwilowo nie mam współlokatorów, więc nawet i po przedpokoju mogą biegać. Wydają się być całkiem zadowoleni z tego powodu.
Dzięki fantastycznym mebelkom od ssylvusia ich klatka ma też nowy wystrój ;D
Obrazek ;)
A tak się teraz prezentują moi Panowie
Obrazek
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Groszek i Grandel

Post autor: harleyquinn »

To przecież już tacy przystojni, dorośli kwalerowie :D Pięknie się prezentują. A jeszcze lepiej się prezentują hamaki - czyżby z Kapitana Ameryki :D?
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Re: Groszek i Grandel

Post autor: cucumberek »

Jak najbardziej ;D moja ostatnia słabość ::) dorośle może wyglądają, ale pstro im w głowie :P napatrzeć się nie mogę, co oni wyprawiają na wybiegach...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”