[CZY NIE ZASZKODZI] Liście dębu

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[CZY NIE ZASZKODZI] Li?cie d?bu

Post autor: Shady Lane »

Czy szcur może jesc liscie dębu ?
Bo moja się dorwała i trochę zjadła, nie wiem, czy jej zaszkodzą, i czy mogę pozwolić jej, żeby zjadła więcej???
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] Liście dębu

Post autor: Zorlis »

Z tego co wiem to żołędzi zwierzęta nie powinny jeść, bo są trujące. Co do liści to nie jestem pewna, ale skoro koniom mogą zaszkodzić, to ogonkom chyba też...
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] Liście dębu

Post autor: Kaka »

ja myślę że mu nie zaszkodzą........wiadomo ze w dużych ilosciach byłoby źle, ale nie sadzę aby ona zjadła tego tonę :wink: ja bym na Twoim miejscu nie panikowała, a nie podawała na przyszlość rzeczy do których nie jestes pewna :wink:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[CZY NIE ZASZKODZI] Liście dębu

Post autor: ESTI »

Dla pewności należy dopuszczać szczurka tylko do drzew owocowych...inne nie są wskazane.
Obserwuj ogonka i nie dawaj jej więcej. Jeśli zacznie się źle czuć, to udaj się do weta.
Obrazek
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] Liście dębu

Post autor: knautia »

moja scura, kiedy byłyśmy na spacerku, łapała za rozmaite pączki krzewów iskubała ale nic jej nie było...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[CZY NIE ZASZKODZI] Liście dębu

Post autor: ESTI »

I może nie być, a może być tak, że się zatruje i będzie płacz...

Ja wyzanje zasade...nie wiesz czy szkodzi, nie dawaj do pysia. ;)
Obrazek
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[CZY NIE ZASZKODZI] Liście dębu

Post autor: knautia »

tak tylko sobie powiedziałam...
w moim przypadku nic jej nie było, co nie znaczy, że nie popieram ostrożności, też raczej jej nic obcego nie pozwalam obgryzać, ale wtedy akurat nie udało mi się jej powstrzymać :oops:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[CZY NIE ZASZKODZI] Liście dębu

Post autor: Mycha »

To już odrobinę nieaktualne, ale napiszę na przyszłość- w przypadku zatruć truciznami roślinnymi należy podać coś co zawiera dużo garbników, np.: liście mniszka lub mocną herbatę. Należy to zrobić zaraz po zjedzeniu subastancji, która jest podejrzana jako trucizna.
Nie wiem jak jest z liśćmi dębu, ale kora zawiera te magiczne garbniki i jest nawet wykorzystywana w fitoterapii. Niestety z tego co wiem tylko kora. Działa ona jak wszystkie substancje zawierające garbniki- doskonała na zatrucia, hamuje biegunkę, działa przeciwzapalnie itd :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[CZY NIE ZASZKODZI] Liście dębu

Post autor: Shady Lane »

Całe szczęście, że szczurci nic nie było.

P.S.
[quote="Kaka"]a nie podawała na przyszlość rzeczy do których nie jestes pewna[/quote]

Ja jej tego nie dałam, gałęzie stały w wazonie, i mała, w czasie wycieczki po domu sie dorwała i zaczęła chrupać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”