Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Trzykropka jest u mnie już rok :) Od początku czerwca zeszłego roku. Niewiele urosła, za to jakiś guzek miękki jej wyrósł na wysokosci ostatniego sutka. W tygodniu musimy iśc do weta.
Biały Rekin we wrzesniu bedzie miec 3 lata ! Lewe oko ma już zaciągnięte bielmem, podejrzewam, ze nic na nie nie widzi. Lewe uszko trzeba czyscic, bo bardziej zabrudzone. Mam jakiś suplement na stawy, ale nie chce go jesć, niesmaczny jest. generalnie to jej tylnie łapki działają, tylko nie daje rady sie drapać, i zamiast na całych stopach- siada na piętach. Ale włazi na wysokie hamaki i w ogóle :)
Pchełka sporo schudła. Ale ostatnie duże sprzątanie, kiedy siedziała sobie z Rekinem na półce to był doskonały pomysł. Nie było śladów zestresowania :)
A Sowa i Krzyś, to jak to Sowa i Krzyś :) Dwie wiercipięty, jedna mała glista i duży pompon, który mimo swoich sporych rozmiarów ruszą sie expresowo i żwawo. Szkoda, ze nie jest miziasty... czasem tylko uda sie go dorwać, ułożyć w zagłębieniu łokcia i masowac grubaśne futerko palcami.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Żywiołowy pompon :D mogę sobie Krzysia łatwo zwizualizować, bo to jakbyś opisywał Karata. Też stał się z niego krępy jegomość, ale jak podskakuje jak koziołek albo czasami gdy się spłoszy - jak ruszy z kopyta :D Natomiast rolę Sowy - czyli glizdy :P - sprawuje u nas Smużka 8)
Pozdrowienia dla seniorek, niech wieści o nich dalej tak cieszą, a Trzykropki niech żaden guzek się nie czepia, tylko szybko idzie precz !
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Karat i Krzyś pewnie niedlugo będą na lekach nasercowych, bo co rusz cykor i czkawka. Przepocieszny jest. Wywala na zewnątrz brudne papierki ( czasem mi podaje do ręki :D), a dziś to jeszcze mu przeszkadzał na wpół oderwany kawałek materiału od hamaka.
Kombinował nad nim, skubał, a ja sie smiałem z łózka na to patrząc :D
Krzyś to porządniś - można sie od niego uczyć :) Szkoda, że nie chce kuwetowac w jedno miejsce, ale nie mozna byc doskonalym we wszystkich aspektach ::)
I o dziwo, mimo swego dużego kształtu wazy chyba tylko 500 gramów albo 600. Muszę zwazyc, bo nie pamiętam, ale wetka była zaskoczona, ze tak mało.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Paul_Julian pisze:Karat i Krzyś pewnie niedlugo będą na lekach nasercowych, bo co rusz cykor i czkawka.
Ach nie, no nie kracz ::) Mi już jeden taki sercowy cykor wystarczy, mam nadzieję, że Karat nie pójdzie aż tak daleko, i Krzysiowi też życzę żeby wyluzował.

Karaś też o dom dba, tylko że na odwrót - nie wyrzuca tylko wciąga, co jakąś luźną szmatkę znajdzie to zanosi do domku Scherzo, nie raz zamurowując koleżankę całkowicie, że ta potem odkopywać się musi, żeby wyjść :D W zimie nigdy jej pierzynek nie zabrakło, teraz chyba trochę mniej sobie ceni Karasiową manię :P
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Krzys wyrzuca tylko brudne :) Kiedyś tak Nicponia mi podawała mokre ( od pomidora) papierki, jak czekalismy w kolejce do weta. Strasznie zabawne to jest.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Pchła niefajnie oddycha :( Od wczoraj znowu spadkowo.
https://youtu.be/0veuWxVeAJo
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: IHime »

Reaguje jak typowy sercowiec na tę zwariowaną pogodę?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

To bardzo mozliwe. Dostaje prillium i furo, w zasadzie objawowo, bo ani lepiej po tym ani gorzej. Ale nie zamierzam sprawdzać jak by było bez leków. Pogoda ostatnio jest paskudna, ciśnienie skacze, więc coś w tym może byc.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Idą chłodniejsze dni, będzie się lepiej oddychać. Pchełko, trzymaj się :-*
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Wczoraj już się ciekawsko rozglądała na boki i było lepiej :) A dzisiaj dorwała 3kropkę jak ta skądś wracała i przewróciła na plecy. Oczywiscie, piskorz zaraz zaczął wrzeszczec i po chwili się wysmyknął.
W przyszłym tygodniu idziemy z 3kropką do dr Sławskiej (teraz jest na urlopie), bo przyjmuje po południu. A w nastepnym tygodniu( początek lipca) ma na rano, więc możemy zrobić wtedy zabieg. I może od razu dałbym Sowę na sterylkę...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Ach waleczna ta Pchełka :D Cieszę się że już się lepiej czuje:)

