Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Dlaczego ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Karenn »

Przejrzałam wątek o adopcjach szukałam ale nic nie w moich okolicach.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: zalbi »

Karenn pisze:Do sklepu. Nie mam możliwości adopcji od kogoś z forum.
a po co sie tak naprodukowalismy? po to, zebys teraz napędzała chory biznes, przykładając się do cierpienia zwierząt i kupując szczura ze świerzbem, wszołami ,nowotworami i kij wie jeszcze z czym?



a tu zajrzałaś? http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=18819 chyba nie
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Paul_Julian »

Karenn pisze:Przejrzałam wątek o adopcjach szukałam ale nic nie w moich okolicach.
W moich okolicach tez nic nie było.
Więc moje szczurzynki przyjechały z okolic Kielc , i z Warszawy. I to kilka szczurzynek, a nie jedne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: syntonia »

Paul_Julian pisze:
syntonia pisze:Dwa szczęśliwe szczurki to piękny widok, więc koniecznie dokup towarzysza.
Nie dokupuj. Zaadoptuj :) (Chyba , ze też mieszkasz w Grecji jak Hugcia, tam nie lubią szczurów )

Syntonia, jak one sie do siebie tulą na wybiegu, to łączenie też pewnie bedzie szczęsliwe . Ani sie obejrzysz a z dwójki zrobi sie trójka... potem czwórka .. i dalej ;D
Rzeczywiście źle się wyraziłam, rzecz jasna chodziło mi o przygarnięcie towarzysza ;) Karenn spróbuj adoptować z forum to może i transport się znajdzie. Lepiej nie kupować w zoologu. Chyba, że przez dłuższy czas nic nie znajdziesz to trzeba wybrać mniejsze zło i iść do zoologa, bo nie można skazywać szczurka na brak towarzystwa. Pewnie mnie tu niektórzy zlinczują, ale drugiego szczurka mam z zoologa, bo po kilku tygodniach poszukiwań mimo, że szczurki były to nie było transportu (na takim zadupiu mieszkam), a konduktorką nikt nie chciał. A jak już miałam załatwionego szczurka w okolicach to niestety nic z tego ostatecznie nie wyszło. Mój klusek już 1,5 miesiąca był sam i po prostu nie chciałam już dłużej czekać. Mimo zakazu kupowania szczurków zrobiłam to 2 razy - pierwszego jeszcze nieświadomie, a drugiego z powodu sytuacji. Ale mimo to i tak odradzam kupowanie szczurków. Jak ktoś ma możliwości to tylko i wyłącznie powinien adoptować szczurka albo kupić rodowodowego. Ja się czuję usprawiedliwiona, bo wiem, że naprawdę byłam zaangażowana w poszukiwanie szczurka i robiłam dużo żeby cokolwiek doszło do skutku, ale niestety wyszło jak wyszło.
Karenn szukaj, zaangażuj się, a powinno się udać ;) Nie mieszkasz na takim zadupiu jak ja to będzie Ci łatwiej. Powodzenia :)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Agaś
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 13, 2010 6:49 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Agaś »

Witam
Jestem tutaj zupełnie nowa i mam kilka pytań.
Zacznę jednak od tego, ze to dzięki stronie szczury.w.interia zdecydowałam się na zakup szczurki. Znalazłam tam wiele cennych informacji o których powinno się wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie takiego zwierzaka. Dodatkowo rozmawiałam z pracownikami sklepów zoologicznych (którzy sami byli posiadaczami szczurków), oraz rozmawiałam z weterynarzem, aby być dobrze przygotowaną na wszelkie szczurze możliwości. Jednak żadna z tych osób nie poinformowała mnie o tym, że samotność szczurce może szkodzić: może czuć się smutna i opuszczona, nawet jeżeli dużo czasu będzie spędzać ze mną. Szczurkę mam już 4 dni, dopiero dzisiaj dotarłam tak głęboko w waszym forum, gdzie dowiedziałam się, że samotnik to zły pomysł.
Czytałam uważnie to co pisaliście w temacie wcześniej, jednak sama nie wiem co teraz zrobić. Jak pomyślę o tym, ze moje maleństwo może czuć się smutne i opuszczone, to aż mnie w środku ściska i łezka kręci się w oku. Jednak z drugiej strony mam zbyt małą klatkę na drugiego szczurka i dodatkowo w tym momencie nie mam pieniędzy aby nabyć nową (ze względu na bieżące wydatki). No i jeszcze jeden aspekt...jak ja sobie dam radę z wychowaniem dwóch ogonków? Jest to mój pierwszy szczurek, więc sama od niej uczę się jak z nią postępować. Czasem ja biega, to ledwo za nią nadążam, a jak dam sobie radę z dwójką dziewczyn?
Błagam was pomóżcie!
Naprawdę jakbym się nią nie zajmowała, to jak będzie sama, to będzie nieszczęśliwa??
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kulek »

