Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: alken »

Effie pisze: Iskają się i dwie z nich śpią razem. Czasem się między sobą przepychają i jak to dzieci... jak jedna coś dostanie, druga i trzecia też musi ;D Nie wiem, czy są ze sobą szczęśliwsze, niż gdyby były w pojedynkę... ale na pewno są bardziej... hmmm... żywe. Aktywne, energiczne, zwinne, nie śpiące, osowiałe, leniwe...
no bo to jest kwintesencja życia w stadzie ;) tak jak u ludzi w grupie- nie zawsze jest słitaśnie, czasem ścierają się ciężkie do pogodzenia osobowości, ale one tego potrzebują...bo to jest prawdziwe aktywne życie :) a nie tak jak w pojedynkę- jedzenie i spanie- wegetacja.

mam teraz samca na DT i znowu widzę jakie to przykre, samotny szczur. moje dziewczyny leją się, latają, iskają się, jak chcą to śpią na kupie jedna na drugiej, innym razem osobno, przepychają, broją a ten...śpi cały dzień i noc, jak go wyjmę to połazi sobie powącha i wraca do klatki biedak.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

Kastrowałam 15 moich samców i zdecydowanie stwierdzam - są o wiele bardziej szczęśliwe BEZ jajek. Są spokojniejsze, bardziej wyluzowane, super łagodne, a przy tym zachowały chęć do zabawy i radosną naturę. Nie biją się, pięknie łączą się z innymi szczurami i mogą pobrykać z samiczkami. O0
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
czarna szczura
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:08 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: czarna szczura »

tak z ciekawości zapytam- ile kosztuje kastracja? bo może stworzę sobie stadko damsko-męskie i nie chciałabym miotów.
kto wie co to jest "ja"?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

Zależy od miasta tak naprawdę. Z tego co pamiętam mówiła użytkowniczka Zalbi u niej 40 zł a u mnie (w łdz) około 100 zł. ale lepiej miej naszykowane 100 zł na wszelki wypadek :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
czarna szczura
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:08 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: czarna szczura »

dzięki.
myślę, że mój vet, który już troszku mnie zna, raczej nie będzie chciał mnie obedrzeć z kasy, bo ja to i tak dla niego regularne źródło zarobku (pies, skoczki, a w niedalekiej przyszłości szczury)
kto wie co to jest "ja"?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

:)
Jasne, tyle, że zapas kasy się przyda, na ew antybiotyk czy coś. Ale myślę, ze w 100 zł powinnaś się zamknąć mniej więcej.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
czarna szczura
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:08 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: czarna szczura »

to już inną drogą, że zawsze należy mieć przynajmniej 100zł "na czarną godzinę". mam to szczęście, że moja mama, choć panicznie boi się gryzoni, mimo swej antyszczurzej natury była już ze skoczkiem do veta, a na szczury jak będzie trzeba też wyłoży, ale ja wolę sama uzbierać choć część, bo nie chcę żerować na jej uczuciach i portfelu.
kto wie co to jest "ja"?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

ja miałam zawsze odłożone też 100, ale jak mi się labik rozchorował, to z 400 posżło... jak nie wiecej.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
czarna szczura
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:08 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: czarna szczura »

no cóż, nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy szczur zachoruje i ile pieniędzy pochłonie leczenie. ale ważne, by choć 100zł było odłożono, bo gdyby powiedzmy ktoś byłby w ciężkiej sytuacji finansowej i miał odłożone to 100zł, to da vetowi choć to 100, a resztę na raty.
bo przecież głupio byłoby odkładać, powiedzmy, 500 i trzymać zwierzę w mniejszej klatce, zamiast kupić mu większą, bo będziemy się bali wielkich kosztów leczenia, a nie zawsze ono tyle kosztuje. taka jest mija teoria, z wyjątkami oczywiście ;)
kto wie co to jest "ja"?
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

no cóż, nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy szczur zachoruje i ile pieniędzy pochłonie leczenie.
Oj tak, słyszałam ostatnio, co prawda nie o szczurze, ale o fretce, która pożarła gąbkę i jej leczenie i operacja wyniosły w sumie ponad 1000zł
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
czarna szczura
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:08 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: czarna szczura »

w tym już goówa właściciela aby do takiej sytuacji nie dopućcić ;)

ps. biedna fretka, nie wiesz co z nią po operacji?
kto wie co to jest "ja"?
czarna szczura
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:08 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: czarna szczura »

8dopuścić
kto wie co to jest "ja"?
czarna szczura
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:08 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: czarna szczura »

*dopuścić

teraz dobrze
kto wie co to jest "ja"?
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

Fretka bardzo szybko doszła do siebie, gorzej z portfelem właściciela ;)
Ale weź i jej upilnuj jak ona po całym domu jak kot łazi ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Byłam raz jeden u kolegi mojego taty, który ma fretkę.. Jak byłam, to akurat spała w pralce otwartej na stercie ubrań.. Ciekawy widok. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”