Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: Snajperka »

A w jakiej fundacji jesteście zrzeszone?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: IHime »

http://www.fundacjapsieserce.pl/ O, tutaj. Jak ogarnę, to się podzielę. Na pierwszym spotkaniu byłam tak skupiona na kontrolowaniu Ejki, że nie mam pojęcia co się działo. ;)

MauRysiu mieszka sobie z Fenolinką w chorobówce, jest słabiutki, ale stabilny. Pozostałe myszojstwo też bez zmian, na szczęście. Aha, tylko Elzie wymacałam jakąś małą kropkę, ale mam nadzieję, że to fałszywy alarm.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: ol. »

Czekamy:)

Maurysiu niech Ci nadchodząca wiosna dobrze służy ! Tak trzymać :)
A Elza jest już wystarczająco przez naturę w kropki ustrojona, żadnych więcej ;)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: IHime »

Wróciłam wczoraj od weta bez Maurysia. Jego stan bardzo się pogorszył, przestał jeść, miał ataki padaczki, a coś bolało go tak, że zaczął gryźć. Nie było nadziei na poprawę.
Poznałam go jakoś wczesną wiosną trzy lata temu. Jesienią zamieszkał u nas. Czyli na pewno miał ponad trzy lata.

Dobrze, że spotkałam Megi_82 z Kluską i Czikitą, a Kluska zgodziła się porobić za przytulankę i chusteczkę przez chwilę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: Paul_Julian »

Biedactwo... Kochana biała kuleczka :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: unipaks »

:( Liczyłam na to, że jeszcze troszkę Mauryś tutaj zostanie...
Biegaj lekko za TM, Maurysiu [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: Megi_82 »

Strasznie mi przykro :( Kawał czasu byliście razem :(
Niestety ja słabo robię za chusteczkę :( Dobrze, że miał kto mnie zastąpić...
Leć, Maurycku kochany :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: gosja1 »

I teraz już nie ma żadnego z moich ulubionych forumowych ogonków... :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: ol. »

Och...
IHime :(


Maurysiu spokojnego dreptania tam po bezkresnych łąkach...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: Paul_Julian »

IHime, jak tam u Was i u Ejki ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: IHime »

Paul, dzięki za pamięć! U nas bardzo, bardzo pracowicie. Jestem na ostatniej prostej przed obroną doktoratu, dwa dni temu zdałam ostatni egzamin, teraz już tylko publiczna obrona. W piątek zaczyna się kolejny stopień kursu dogoterapeutycznego, na który z Ejeczką jesteśmy zapisane, ale raczej nie dotrzemy tam w tym tygodniu. :( Przez chwilę bardzo kusił mnie też kurs ratownictwa zwierząt, ale fizycznie nie miałabym kiedy na niego chodzić. W ramach relaksu zrobiłam za to szybki kurs z podstaw dobrostanu zwierząt.

Siłą rzeczy, szkolenie Ejki zeszło na razie na dalszy plan, w fundacji też ograniczyłyśmy swoją aktywność do minimum. Wrócimy do tego niebawem. Na razie chodzimy tylko na 1-2 spotkania terapeutyczne w miesiącu. Ponieważ jesteśmy mało doświadczone, chodzimy na razie do grup ludzi zdrowych - ostatnio byłyśmy w podstawówce, Ejeczka robiła za gwiazdę, a dzieciaki uczyły się, jak zachowywać się w pobliżu psa, żeby nie dać się ugryźć, rozpoznawać psią mowę ciała, a na koniec narysowały portret Ejki. ;) Jeden chłopiec w pierwszej klasie był naszą wizytą bardzo zestresowany, bo pół roku wcześniej został dotkliwie pogryziony. Pod koniec zajęć tak się oswoił, że z własnej woli głaskał mopsię. :D
Byłyśmy też na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia wyglądają podobnie, może tylko mniej jest zadań ruchowych i rysowania. ;)

Szczurusie mają się nie najgorzej, z wyjątkiem Marcinka. W długi weekend gwałtownie zachorował i słabł z godziny na godzinę. Wet zdiagnozował przysadkę, chociaż trudno było mi w to uwierzyć, bo nigdy nie widziałam takiego szybkiego rozwoju tego paskudztwa. Od poniedziałku dostał uderzeniową dawkę kabergoliny. We wtorek już tylko leżał zawinięty w kocyk, nawet łebka nie podnosił i ledwo spijał nutri ze strzykawki. Ledwie kilka dni wcześniej, w sobotę, robiłam zdjęcia, jak bawił się z Ejką... (tak, tak! fantastycznie się ostatnio bawią! wrzucę kiedyś foty) W środę bałam się rano zajrzeć do chorobówki... ale przywitał mnie podniesiony łebek! A wieczorem Marcinek sam poszedł do miski i chrupał twarde ziarenka!
Jeszcze nie jest dobrze, ale jest nadzieja.
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: Duana »

Zaraz się biorę za czytanie Twojego tematu IHime, bo bardzo mnie zainteresowało, że masz pieska-terapeutę. Ale najpierw pożyczę dużo zdrowia i energii Marcinkowi :-*
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: Paul_Julian »

Kciukamy za Marcinka ! Moze to jakis wylew ?
Ejka terapeutka :) Nie sposob sie nie przekonac do tej wesołej mordki !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: valhalla »

Bardzo mocno trzymam kciuki za Marcinka. Czasem z bardzo złego stanu udaje się szczura wyciągnąć. Skoro jest postęp, to i jest nadzieja :)
Kiedy Sardyniątka mają urodziny? Jak tam ich zdrowie?
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - dogoterapia, szczuroterapia

Post autor: IHime »

Kilka godzin temu znalazłam Marcinka... Odszedł we śnie, w ukochanych szmatkach. [*] :'(


Sardyniątka będą obchodzić 2 urodziny 4. lipca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”