[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zenek
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 10, 2005 11:30 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Zenek »

nieeeeeeeeeeeeee hehehheeh zobacze

[ Dodano: Pią 19 Sie, 2005 ]
nie ma ani guzków ani strupków poprostu sie drapie
Do zakochania jeden krok:]
krukson
Posty: 1
Rejestracja: czw sie 18, 2005 6:26 pm

Mój szczurek si? rdrapie i kicha. POMOCY!!!

Post autor: krukson »

Cześć mam problemik z moim Tofikiem (szczurek ma jakieś 4 miesiące, a ja go mam od 3 miesięcy), czasami kicha i się drapie. Ostatnio zobaczyłem że już ma niewielkie strupki na szyji. Nie wiem co robić, więc proszę o pomoc. :(
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Meggy »

Kicha mocno? Podawaj mu Vibovit 1/8 saszetki na poidełko wody... i echinacee 1 kroplę na dzień. Czy oprócz tego ma np. brunatne ślady wokół noska? Jak tak, to jeśli po kuracji Vibovitem i echinaceą (max.10 dni) nie znikną, powinieneś przejść się do weta.

A co do strupków... mogą być efektem za długich pazurków, uczulenia na coś, pasożytów skóry, grzybicy, przebiałkowania... na początek spróbuj zmienić mu ściółkę (jeśli mieszka w trocinach to przestaw się na żwirek higieniczny, wyeliminuj sianko jeśli ma je w klatce) i z diety pousuwaj rzeczy z białkiem (serki, jogurty, mięso, produkty mączne) i poczekaj tydzień, jak się nie poprawi, to idź do weterynarza.

[ Dodano: Pią Sie 19, 2005 7:55 am ]
no i oczywiście obetnij pazurki ;)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

To pewnie zwykłe czyścioszkowate zabiegi, w celu uzyskania jak naśliczniejszego wyglądu. ;)
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Nisia »

Na kichanie dobra jest inhalacja z Wicka - masci do kupienia w aptece. Smaruje sie na noc krawędź kuwety (aby szczur mógł sobie zrobić "przerwę" w inhalacji i pójść na górne półki), a rano to się zmywa. Trzeba pamiętać, aby smarować tak kuwetę, aby szczur nie mógł zlizać maści. I tak przez kilka dni. U mnie to pomogło na uporczywe kichanie, na które już nawet Echinacea nie pomagała.
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Lolek_2110 »

Moje szczurki na kichanie wystarczyl rozpuszczony vibovit 1/8 sazszetki do poidelka i przez 3-4 dni i przszlo ;]
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ania »

Vibovit powinien być podawany stale a nie tylko w stanach chorobowych, i też nie codziennie. 1/8 saszetki co 2-3 dni zalecana jest dla małych szczurków, dla dorosłych można podawać pół saszetki co 2-3 dni, przez cały czas.
Dodatkowo proponuję zmienić ściółkę i sprawdzić, czy to oby nie ona jest powodem kichania (alergia).
I tak jak pisze Meggy - 1 kropla echinacei codziennie przez 10 dni do 14 maksimum.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: falka »

No i po 5 dniach kuracji Dexa... znowu zapomniałam nazwy :oops: widać znaczną poprawę :drunken: strupki wreszcie znikły (uschły i odpadły), nowe się nie robią. Wet mówi, że to jakaś alergia pokarmowa, ale nie wiadomo na co. Ja już nie będę nic kombinować, bo trzymałam ją na ligninie, jadła samą pszenicę i te strupy i tak nie schodziły (no chyba, że ma uczulenie na pszenicę :? ), więc nie ma sensu jej męczyć. