[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

Fam: dzięki wielkie, wreszcie coś konkretnego... czyli męczyłam ją bezbiałkową dietą na próżno ;)? Ale przynajmniej trochę schudła... mam nadzieję :roll: ...

Na razie to znika... chyba pasożyty nie mają takich wahań nastroju? Cholera by wzięła cokolwiek to jest!
martusiamm
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:39 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: martusiamm »

zuzia miała praktycznie takie same po wizycie u lekarza okazało się że to alergia na orzechy
martusiamm
ze mna Zuza moj kochany kapturek
Oliffka
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 22, 2005 9:23 am

PYTANIE!!

Post autor: Oliffka »

Mam Powazne pytanko..otoz wczoraj kupilam sobie szczurka..jest malutki i od wczoraj wlasnie zauwazylam u niego takie dziwne odglosy..tzn.tak jakby mial nos zatkany ,albo kichal niewiem w kazdym badz razie zaniepokoilo mnie..czy mam w tej sytuacji isc do weterynarza??? :cry:
:-] :-] :-]
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ania »

1. Jesteś nowa, dlatego proponuję, byś użyła opcji "szukaj" i wpisała tam "kichanie" "nowy szczurek" czy po prostu przejrzała dział "Objawy i Leczenie" - znajdziesz dziesiątki postów podobnych do Twojego, są też odpowiedzi
2. Szczurki przyniesione ze sklepu z pominięciem chorób, jakie mogą mieć w sobie od innych zwierzaczków - są zazwyczaj bardziej bojaźliwe od tzw. udomowionych, nie są tak przyzwyczajone do ręki i dlatego obecność człowieka, nowych zapachów, nowego domu - wpływa bardzo stresogennie
3. Kichanie może być objawem zarówno przeziębienia, uczulenia jak i zwykłego stresu, stawiałabym właśnie na to trzecie
4. Szczurkowi podawaj witaminy w ilości 1/4 saszetki wibowitu (najlepiej wibowit bobas) na niewielką ilość wody w poidle - będzie kilka łyżek stołowych, może 2-3, co 2-3 dni
5. Przez tydzień obserwuj, co się dzieje. Do tygodnia od chwili "wprowadzenia się szczurka do domu, wszystko powinno być ok
6. Jeśli po tygodniu kichanie i katar nie przejdą lub zaczną przechodzić w dodatkowe objawy - wskazane byłoby wybrać się wówczas do weta
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: krwiopij »

za dobrym wetem radzej rozejrzec sie juz teraz... byc moze w tej chili nie jest potrzebny, ale najprawdopodobniej w przyszlosci sie przyda... przejrzyj dzial 'weterynarze', zeby znalezc dobra lecznice niedaleko twojego miejsca zamieszkania...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
mlodyszyna
Posty: 38
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:11 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: mlodyszyna »

[quote="Ania"]3. Kichanie może być objawem zarówno przeziębienia, uczulenia jak i zwykłego stresu, stawiałabym właśnie na to trzecie
[/quote]
ja na poczatku mialem taki sam problem ! ale malej przeszlo ! Kombinowalem zmienialem wszystko co sie dalo ! ale szczuras dalej kichal ! az nagle samo przeszlo po jakims tygodniu! Dlatego uwazam ze ania ma racje !
Basieńka
Posty: 39
Rejestracja: sob sty 22, 2005 1:42 am
Lokalizacja: uk

co to jest?? ?upie?,gnidy??

Post autor: Basieńka »

moja Naomi ma coś jakby gnidy,no ale już sama nie wiem.Traktowałam ją 3 razy insectinem,ogólnie nie ma jakiś żyjątek ale to coś jest białe i na środku włosa i nie chce zejsc przy wyczesaniu,ogólnie mała sie nie drapie (pomijam żadkie drapanie,ale jak dla mnie jest ono rormalne) mała jest u mnie już z 3 tygodnie, no i moim zdaniem jeżeli byłyby to jakieś małe zwierzatka typu wszy czy pchły cośby sie już wykluło.Sama juz nie wiem
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

A byłaś ze szczurkiem u weta?
Obrazek
Basieńka
Posty: 39
Rejestracja: sob sty 22, 2005 1:42 am
Lokalizacja: uk

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Basieńka »

nie
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Maugosia »

Idź do weta, moja szczurcia tez kiedys taki 'łupieżyk' miała i kropki na ogonku i na uszkach od czasu do czasu (takie białe). Wet dał mi wtedy takie krople, co sie daje raz na tydzien, na karczek - 5 razy, tzn wyjdzie 5 tygodni (10 zł). Wtedy bylam u weta koło szkoły 21, ale tysznie polecaja ten na osiedlu A. (chociaz w sumie to chyba ta sama lecznica, tylko kolo 21 raczej lecza duze zwierzątka)
Obrazek
Obrazek
Basieńka
Posty: 39
Rejestracja: sob sty 22, 2005 1:42 am
Lokalizacja: uk

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Basieńka »

Maugos`, a ze tak sie zapytam ile kosztuje wizyta? bo mysle ze te 10 zł to za kropelki??
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ania »

Płacić musisz nie tylko za leki ale i za czas, bolekarz też człowiek i to jest jego zawód.
Zazwyczaj sama wizyta (pierwsza) kosztuje od 10 do 20-25 zł, późniejsze z racji regularnego odwiedzania - koszt maleje, z czasem bywa nawet, że lekarze leczą już po kosztach mniejszych, niż wynoszą leki - bo żal im chorowitków szczurzych, na których i tak i tak nic nie zarobią.
Niestety do weta wybrać się powinnaś jak najszybciej.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

<:3 )~~~~

Post autor: Maugosia »

Basieńka ja, jak wywnioskowałam, ze swojej wizyty, zaplaciłam tylko za lekarstwo (lekarstwa było napełnionego do jednego centyla w strzykawce - to starczylo na te 5 tygodni - po kropelce na karczek raz w tygodniu). I wg mnie stan ogonka i futerka sie polepszył.
Obrazek
Obrazek
Basieńka
Posty: 39
Rejestracja: sob sty 22, 2005 1:42 am
Lokalizacja: uk

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Basieńka »

dzieki :) :*

[ Dodano: Sro Sie 03, 2005 2:43 pm ]
wiec dzisiaj wybrałam sie w końcu do weta,kobieta zbadała pod mikroskopem siersc i małej nic nie wyktyła,potem zeskrobała jej troszke skóry i tez nic nie było widać,powiedział że do 24 h powinno sie cos z tym zrobić żeby móc zobaczyć co to jest :? a do tego sierść jej sie przerzedziła :-(

[ Dodano: Sro Sie 03, 2005 2:47 pm ]
a i jeszcze jedno wybrałam sie do poleconego weta na konopnickiej,kobieta bardzo miła ale z braku odpowiedniego sprzetu wyslała mnie na harcerską gdzie maja swoja filie,tu tez sie spotkałam miła kobieta,zobaczymy czy mi szczurka wyleczy ... :roll:
Calambu
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:12 am

...Katar?

Post autor: Calambu »

Nie wiem co się dzieje z moim szczurkiem. Gdy siedzi w klatce od czasu do czasu tak jakby kicha... Nosek,oczka itd są w porządku...Powinnam iść do weterynarza? :cry: ? :przykro: :przykro:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”