Klimatyczna Szajka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

Aaa u nas stara bida :P
szynszyl zostaje, bo tata rozkochany i oddac nie chce, dowiedzialam sie przynajmniej czemu nie pozwolil mi sprzedac perfecta... Bo sobie marzyl o szynszylach :P
chcialam Watykanowi sprawić kolege, bylam przekonana, ze to mlodziak okolo roku, a dowiedzialam sie, ze ma 6-7 lat, dlatego taki spokojny chlopak i ciezko go oswoić dobrze. Wiec kolege dobie chyba darujemy, ale to bede konsultować, bo nawet nie wiem ile te stwory średnio zyja ::)

nasz obecny zwierzyniec sie juz nie zmienia, tj dwa psy, kot, królik, cztery świnki, szynszyla i dwa chomiki :P

wczoraj mialam przygodę ze świnka jak wrocilam z pracy o 6 rano.. Zostaly jako pasnik pojemnik na reklamówki z ikei, dużo osób ten patent stosuje. Otwory niby duże, ale wydawalo mi sie niemozliwe żeby glowka przeszla. No i nigdy nie probowaly tam glowek wsadzać.. Pasnik poszedl out, wracam do domu, patrze, a Bastek leży z przecisnieta Glowa i ledwo zipie, na dotyk reaguje wrzaskiem. Wiec od razu zrobilam tacie pobudkę, rozcial pasnik i uwolnil kudłacza, ten biedak juz spuchnięty, leży jak placek.. Wzielam go żeby sie uspokoil, odetchnal, wlalam w niego wodę i juz jest wszystko ok. Ale prawie zawalu dostalam na dobranoc..

u reszty wszystko ok, chomik Bandyta to juz dziadziuś, futerko mocno wyplowialo, juz nie jest taki ruchliwy jak dawniej.

aparat mam w serwisie, laptopa nie naprawilam, ale postaram sie o fotki stadka :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

Kilka zdjec :)
Nie ma fot chomikow, ale to z tego wzgledu, ze Bulbulator jak na roborka przystalo porusza sie takim tempem, ze ledwo ja za nim nadazam a co dopiero aparat w telefonie ::P a Bandyta staruszek bardzo duzo spi, wychodzi tylko nocą zeby sie napic i zrobic zapas zarełka do domku.

Kicak:
Obrazek

Kłikacze:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak mieszkają:
Obrazek
Swinki rozbudowaly swoj kojec do maksymalnych wymiarow i podzielisly sie 1/3 z krolikiem :)
Jutro przyjda drewniane mostki i rozne zabawki dla nich.

A tak się pasą:
Obrazek

Watykan:
Obrazek

Obrazek


Tak mieszka (Dla niego tez jutro dojda mostki i inne gadzety):
Obrazek

A tak sie zastanawia czy chce pobiegac, czy jeszcze spac :D
Obrazek

I tak, klatki zajmuja wieksza czesc mojego pokoju... na zdjeciu to nie wszystko, bo jeszcze chomicze 100 i 80cm po drugiej stronie pokoju. A ja mam dylemat - co jest mniej potrzebne, lozko czy szafa? :P
Obrazek
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: ssylvusia »

Kochana, po co Ci łóżko, zawsze prosiule udostępnią Ci kawałek zagrody w razie potrzeby ;) Może nawet podzielą się jakimś legowiskiem :D Szafy szkoda, przecież musisz mieć gdzie trzymać dla nich żarcie i ściółki ;D

Nowy lokator cudny, jakie szynszyle są w kontakcie z człowiekiem? Nigdy nie miałam z nimi styczności, do tej pory tylko zachwycałam się na fotkach ich puszystością (bo wydają się mega kudłate i milusie, dobre wrażenie odnoszę?)
ObrazekObrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

No fakt, w pokoju nawet skarpetek nie trzymam, same zwierzece rzeczy ;D
szynszyle ogolnie... fajne, Watykan jest troche dzikus, mial wczesniej slaby kontakt z czlowiekiem a ma juz 6 lat, nigdy tez nie wychodzil z malej klatki.
oswaja sie z nami, czasem daje sie glaskac po glowie kładac po sobie uszy (wyglada jak pluto wtedy :P ) i to juz jest sukces. Jak sie calkiem oswoi to pewnie bedzie do nas sam przychodzil, bo tak to skacze po scianach i jak sie rusze to chowa sie pod klatke :P
ale duzo ogladalam filmikow jak sie szynszyle tulą, miziaja i bawia z opiekunem, mam nadzieje, ze i my dojdziemy do takich relacji :)
nno i sa mieciutkie bardzo, jak watka :D palce sie zatapiaja w nich jak w puchu :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: ssylvusia »

U Was na pewno się oswoi, tego możecie być pewni :) Dobrze chłopak trafił... no i Pefect się w końcu przydał :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Sheelka »

