[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: knautia »

ja również nie polecam siana, bo oprócz powyższego , po nasiąknięciu moczem strasznie śmierdzi :roll:
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: Mimysia »

Ja też nie chce używać siana ale muszę wykonczyc to co mam, zresztą mam troche siana po skoszonej trawie
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: falka »

[quote="Mimysia"]Ja też nie chce używać siana ale muszę wykonczyc to co mam[/quote]

Wykończyć to możesz co najwyżej szczurka :/, ja siano oddałam do zoologicznego bez żalu... Nie ma co oszczędzać na zdrowiu szczurka, leczenie kosztuje więcej niż paczka siana.
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: Mimysia »

Czytałam na forum siano po skoszonej trawie jest bezpieczniejsze od kupionego w sklepie.Nie chce jej dawać tego siana i nie dam,zresztą ona i tak woli spać no gołej kuwecie wszystko z domku wyrzuca.
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Sciolka

Post autor: Lolek_2110 »

Ja osobiscie uzywam trocin zwyklych z zoologicznego bo nie widze roznicy miedzy firmami. Nie wydziwiam z roznymi sianami czy czyms innym. Mojemu szczurkowi tez pasuja te troty
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: sopocianka »

Teraz do piasku, trocin i czegoś w rodzaju cat's dreamu dodaję żwirek cementowy... nie pamiętam teraz jak to się nazywa.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: KasiaGdańsk »

Pewnie "Benek" bitumiczny, zbrylający. Ja bym się bała że moja szczura go zje, a lepiej by tego nie zrobiła, dlatego ma Cat's Dream....
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: grzegorz »

moje akceptuja tylko siano...
ostatnio przytaszczylem z lasu korzen wielbiaja sie pod nim chowac i same przyniosly sobie pod niego siano teraz w srodk korzenia spia
wiec bez siana nie idzie :lol:
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: ESTI »

[quote="grzegorz"]ostatnio przytaszczylem z lasu korzen wielbiaja sie pod nim chowac i same przyniosly sobie pod niego siano teraz w srodk korzenia spia [/quote]

A jakie to drzewo, nie boisz się, że to im zaszkodzi?
Obrazek
grzegorz
Posty: 140
Rejestracja: śr lip 27, 2005 2:16 pm
Lokalizacja: bremen

[Sciolka] Polecane i nie polecane.

Post autor: grzegorz »

z drzewa lsciastego ale sie nie boje juz nie raz mialy korzenie z lasu
zreszta "schody" miedzy pietrami to tez galezie badz spory i dlugi kawalek kory...
zawsze dostaja wszystko co naturalne i nic im nie jest
Piksi(2)+Metzger(2) 2 samiczki(kawa z mlekiem+popiel)(bialy z czarnym kapturkiem:))
8 tygodni-a jedza jak by nigdy nic nie jadly:)))ciekawskie i glosne:))
Olcix
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 17, 2005 10:03 am

Re: ?ció?ka

Post autor: Olcix »

Ja stosuje dla mojego szczura żwirek, jest fajny, nie rozsypuje się i tak bardzo z niego nie śmierdzi, według mnie jest najlepszy :D
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: sopocianka »

teraz jako ściółki używam: żwirku betonowego i drewnianego typu cat's dream i z przykrością stwierdzam, że po 4 dniach śmierdzi... może niewłaściwie karmię zwierzaki??
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Olcix
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 17, 2005 10:03 am

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Olcix »

Nie myślę, że dobrze je karmisz :), tylko, że ja nie używam Cats Dream Uniwersal
tylko małego żwirku dla kotów. I nie rozsypuje się, uważam, że Cats Dream uniewrsal nie jest najlepszy, bo ma tawarde te kuleczki, ale ja się jeszcze dobrze nie znam :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: limba »

[quote="sopocianka"]teraz jako ściółki używam: żwirku betonowego i drewnianego typu cat's dream i z przykrością stwierdzam, że po 4 dniach śmierdzi... może niewłaściwie karmię zwierzaki??[/quote]
U mnie Cat's dream praktycznie w ogóle nie smierdzi...a uzywam tylko tego no i daje szmatki na wierzch...(sianka nie bo sie boje alergii)...
Olcix moim ogonkom nie przeszkadzaja te kuleczki..a sie nie pyli i dobrze wchlania...
na wierzch mozna polozyc jakies szmatki, chusteczki czy reczniki papierowe kuchenne...ewentualnie sianko jesli ktos podaje...lub posypac nieduża iloscia trocin... :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Anita »

Mnie nie podoba się w Cat's Dream, że namoczony się rozpada i nie mam jak tego sprzątać. Ja używam zwirku glinianego/betonowego i wybieram zużyty za pomocą łopatki do kuwet. Na to kładę ręczniki kuchenne. I szczury zadowolone [i ja też :) ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”