Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Lolek_2110 »

Mam pytanie bo moja szczurzyca siedzi prawie caly czas w jednym miejscu i nie wiem czy je albo pije. Jak jej daje z reki lub z lyzeczki to nie bierze. Zwiedza klatke ale bardzo zadko. Czy to normalne przy 3 dniu?? Wiem w pierwszy dzien ja mialem to widzialem ze jadla ale nigdy jeszcze nei widzialem zeby pila. Jej kolezanka :D pije i je. Lazi wszedzie po domu i po klatce a Roxi nie. Dzisiaj jak bylem z nimi na polu to biegly biegaly i sie pozniej zmeczyly i spaly na mnie jak siedzialem na lawce a jak sie obudzily to roxi chciala uciec z reki jak wracalem do domu. W domu jak ja wyciagam to tez sie boi ucieka. Na kanapie siedzi przez dluzszy czas w kacie i dopiero po jakis 20 minutach malymi kroczkami sie zbliza do mnie. A gdy sie rusze od razu ucieka w kat. Nie wiem co robic. Pomozcie. :-(
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Kaka »

kolego ona poprostu jest szczurkiem z typu bardzo zestresowanych i podatnych na stres, jesli jeszcze nabyłeś ją ze sklepu zoologicznego, no to napewno takie objawy są normalne, gdyż szczurki w sklepach i komercyjnych hodowlach nie mają pozytywnego kontaktu z człowiekiem w przeciwieństwie do hodowli domowych. Daj jej czas i się nie przejumuj tym ze siedzi w jednym miejscu wystraszona, ze nie wiedzisz ja je czy pije, ona poprostu jest zestresowana, to dopiero 3 dni. Ja mam szczurka Pucka ze sklepu zoologicznego, od około 2 miesięcy i on do tej pory jest bardziej płochliwy niż moje inne szczurki. Trzymam kciuki :D
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Anita »

Wygląda na to, że ma bardziej tchórzliwy charakter od swojej koleżanki. Potrzeba jej więcej czasu na oswojenie się z tobą i otoczeniem. Nie poddawaj się i cierpliwości :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Ewqa »

Miałam podobny problem. Martwiłam sie że moje malutkie szczurki prawie nic nie jedzą. Ale okazało się że poprostu małe szczurki maja malutkie żołądki i jedzą często ale malutko. No i maja jeszcze nieunormowany cykl dobowy tzn moga spać cały dzień a rozrabiać całą noc kiedy śpisz. Teraz moje śpią kiedy mnie nie ma a budza się w porze kiedy wracam.
Poobserwuj czy napewno nic nie je. Może sie skusi na pestki słonecznika, szczurki je uwielbiają. Może też być jeszcze nieoswojona. Spędzaj więcej czasu z nimi. Mozesz je prawie cały dzien nosić w kapturze, w rekawie. Ja zawsze kiedy piszę na kompie to któraś siedzi mi na ramieniu i pomaga ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: ESTI »

Czy one mają w klatce domek, bo jakoś nie skumałam do końca z Twojego opisu?

Jeśli tak to bym go natychmiast z klatki usunęła. Wtedy będziesz miał wiekszą kontrolę nad tym co np. je.
Co do picia, to jeśli masz poidełko to musisz nauczyć ją pić, może ona jeszcze nie skumała.

Czy ona jest osowiała, bo może jest chora i dlatego się tak zachowuje?
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: limba »

Musisz szczegolnie z ta małą spedzac duzo czasu ...glaszcz ja na tyle czesto na ile sie da..wazne zeby wlasnie na Tobie spedzala jak najwiecej czasu...jesli druga mala jest odwazniejsza to to rowniez moze pomoc w przekonaniu jej ze nie jestes jakims potworem :wink: ...postaraj sie wynależć jakis smakolyk ktory bedzie uwielbiala (moje np kaszke dla dzieci)skoro narazie nie chce jesc z lyzeczki to moze poprostu nie podchodzi jej to za bardzo + oczywiscie stres.....i probuj podawac na lyzeczce..jesli bedzie jadla to staraj sie aby robila to coraz blizej Ciebie...
no i oczywiscie potrzeba duzo cierpliwosci ...i czasu ...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Lolek_2110 »

Z lyzeczki wogule nie je. Odemnie tez nie. Ale jedzenia ubywa i watpie zeby w ciagu trzech dni ubylo tyle jedzenia dzieki jednyemu szczurkowi :D Wiec raczej je ale nie mam pojecia czy pije . ESTI jak mam nauczyc ja pic z poidelka?? Nie moge jej poglaskac bo mi ucieka lub siedzi w kacie skulona bo sie boi.
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Livonia »

lolek przeciez juz pisales podobnego posta... jedna rada... cierpliwosci!!!!!!!!!!!
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Kaka »

sama się nauczy pić z poidełka, wyluka poprostu ze z tego metalowego dzyndzelka leci cos mokrego i zacznie lizać :D:D:D:D u mie tak sie nauczyły;d;d poza tym jak będzie widzieć jak druga mała pije to zacznie od niej zgapiać;d;d;
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Lolek_2110 »

Ok dzieki wszsytkim za pomoc.
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: ESTI »

Poprostu podstawiasz pod mordkę poidełko, ruszasz palcem, żeby zobaczyła, że leci woda i powinna skumać. ;)
Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Nakasha »

Jakoś nie chce mi się wierzyć, by przez 3 dni nic nie piła, podczas gdy jej siostra pije. Szczurki szybko uczą się od siebie.

Jeśli jest aż tak zestresowana, być może boi się pić i jeść przy Tobie, a skoro uważasz, ze jednak je - tylko np. w nocy albo jak Cię nie ma w pobliżu - to pewnie tak samo pije ;). Szczury mają dobry węch i momentalnie "wyczajają" gdzie jest woda ;).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Lolek_2110 »

Juz mam pewnosc ze je i pije. Wczoraj dlugo nie spalem i patrzylem od czasu do czasu z latarka czy kltos pije i pila :D a pozniej jadla wiec klopot z glowy ;]
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Kaka »

Lolek ale z Ciebie jest jednak niecierpliwiec :D zeby nie spać po nocach i świecić latarką po szczurach :D :wink: joke!!!
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

Siedzi w jednym miejscu, nie je, nie pije

Post autor: Lolek_2110 »

Kaka, Po prostu sie martwie o szczurki. Przeciez to normalne. Cierpliwy jestem bo jeszcze nie przezwyczaila sie do mnie ale wiem ze to jej narazie nei zaszkodzi wiec poczekam. Ale musialme jakos sprawdzicz czy je i pije bo jakby tego nie robila to musialbym isc do weta bo moze by byla chora czy cos
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”