[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Nisia »

Podaj najlepiej Echniceę (jak daję 3-4 krople na średniej wielkości poidełko). Możesz też podać Vibovit Bobas. Jeżeli nie ma innych objawów to może to być stres albo przeziębienie, ale generalnie nic poważnego. Ale przejdź sie do weta. Uspokoisz się, a wet przy okazji osłucha płucka, czy są czyste.
Calambu
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Calambu »

dzięki bardzo :o :wink:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

A jak długo go masz? Może to uczulenie, albo alergia na coś w otoczeniu, np. trociny?
Obrazek
Calambu
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Calambu »

od 3 dni...właśnie sie zastanawiam...czy siano powinnam używać jako ściółke,czy trociny...już sama nie wiem :-(
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Ani siana, ani trocin, gdyż to częsta przyczyna alergii. Kup żwirek, np. Cat's dream i tym wyściułaj mu klateczkę. To kichanie to też pewnie ze stresu, bo jest u Ciebie dopiero kilka dni. Ale echinaceę podawaj tak jak poradziła Nisia, do weta przejść się też nie zaszkodzi.
Obrazek
Calambu
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Calambu »

[quote="ESTI"] Ale echinaceę podawaj [/quote] ja nie mam pojęcia co to jest...i gdzie to dostane. a żwirek to taki...dla kota ? :oops: ?
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Nisia »

Oczywiście, że dla kota ;)
A Echinaceę dostaniesz w kazdej aptece. To taka nalewka na alkoholu (i ze względu na ten alkohol trzeba rozcieńczać).
Echincea tak w ogóle to takie ziele. Jeżówka po polsku. Bardzo dobra na przeziębienia. Jakbyś się sama przeziębiła kiedyś, to też możesz sobie łyknąć tych kropelek - oczywiście odpowiednią "ludzką" dawkę ;)
Calambu
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:12 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Calambu »

dzięki :D :D :D
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

Pchly

Post autor: Cobra »

hmmm... mam szczura od 3 dni i cigle sie drapie, nie wiem czy to pchly, bo szczur jest nieoswojony i sie nie daje dotknac, drapie sie praktycznie wszedzie. Lepiej isc do veta czy sa na to jakies domowe sposoby?
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Czarna20 »

sprawdź czy nie ma alergii na jakiś składnik pokarmu. odstaw białko zwierzęce i zobzcz czy po czasie będzie się jeszcze drapać. radziłabym jednak iść do weta - tak zapobiegawczo po środek przeciwpchielny (taki psi).
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Radzę też odstawić trociny i siano jeśli dajesz to szczurkowi jako podłoże. I na pewno musisz iść do weta, żeby podał coś przeciw pasożytom.
Obrazek
mysia
Posty: 5
Rejestracja: czw sie 04, 2005 7:00 am

wygryzanie sier?ci i dziwne strupki na grzbiecie

Post autor: mysia »

Moja prawie dwuletnia szczurzyca ma dziwne strupki na grzbiecie. Do tej pory była sama, więc nikt jej nie ugryzł. Poza tym ma jeszcze dziwny nawyk: wygryza sobie sierść z łapek, w rezultacie wygląda jakby miała ogolone łapki. Nie wiem dlaczego tak robi, poza tym jest zdrowa. Dodam jeszcze że najpierw wyrywała sobie włosy spod pyszczka: brała w łapki skórę i zębami wyrywała włosy, a teraz przerzuciła się na łapki. Macie jakieś pomysły dlaczego ona to robi?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

To mogą być pasożyty, udaj się do weta i poproś o podanie ivomectrimu lub innego leku pezeciw robalom. Jeśli do tygodnia nie będzie poprawy, zabieg trzeba będzie powtórzyć.
Obrazek
cytrynka
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 23, 2005 4:30 pm

drapanie sie ;/

Post autor: cytrynka »

ee jol :D moj Fredo jakos za czesto sie drapie ;/ sprawdzalam jego siersc i nic nie znalazlam zadnych psozytow ;/ chociaz moze tylko ich nie zauwazylam ;/ niefiem skad by je mogl wziasc bo Mysza (pesio) nie ma ani pchelek ani nic inkszego a poza tym nie obcuja ze soba zbyt czesto...chyba ze w ziarenkach byly jakies pasozyty albo w sianie albo w trocinach... chociaz wszytsko jest qpowane w zoologicznym wiec mysle ze to raczej nie mozliwe poza tym mam go juz 3 miesiace i dopiero od niedawna zaczal sie tak drapac wiec nie wiem czy powinnam isc z nim do veta czy jak ;/ poza tym u mnie w miescie to chyba nie ma zadnego ktory lubil by szczurki :(
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: WildMoon »

Sie mosz!
A kaj sie Fredo dropie? W kerym miejscu? ;)

Do rzeczy: sprobuj opisac dokladniej. Sprawdz tez, czy szczur nie ma strupkow czy zgrubien na skorze. Przyjrzyj sie dobrze krawedzi ucha, ma tam jakies grudki?
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”