Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Karmy POLECANE

Post autor: nienazwana »

Jedna dosyć płaska łyżka stołowa (bez dużego "czubka") to około 15 gram karmy, łyżeczka do herbaty płaska - około 5 gram. Tak na oko licząc. ;)
lussix
Posty: 15
Rejestracja: ndz paź 12, 2014 8:18 pm
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lussix »

Super, dziękuję! ^-^
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: olgapsiara »

Ja polecam versele - laga rat Nature .
Moje panny zjadają że ho ho.
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Karmy POLECANE

Post autor: fidusiowa »

My od dłuższego czasu ciągle jemy Vilmie i nie zamienimy jej na nic! :D
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
Shane
Posty: 25
Rejestracja: pn sie 18, 2014 5:04 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Shane »

Ostatnio zrobiłam wywiad w kilku zoologach i sprawdzałam, jakich firm mają karmy... teraz jestem rozdarta między Beaphar Xtra Vital, VL Rat Nature i Vitakraftem. :-\
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Z tych trzech wybrałabym XtraVital ;) Rat Nature ma nieco za dużo tłuszczu, aż 9%, a norma dla szczurów to 4-5%. Dla młodych szczurków może być, ale starsze łatwo na niej utuczyć. Vitakraft jest średni jakościowo.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Shane
Posty: 25
Rejestracja: pn sie 18, 2014 5:04 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Shane »

A gdybym wymieszała Xtra Vital z VL? Czy lepiej sam Xtra Vital? Na razie moi chłopcy nie mają nawet roku, dopiero w lipcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Powyżej 4 miesiąca życia lepiej ograniczać ilość karmy, szczurki przestają już tak intensywnie rosnąć i nie powinny mieć nieograniczonej ilości pożywienia, zwłaszcza tak tłustego. Według mnie lepiej podawać sam XtraVital ;) Jest to jednak dość droga karma, więc możesz poszukać tańszych dobrych w sklepach internetowych. Polecana jest tu np. Vilmie Premium albo JR Farm Uczta Szczura - niestety, nie znajdziesz ich w stacjonarnych sklepach zoologicznych. Sam XtraVital też powinien być tańszy przy zakupach przez internet.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Vitakraft dosć mocno zaziarniony, a ja wybrałbym VL i do tego Deli Nature, no i może jeszcze dokopcowałbym do tego JR Farma
Obrazek
WSMK
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 07, 2015 6:58 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: WSMK »

O rany, karmię moje małe od 3 msc VL Rat Nature, bo w zoologu tym je karmili. Ale coraz bliżej czas zakupu kolejnego opakowania karmy i przeglądam allegro i przeglądam i głowę coraz mam cięższą. Kupować dalej Rat Nature, choć małe specjalnie wyrzucają z klatki te twarde chrupki/granulaty? Czy zaryzykować i kupić inną, np Vitapol Premium? Vitapol chyba jest złą firmą, z tego co kojarzę? No i kwestie finansowe, w tym msc mogę wydać koło 30 zł na ok 750 g karmy.
Szczęśliwa z Coco Chanel & Minni.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Karmy Vitapol Premium są dobre, tylko ten standardowy tani Vitapol w kartoniku nie jest polecany ;) Więc spokojnie możesz karmić szczury wersją Premium. Polecana jest też Vilmie Premium, dostępna niestety tylko przez internet, za to jest chyba najtańszą z dobrych karm.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Oczywiście co do Vitapolu, warto zakupić, ale tylko i wyłącznie serię Premium, żeby nie zakupić samego owsa i pszenicy...:-)
Powiem, że nawet ostatnio coraz częściej ludzie o to pytają, nie rozumiem, dlaczego większość spędza Vitapol na banicję, tak naprawdę można mieć takie zdanie o serii basic, ale każdy producent ma jakieś "skromne serie" produktowe, tego wymaga rynek.
Obrazek
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Tym bardziej, że VP premium jest alternatywą, zawsze 2-3 zł tańsza od innych, jeśli ktoś kupuje więcej, to zaoszczędzi na cenie, nie stracą na tym podopieczni...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Moje męczą Versele Lage jedzą gdy nie dodaje mokrej karmy ale osobiście jak tak przyjrzałam się składowi to na oko jakoś tyłka nie urywa. ;D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karmy POLECANE

Post autor: dominiszka »

Mam pytanko - co myślicie o karmie Mixerama? Skład itd. w linku - http://hipcio.sklep.pl/produkt/mixerama ... tawowa-1kg

Skład wydaje się piękny :D Nie znam się tylko na analizie...
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”