Poznańskie ogonki i inne :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nejvii
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 06, 2015 10:20 pm

Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: Nejvii »

Witam Was w temacie mojego zwierzyńca :)
Nasza historia nie jest długa i zaczęła się jak wiele innych - tymczasowiczem, który zadomowił się na dobre. Miłością do ogonów, której nie spodziewałam się sama po sobie. Moje stadko dopiero powstaje, ale już teraz przedstawię Wam moich podopiecznych ty bardziej i mniej ogoniastych.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Lilo. Mój pierwszy szczur, owy tymczas, od którego wszystko się zaczęło. Mały od początku sprawiał wiele problemów i prawie doprowadził do rezygnacji z ogonków, ale uporem maniaka pokazywaliśmy mu, ze wcale świat nie jest taki zły. Zdecydowałam się poddać go kastracji, jako że nie tolerował innych szczurów. Należał do tych wiecznie wystraszonych ogonków. A dziś? Dziś jest największym miziakiem i synusiem mamusi.

ObrazekObrazekObrazekObrazekHalka jest spełnieniem moich marzeń o łysym szczurku. Jej pańcia oddała mi ją po przeczytaniu mojego ogłoszenia. Wcześniejsze stadko Halinki wygadało i malutka musiała znaleźć nowy dom, gdzie do końca życia będzie miała super rodzinkę. Halka to najłagodniejsze stworzenie jakie kiedykolwiek widziałam. Spokojna, wszędobylska, uwielbia biegać po mnie. Pierwsza, gdy otwieram klatkę. Dumna, sprawiedliwa alfa.

[url=http://s1272.photobucket.com/user/aLove ... o.jpg.html]Obrazek
ObrazekObrazekObrazekPandora miała być dopełnieniem mojego stadka i spełnieniem drugiej szczuro zachcianki - dumbo uszek. Maleńką wypatrzyłam w ogłoszeniu na SA i dostałam szansę zapewnienia jej domu. Niestety po czasie okazało się, że w moim stadzie brakuje silnej alfy, która ustawiła by zaczepną Pandorkę do pionu. To już drugie stado sterroryzowane przez to niewinnie wyglądające stworzonko. Pandorka aktualnie mieszka w kolejnym stadzie i miejmy nadzieję, że to już ostatnie.

[url=http://s1272.photobucket.com/user/aLove ... i.jpg.html]Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Hodowla Nejvii Cavia. Moje małe dziecko, pasja i pochłaniacz czasu. Prowadzę małą hodowlę świnek morskich zrzeszoną w CCP. Zajmuję się świnkami krótkowłosymi o umaszczeniu slate blue, złoty oraz prawie nagimi skinny. Aktualnie w moim domu mieszkają trzy prosiaczki hodowlane. Spodziewam się wkrótce pojawienia kolejnego pokolenia. Stadko na pewno się powiększy.


Dołączyła do nas jeszcze jedna Panna. Na razie bezimienna :) Jej pełne "CV" wkrótce :)
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: unipaks »

Cudny zwierzyniec! Wygłaszcz wszystkie stworki :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: Duana »

Oh, łyse szczury, ale one zabawnie wyglądają! ;D J
ak z ich zdrowiem? Bo w Niemczech panuje przekonanie, że nie powinno się hodować łysych szczurków ze względu na problemy zdrowotne, a hodowcy, którzy się tego mimo wszystko podejmują są uważani za "gorszych" i nieodpowiedzialnych. Faktycznie łysolki są takie chorowite?