Ale masz wesoło :D Moja przyjaciółka ma szynszylę. Jeśli Twój ma ok 6 lat to jeszcze długa droga przed wami. Ona dostała szynszyla jak byłyśmy.. Chyba w 6 podstawówki.Teraz mamy po prawie 25 lat, a Pestka dalej dobrze się trzyma i jest kapitalnie oswojona. Wskakuje na kolana i się tula, a jak ją drapać pod bródką czy za uszkiem to tak fajnie się nadstawia i mruży ślepka. ^^ Więc wierzę, że i Watykan się tak oswoi i nie będzie odstępował Twojego taty na krok ^^
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

Oj tak, Watykan jak sie zapomni to tak slodko glowke przekreca w bok zeby za uszkiem miziac :D
dzisiaj poszalal, wpadl do kosza na smieci, obgryzl mi łóżko i krzeslo, ale jemu tata wybacza ::)
Rozpoczynamy poszukiwania kolegi dla niego, jak sie nie znajdzie do adopcii w krakowie to przeszperamy hodowle.
Obrazek

Obrazek
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Sheelka »

Ja pamiętam jak się kiedyś zasiedziałam u przyjaciółki i jej Pestka mi sznurówki z butów podziabała :D Ale cholera jedna tak się słodko paczała i domagała miziania, że musiałam wybaczyć :D Zwierzakom się po prostu nie da nie wybaczyć :D
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: denewa »

O kurczę klimka jestem pod wrażeniem ;D
http://s1023.photobucket.com/user/klime ... 4.jpg.html
Ile zwierzaczków :)
Pozdrawiamy serdecznie :)
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

U nas zwierzakow zawsze duzo :D dzieki denewa, rowniez pozdrawiam i slemy buziaki, fajnie Cie tu znowu widziec :-*

A jutro... a jutro odbieram kolega dla Watykana :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: gosja1 »

Wow, jestem pod takim wrażeniem, że nawet nie wiem, co napisać :P
Gdyby ludzie wokół mnie nie panowali nade mną to pewnie moje najbliższe otoczenie też byłoby obstawione klatkami...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

U mnie w domu same zwierzoświry ;D
jest juz z nami drugi szylek - Izrael, mega oswojony, cudny chlopak.
dwie godziny biegali razem po lazience, kolejne dwie po pokoju, futro leci, gwalca sie, szczekaja na siebie, teraz ich zamknelam w klatce i niech sie docieraja :P:P
teraz mam mega wesolo, bo Izrael nauczyl Watykana skakac na lozko, skakac mi po nogach, plecach, glowie i daja razem czadu :D
do tej pory bylo spokojnie, Watykan mega grzeczny a teraz mam dwa psotniki.
tyle dobrze, ze Watykan sam wraca do klatki, a Izrael po godzinnej gonitwie daje sie zlapac i do klatki odstawic.
na razie mam tylko kilka zdjec z lazienki, z pierwszych minut spotkania.
tata dostal od nas nowy aparat i nie pozwala mi dotykac, wiec nie wiem kiedy beda zdjecia z wybiegu pokojowego, a tak fajnie maja, kocyki, drapaki, mase zabawek do skakania.. :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Lassemista
Posty: 87
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:34 am
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna/Lublin

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Lassemista »

O rety, jakie urocze szynszyle. Zapomniałam, że one wyglądają tak prawie jak pluszaki. :D Fajnie, że jest ich już dwóch. ;D
Ze mną: Elmo, Hoban!
W krainie wiecznych łowów: Gloria, Tinwe, Nimloth, Embla, Diuna, Cudo, Definicja, Ynk, Tam Lin.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Malachit »

O jaaa, on ma uszy w kropki, jaki nietoperz :D nie wiedziałam, że szynszyle tak mogą mieć!
Swoją drogą podziwiam, jak ty to wszystko ogarniasz? ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

piegowaty!
ja jestem w szynszylach zakochana po uszy, mimo, że Watykan to dzikus jakich mało :P
mam tylko problem z łączeniem, kotłują się mendy, futro targają, szczekają... ale nie odpuszczam :P

u mnie samej trochę się zmieniło, musiałam wczoraj się zwolnić z pracy, jest mi trochę przykro, swoje wyryczałam, ale z drugiej strony ulga, że uwolniłam się od tylu paranoicznych sytuacji. chociaż wiem, że będzie kontynuacja, bo szef mścił się na każdej osobie, która się zwolniła z jego powodu.
a i tu tak było.
no cóż na tę chwilę mam kilka propozycji pracy w tej samej branży, zrobię wszędzie rundkę, odpocznę parę dni i gdzieś się zagnieżdżę :)

kulki:
Obrazek

Obrazek

a tak Izrael daje buziaki świnkom
Obrazek
uwielbia je, pieron jeden, mógłby siedzieć przy nich non stop :P wycwanił się, bo świnki mają paśniki zewnętrzne, on im tam wskakuje i siedzi i się paczy :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”