[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: krwiopij »

w piasku to sie nic nie zaleglo.. gorzej, ze ten piasek w piwnicy lezal, a w piwnicy moze zyc duzo dzikich zwierzat - ktore roznosza rozne grozne choroby... tobie raczej nic nie grozi, ale okruszek moze byc w niebezpieczenstwie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: sopocianka »

Chyba piasek jest w porządku. Mały zdrowieje (węgiel pomógł) i staje się jakoś spokojniejszy (w miarę oswajania).
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
kris
Posty: 104
Rejestracja: śr sty 12, 2005 3:12 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: kris »

no z moich doswiadczen samo siano jest do niczego...nie wsiaka moczu,kupki przelatuja przez sianko i spadaja na dol...jak wymienialem sianko to na dole byly kupki+zolty spod...zmienilem na zwirek teo ;]
Ze mną :
Ratta ( husky )
Milka ( czarnuszek z białymi ślaczkami na brzuszku :D )
w moim sercu ŚP Mamuśka( 16.05.2005)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: sopocianka »

Nie polecam siana! Szcureczka nosek jest delikatny i może mu polecieć krewka od ostrych końców - dzisiaj stwierdziłam to u Okrusia a to przypomniało mi, że Kang i Ret również kaleczyli sobie nosy.

[ Dodano: Pią 15 Lip, 2005 ]
Poleczam granulat dla zwierząt.
Stosuję go razem z piaskiem i trocinami.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
agacia
Posty: 675
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 7:32 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: agacia »

ja stosuje cats dream i jest rewelacyjny. Juz drugi tydzien nie wymieniam go,tylko troche kupek wyzbieralam i nic nie czuc z klateczki.Ale jutro juz im wymienie calosc :wink:
Mały[*] (25.04.05-12.07.06)
Mr Jingles[*] (26.06.05-28.05.07)
Awatar użytkownika
Lady Ant
Posty: 198
Rejestracja: czw lip 14, 2005 9:09 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: Lady Ant »

[quote="falka"]NIE polecam żwirku drewnianego SIVO Green. Pachnie jak trociny, na dodatek iglaste :/. Jest podobny do Catsa, ale drobniejszy i po namięknięciu zaczyna bardzo pachnieć trocinami i rozpada się na bardzo drobniutki pyłek i miesza się z czystym żwirkiem, więc ciężko się sprząta.[/quote]


u mnie pęcznieje, a rozpadał sie na dobny pylek tylko po pogryzieniu... tylko moja mała fo nie lubi :?
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: morzeszek »

eee a co ze żwirkiem silikonowym można go dać szczurkom bo u kota jak narazie sie spisuje całkiem nieźle ten żwirek ale szczurkom sie boje dać bo niewiem czy im nie zaszkodzi
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: Ewqa »

Wypróbuj czy się nadaje, zaszkodzic nie powinien, co innego betonowy, ten na 100% się nie nadaje.
Ja stosuję granulat drewniany, ładnie pachnie, chłonie siuśki, tylko że moje panienki plastikowe półeczki w klatce traktuja jako kuwety i tam sikają, więc żwirek jest rozsypany wszedzie.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: kitten »

[quote="morzeszek"]eee a co ze żwirkiem silikonowym można go dać szczurkom bo u kota jak narazie sie spisuje całkiem nieźle ten żwirek ale szczurkom sie boje dać bo niewiem czy im nie zaszkodzi[/quote]

no właśnie, też się na niego czaję od jakiegoś czasu bo z tego co na opakowaniu jest napisane to odparowuje bezzapachowo...
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: morzeszek »

nom czyli chodzi o to że odparowuje woda a smrdek jest wciagawny przez żwirek
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: knautia »

i to działa? :shock:
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: KasiaGdańsk »

Działa, ja też mam żwirek i nietylko dla Ajki....
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: Mimysia »

Ja używam ściółki drewnianej Yama zmieszanej z trocinami i trochę sianka do domku.
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: grzegorz »

ja uzywam trocin siana i slomy moje nie lubia zadnych papierow wiele razy dawalem im do klatki papier toaletowy czy gazety ale nie wykazaly najmniejszego zainteresowania
w domku maja siano
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: ESTI »

Sianka nie polecam, gdyż często przenoszą pasożyty i powodują alergię. To samo tyczy się gazet, gdyż jak najedzą się takiej gazety z tuszem, to może im zaszkodzić.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”