Lilo jest absolutnie przepiękny! Ten kolor futerka mnie urzekł.
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
Awatar użytkownika
emdzej
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 12:40 pm
Kontakt:

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: emdzej »

Super zdjęcia zwierzyńca :)
Szczurki cudowne, prosiaczki zachwycające ^^
"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Emdżejowo: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46584
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: olgapsiara »

JAKIE CUDNE ZDJĘCIA !!!! :-* :-* :-* :-*
Poproszę, model aparatu ( czy tam czego ) którym robiłaś zdjęcia, bo są cudne ;)
.... a.... i jeszcze jakbyś mogła mi jeszcze w kopercie wysłać tak z 300g twojego talentu fotograficznego ;D
oj no cudne zwierzaki i zdjęcia.... i naprawdę masz talent :) Możesz np. Robić jakieś sesje szczurom i.... 10 zł za szczura ? :D
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Nejvii
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 06, 2015 10:20 pm

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: Nejvii »

Dziękujemy! :)
Duana, nie uważam żeby łysole miały większe problemy ze zdrowiem. Jedyna różnica to fakt, że widać na nich każde, nawet najdelikatniejsze zadrapania. Poza tym to szczur jak każdy inny :)

olgapsiara, to najzwyklejszy nikon d3500 z podstawowym kitowym obiektywem. Nic specjalnego :) A sesje robię, gdy tylko nadarzy się okazja :) Taka moja mała pasja.

Dumboszka dostała na imię Gaja. Jest coraz odważniejsza, chętnie biega po łóżku, wchodzi na mnie. Nie lubi być brana na ręce, ale nie oczekujmy cudów od ogonka, który z człowiekiem wcześniej kontaktu nie miał. Jesteśmy na etapie sprawdzania wszystkiego ząbkami...

Uśmiechnięty szczur;)
Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: yss »

Duana, problemy ze zdrowiem mają sphinxy, a nie fuzzy :) Też łyse, ale inne łyse.

Nejvii świetne stado zwierzaków. Pisz o nich dużo :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nejvii
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 06, 2015 10:20 pm

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: Nejvii »

Obrazek
Gaja coraz chętniej spędza czas ze mną. Dzisiaj przyjechała jej towarzyszka, z którą zamieszka do czasu łączenia ze starszakami.
Niestety ich łączenie nie przebiega super. Trzymajcie kciuki, żeby się powiodło.
Nejvii
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 06, 2015 10:20 pm

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: Nejvii »

Maluchy się dogadały, gorzej z połączeniem ich ze starszym stadkiem :) Alfa wcale nie jest zadowolona z ich obecności i dość mocno gryzie.. Lilo za to w siódmym niebie, że ma tyle lasek ;D
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: olgapsiara »

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphot ... e=55C91E56 co to za gwoździe ? :D
I jaką masz klatkę ? :)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: Duana »

Jakie piękne zdjęcia!
Lilo mnie urzekła. No jak szczur może być taki śliczny?
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
Nejvii
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 06, 2015 10:20 pm

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: Nejvii »

Toż to mistrzowsko zabezpieczone narożniki klatki.. taką już odstaliśmy, bo szczurcia wygryzła w niej piękne wyjścia ewakuacyjne. Klateczki mamy dwie, chwilowo odłączone od siebie ze względu na maluchy... ale łącznie pomieścimy 22 ogony wg kalkulatora.


Lilo to chłop, bezjajeczny ale jednak :) Jako maluch był kremowy, teraz nam zrudział i jest.. idealny! <3
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: olgapsiara »

Ale macie XL czy mi się zdaje ? :D
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Lassemista
Posty: 87
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:34 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Lublin

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: Lassemista »

Rudy szczur jest tak perfekcyjnie piękny, że to powinno być zakazane.
Ze mną: Elmo, Hoban!
W krainie wiecznych łowów: Gloria, Tinwe, Nimloth, Embla, Diuna, Cudo, Definicja, Ynk, Tam Lin.
Nejvii
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 06, 2015 10:20 pm

Re: Poznańskie ogonki i inne :)

Post autor: Nejvii »

Klatka ma 100cm długości - czy to XL to sama nie wiem, marzy mi się większa ;d

Oczywiście żeby nie było zbyt pięknie, alfa atakuje maluchy. Mi to się zawsze trafiają szczury atakujące bez zastanowienia :-\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”