Vibovit i inne preparaty witaminowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Olcix
Posty: 12
Rejestracja: śr sie 17, 2005 10:03 am

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Olcix »

Ja też nie wiem, ale vibovit to ja łyżeczkę od herbaty płaską daję i szczurak dzisiaj " jadł mi z ręki, z łyżką oczywiście, bo jak na ręcę to może potraktować jako dostawcę i tylko to. A wodę ja daje oligoceńską, albo mineralną niegazowaną w poidełko, bo najczyściej. :lol:

[ Dodano: Czw 18 Sie, 2005 ]
Oligoceńska oczywiście przegotowana :)
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Lolek_2110 »

Ja swoim dzisiaj nale plusz czy jakos tak. Takie pastylki co sie rozpuszcza w wodzie. Po prostu wlamalem mniej niz polowka polowki :D i dodalem do mineranej niegazowanej w piodelku
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Meggy »

OMG :shock:
VIbovitu podaje się ok 1/8 opakowania na poidełko wody!!!! łyżeczka to zdecydowania za dużo!!! poczytajcie sobie i przewitaminizowaniu :? i nie podawać tak bez powodu, tylko dopiero gdy szczuras jest osłabiony czy przeziębiony, bo inaczej, gdy się pochoruje nie będzie już działać, bo organizm przyzwyczaji się do dawki... I do jasnej Pluszz nie jest dla zwierząt!! ma skład odpowiedni dla ludzi, im może prędzej pomóc, tym bardziej że 1/4 tabletki do dla szczura końska dawka!!!
guess-who
Posty: 92
Rejestracja: sob lip 09, 2005 8:37 am

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: guess-who »

[quote="Meggy"]VIbovitu podaje się ok 1/8 opakowania na poidełko wody[/quote]
o to mi chodzilo...

[quote="Meggy"]tylko dopiero gdy szczuras jest osłabiony czy przeziębiony[/quote]
a to, oczywiscie wiem.

Dzieki wszystkim, pozdrawiam ;P.
We all love animals. Why do we call some "pets" and others "dinner"?
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Lolek_2110 »

A jak sie ma vibowit w pastylkach to ile tego dodac. 1/8 pastylki??
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Anita »

Pastylki zjeść, a szczurom kupić w proszku [bobas] ;)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: sopocianka »

Moje kochają vibovit bobas! Zajadały proszek aż miło (kichały i dlatego im dałam).

:lol:
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: ESTI »

Nie radzę dawać nierozpuszczonego vibowitu, gdyż jest szkodliwy w takiej formie, już nie pamiętam na co dokładnie, ale na pewno na układ pokarmowy. Najlepiej dawać z wodą do picia. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: casie »

Meggy, a ta 1/8 opakowania vibowitu na jaka ilosc wody tak mniej wiecej, bo poidelka wody są o różnej pojemności :-) Muse własnie wprowadzić guti ten napój bo chyba jakas "zakatarzona" jest, tak głośno charszczaco-swiszcząco oddycha... do tego jeszcze leczymy uszko och :-( A i jaki smak tych witaminek ?
A i jeszcze jedno pytanko... jesli Pluszu nie dawać :) to takich innych musujących witamin, w tych tabletkach, typu witamina C, magnez, calcium tez nie dawać? Vibovit tez chyba troche takie musujące, no nie ? Dzieki!
"Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić"
Już odeszły: Scream, Guti, Albi, Bundy, Marcel, Rati, Snowi i Winky
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Meggy »

wększość poidełek to 100ml... smak dowolny, byle vibovit bobas, bo to witaminy dla najmłodszych dzieci... :) musujące sobie odpuścić a vibovit ani trochę nie musuje... a pozostałe witaminy i minerały podawać tylko jak zaleci lekarz, ale on też z reguły zapisuje zastrzyki.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Fam »

odkopie ten stary temacik, żeby przypomniec o witaminkach CHOMOVIT-COMPLEX, które uważam za najlepsze dla szczurków i do tego dość tanie (4,5zł za buteleczke 15ml) wiem że już o tym preparaciku było, ale nikt nie podal dokładnej specyfikacji więc podrzuce link

http://www.vetos-farma.com.pl/pl/index. ... d=CHOMOVIT

tam pisze że jest na recepte, ale bez trudu i żadnych recept dostępny jest w zoologach, to żółty płyn w białej buteleczce jak od kropli do oczu
za tęczowym mostem: Karolcia
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Mycha »

Nie wiem, czy ktoś pisał- ja kupiłam ostatnio Multi-Vit Bogeny i mogę polecić. Futerko staje się naprawdę mięciutkie :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Fam »

a ile kosztuje, co ma w składzie i jakie są wskazania?
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Zirrael »

Ja też mam ten preparat, kosztował mnie 17,90 pln, skład mogę wypisać dopiero wieczorem.
Pachnie jak vibowit, dodaje się go do wody (jest w kropelkach), nie więcej jak 2 krople dziennie na szczura (zalecenie dr Soszyńskiej). Moje skarby nie grymaszą i chętnie go piją. Po 3 tygodniach sierść im się wyraźnie poprawiła, kondycja najstarszej również, ranki, które miała zagoiły się wręcz błyskawicznie, pazurki odrastają (były wyłamane i wycięte, jak ją zabierałam od poprzedniego właściciela to były w zasadzie otwarte rany).
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Vibovit i inne preparaty witaminowe

Post autor: Mycha »

Na ulotce jest napisane nie po polsku... Preparat zawiera 12 witamin. Wskazania? "Witaminowy dodatek do pożywienia dla gryzoni. Preparat zawiera 12 rodzajów witamin , gwarantujących zwierzątom optymalną kondycję, zdrową skórę i błyszczącą sierść"
Na opakowaniu znalazłam adres strony internetowej (jest także po polsku) http://www.beaphar.com/
W kakadu zapłaciłam za preperat właśnie ok 20zł.
***
Polecam także Fell-Kur Gimbrona. Są to takie małe tableteczki w cenie 8,70 (kakadu wrocław)
Sprawia, że sierść jest błyszcząca. Ma dużą zawartość biotyny, cenku i witaminy B oraz aminokwasów i kwasów tłuszczowych czy pochodne laktozy z dużą ilością TGOS*. Pachnie truskawkowo.
Skład: mleko i produkty mleczne, roślinne produkty uboczne, cukier, pochodne z laktozy z TGOS (1%), minerały, oleje i tłuszcze, drożsże. Opakowanie zawiera 100 tabletek. Podaje się 1-2 dziennie na szczura :)

* składnik błonnika który dodatnio wpływa na trawienie
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”