Agaś pisze:Dodatkowo rozmawiałam z pracownikami sklepów zoologicznych (którzy sami byli posiadaczami szczurków), oraz rozmawiałam z weterynarzem, aby być dobrze przygotowaną na wszelkie szczurze możliwości. Jednak żadna z tych osób nie poinformowała mnie o tym, że samotność szczurce może szkodzić: może czuć się smutna i opuszczona, nawet jeżeli dużo czasu będzie spędzać ze mną.
Pracownicy sklepów zoologicznych tak jak niektórzy weterynarze prawie zawsze nie informują o tym "klientów" z tego co obserwuję...
Twoja szczurka naprawdę może czuć się samotna. Bo ty nie spędzisz z niej całej nocy (szczury najwięcej harcują w nocy), nie wyiskasz, nie pobawisz się z nią i nie dostarczysz jej całej różnorodnej palety zachowań jakie może dostarczyć jej drugi szczurek. Z wychowaniem dwóch moim zdaniem nie ma większego problemu. I koszty nie są jakieś większe, oczywiście zjedzą trochę więcej karmy, zasikają więcej podłoża, ale naprawdę moim zdaniem problemu nie ma. Najlepiej jak najwcześniej adoptować/dokupić towarzyszkę dla twojej szczurci. A co do klatki - czasami trafiają się naprawdę okazje na allegro, przeglądnij. Można kupić klatkę tanio, używaną lecz w dobrym stanie.
Agaś pisze:Naprawdę jakbym się nią nie zajmowała, to jak będzie sama, to będzie nieszczęśliwa??
Tak. Bo co ma robić sama zamknięta w klatce?
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

Może najpierw napisz co rozumiesz przez stwierdzenie "mała klatka", jeśli możesz to podaj konkretne wymiary bo kilka razy spotkałam się z tym, że ktoś uważał, że ma maleńką klatkę a okazywało się, że nie jest taka zła ;)
I uwierz mi, że bez problemu dasz sobie radę z dwoma ogonkami, to nie jest takie trudne :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kulek »

LaCoka pisze:I uwierz mi, że bez problemu dasz sobie radę z dwoma ogonkami, to nie jest takie trudne :)
Wierz jej, LaCoka coś o tym wie, nie Kasia? :D
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Agaś pisze:Dodatkowo rozmawiałam z pracownikami sklepów zoologicznych (którzy sami byli posiadaczami szczurków)
Najczęściej bywa tak, że oni sami nic nie wiedzą o szczurach. dobrze że Ci/Pani (nie znam wieku ;P) nie powiedzieli że trzeba trzymać je parami -samiec-samica. Jest to miła odmiana na tym forum- wie się że popełniło się błąd, a Ty usiłujesz go naprawić. Tak... no więc jeśli chcesz towarzysza dla swojego szczurka, wejdź w dział adopcji. Wiele szczurów szuka domu- o wiele bardziej niż te ze sklepów.Na pewno znajdzie się transport. szczurki z forum są już oswojone. :) Miłego szukania!
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

Wentzowa pisze:
LaCoka pisze:I uwierz mi, że bez problemu dasz sobie radę z dwoma ogonkami, to nie jest takie trudne :)
Wierz jej, LaCoka coś o tym wie, nie Kasia? :D
Oj tak, wystarczy spojrzeć na mój podpis ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Vicka211 »

No niestety tak. To jest podobnie jak z człowiekiem. Wyobraź sobie, że zamykają Cię razem z np. psem czy innym zwierzakiem. No w sumie to masz towarzystwo, masz z kim się bawić. No ale z psem nie możesz robić jednak wielu rzeczy, jakie robiłabyś z drugim człowiekiem. I tak samo jest ze szczurem. On też potrzebuje z kimś spać, iskać, bawić się, pogadać a też posprzeczać :P .

Różnica między 1 a 2 ciurami jest bardzo niewielka ;) . I nawet jest łatwiej. Nie musisz się wciąż zajmować ciurkiem, bo 2 ciuras zajmie mu część czasu :) . A i radość dla właściciela większa ;) .
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Agaś
Posty: 17
Rejestracja: sob lut 13, 2010 6:49 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Agaś »

Na początku podziękuję wam wszystkim za szybką reakcje. Teraz będę musiała rozważyć wszelkie za i przeciw. Porozglądam się za klatką i takie tam. Pisaliście coś, żeby rozejrzeć się w dziale adopcje. gdzie to jest, bo jeszcze nie bardzo się orientuje.
A teraz trochę prywaty - nie przedstawiłam się. Na imię mam Agnieszka, mam 22 lata (więc pewnie nie trzeba się do mnie zwracać na "Pani" ;) i mieszkam w Łodzi.
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

http://szczury.org/viewforum.php?f=4 tu jest dział adopcji
a tu: http://szczury.org/viewforum.php?f=27 tak zwane "podaj łapę" proponuję założyć tam swój temat, przedstawić się raz jeszcze i dzielić się wszelkimi swoimi wątpliwościami :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
HaniaiKola
Posty: 32
Rejestracja: czw lut 11, 2010 5:46 pm
Lokalizacja: Koszalin

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: HaniaiKola »

Ja rózwnież mam jednego szczurka. Ciągle próbuję namówić mamę na drugiego ale ona w ogóle nie chce o tym słyszeć. Nie wiem jaki jest problem w kupieniu drugiego szczurka.. ale chyba nie uda mi się namówić na niego mamy. :(
Shine
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”