szczur pokonal weza

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

szczur pokonal weza

Post autor: Cobra »

Artykuł znaleziony w necie(przeczytaj, bo nie wiem, o co chodzi?) ===>>>"(...)samiec mieszka w zoo, na zapleczu w hodowli karmowej dla węży. Już kiedy był małym szczurkiem, odebranym od matki i danym wielkiemu boa na obiad, okazywał wielką agresje, najpierw wąż starał się go pochwycić, a kiedy szczurek zorientował się o co chodzi, rzucił się na niego i starał się go jak najbardziej okaleczyć, gryząc go i drapiąc. Czym prędzej opiekunka gadów zabrała malca, a węża odwieziono na intensywna terapie. Kilka razy sprawdzano czy szczur, aby nie ma wscieklizny- wynik: negatywny. W późniejszych czasach(ze względu na wielkość szczura) używano go jako reproduktora. Aby szczur nie uciekł, gdyż przegryzał zwykle pręty i otwierał klatkę, miął drzwiczki zamykane na kłódkę i pręty grubsze o polowe. Czyszczono mu klatkę, kiedy tylko przeszedł do oddzielnego pomieszczenia z pokarmem gdzie ledwo się mieścił, wtedy zamykano go tam.(...)"<<<=== czy ta historia jest wyssana z palca bujda, czy mógł się zdarzyć taki osobnik?
Ostatnio zmieniony czw paź 12, 2006 7:57 am przez Cobra, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur pokonal weza

Post autor: Nisia »

Sądzę, że jest to możliwe. Szczury (zwłaszcza nieoswojone) potrafią być bardzo niebezpieczne i bardzo waleczne. Nie wahają się przed zagryzieniem innego zwierzęcia (i zawsze wiedzą, gdzie ugryźć). A może ten szczur dodatkowo miał w sobie sporo krwi "dzikiej", czyli przodka szczura wędrownego?
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

szczur pokonal weza

Post autor: zona »

Jak dla mnie - bujda, mały szczurek zwycięża dorosłego węża ? :|
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

szczur pokonal weza

Post autor: ESTI »

Oj wcale się nie dziwię, być może to prawdziwa historia. Jeśli to był w pewnym sensie dzikusek, to mogła w nim się obudzić waleczność i odwaga w ratowaniu żywota. Nie miał nic do stracenia, albo on albo wąż...
Ostatnio zmieniony pt sie 05, 2005 8:19 am przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur pokonal weza

Post autor: Nisia »

Ale słyszałam jak mały szczurek zagryzł arę. A dzikie szczury wędrowne moga zagryźć człowieka.
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

szczur pokonal weza

Post autor: Cobra »

hmmm.. w takim razie czy nasze szczury moga nas zaatakowac jesli znajda sie w kacie?(slyszalam ze szczury wedrone tak robia)

[ Dodano: Pią 05 Sie, 2005 ]
oczywiscie te nieoswojone :D
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur pokonal weza

Post autor: Nisia »

Sądzę, że gdyby były nieoswojone i poczuły, że ich życie jest w niebezpieczeństwie, to mogłyby nas zaatakować.
Cobra
Posty: 111
Rejestracja: wt lip 26, 2005 4:04 pm

szczur pokonal weza

Post autor: Cobra »

hmmm... no to kurcze jak ja mam tego swojego oswoic, jak on sie na mnie rzuci?
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

szczur pokonal weza

Post autor: Nisia »

Nie bać się. A jak się rzuci to go zdominować.
Każde zwierzę może się na Ciebie rzucić. Psy i koty też.
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

szczur pokonal weza

Post autor: jutka »

Moim zdaniem prawda. Czytałam już takie historie na stronach terrarystów, a nawet widziałam zdjęcie nieźle zmasakrowanego pytona - biedak miał zdarte całe płaty skóry.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur pokonal weza

Post autor: krwiopij »

[quote="Cobra"]hmmm.. w takim razie czy nasze szczury moga nas zaatakowac jesli znajda sie w kacie?(slyszalam ze szczury wedrone tak robia) [/quote]
kazdy, nawet bardzo oswojony szczur, moze zaatakowac, jesli poczuje sie zagrozony, a nie bedzie mial mozliwosci ucieczki... dlatego zapedzanie zwierzecia w kat zdecydowanie nie jest dobrym pomyslem...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

szczur pokonal weza

Post autor: PALATINA »

Moim zdaniem nieprawda - Nie dlatego, że nie mógł byc taki szczur (w to wierzę), ale nie wierze, że ludzie w ZOO trzymaliby go jako reproduktora - uważam, że juz po tym incydencie z wężem, daliby mu w łeb (szczura za ogon i o schody - to ponoc bardzo częste) i takiego daliby np. wydrom lub innym zwierzakom, które jedza martwe posiłki.
Za dużo cackania się ze zwierzęciem trudnym w obyciu - w to nie wierze!
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”