Macie już teraz sterylki na miejscu ?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: IHime »

Pogoda złośliwa, nie sprzyja wycieczkom. U was też tak wściekle gorąco?
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: *Delilah* »

Zawsze wchodzę na forum "z pewną taką nieśmiałością", bo boję się, że zobaczę coś czego ujrzeć bym nie chciała.
Na szczęście mile się rozczarowuję :))))) Buziaki i chłodne podmuchy dla stadka i cudownego właściciela !
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Ol. - sterylki u nas zawsze można było robić, tylko ja jeżdziłem do dr Rzepki, bo zwykle i tak z jakimś innym kłopotem.
Wziewka jest na Redłowie, ale 3kropka miała zabieg u dr Sławskiej na iniekcji. Dodatkowo dr Sławska pobierała krew Rekinowi tylko " na głupim jasiu", więc mam do niej pełne zaufanie. I szczurzyna moze u niej zostać do wieczora pod tlenem jakby cos.

IHime, u nas gorąco, ale wieje, i dziś tak jakos w stronę moich okien, więc były całą noc i cały dzień otwarte i w pokoju jest mile chłodno i przeciąg :)

Delilah, paskudziaku, bym do Ciebie pisał coś więcej, ale sobie polazłaś z fejsbuka :-X Biały Rekin co rusz mnie przyprawia o zawał, bo śpi twardo ;) Ale żebys Ty widziala jak żwawo porywa jedzenie z ręki czy łyżeczki :) Aż miło patrzeć, jest taka chwila wahania, a potem takie łakome i bardzo szybkie CHAP !

Wczoraj śmiesznie było na wybiegu. Czysciłem trochę klatkę ( bez płukania kuwety, więc ekipa mogła sobie biegac). I byłem w kapciach ( zwykle sprzatam na boso), i co rusz któres właziło mi na kapcie. Kapcie mam takie śmieszne niby futrzane, to jak któreś wlazło to podnosilem je na kapciu w górę O0
Sowa i 3kropka połaziły sobie po dachu klatki, a jak myłem półke od góry, to wlazły do środka i juz zostały w klatce. Rekina dalo się złapać, została tylko Pchełka i Krzys pod łózkiem. Łóżko to mam taką drewnianą pryczę, pod spodem jest składzik.
Jakiś czas pózniej słysze chrupanie - Pchła znalazła jakis orzeszek ( pewnie spadł z półki seniorów). Po dłuższej chwili nie wyszla spod łózka ( ale ją widziałem z boku). To odsunąłem karton i wtedy od razu przybiegła :) Moze nie chcialo jej sie iśc naokoło.

A z Krzysiem Wędrowniczkiem , to jak to z Krzysiem. Zaglądam pod łóżko - wystaje ryjek z kartona. Zaglądam pozniej i widzę, że mi podgryza gumowe klapki :-X
- Krzysiu, chodź .. idziemy spać.
Odsuwam karton i zaglądam.
- No, chodź. Przeciez nie zostaniesz na noc, tam nie ma nic do jedzenia !
To przydreptał :) Wizja braku jedzenia musiała być straszna dla kochanego łakomczuszka. Dostał liza slodkiego bioaronu na pociechę i powędrował do klatki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Byłem wczoraj u dr Sławskiej w Gdyni, w poniedziałek rano 3kropka ma zabieg, a Sowa sterylkę.
Guz 3kropki to najpewniej jakiś niegroźny tłuszczak, ale zawsze lepiej wczesniej wyciąc. A Sowa wzbudziła zachwyt i mialem wrażenie, że pani wet nie chciala mi jej w ogóle oddać ;D Było pusto w poczekalni, więc Sowa zostala obejrzana, wymiziana, wygłaskana i w ogóle :) Bo takiego double rexa to u pani dr jeszcze nie było.

Na oczko Rekin dostała krople Floxol ( 1-2 krople do podawania 2 x dziennie przez 10 dni). W oczku sa jakies złogi ( powod to mozliwa cukrzyca, choroba metabolizmu, starośc) , kryształki i wyrażne naczynka krwionosne. I stan zapalny.

Moze uda mi sie zrobić zdjęcie w weekend. Jak sie patrzy w samo oko, to widac takie jakby białe nierówne kreski-spękania, a całe oczko jest mętnawe. Mam obserwowac, czy się nie wybałusza itd.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”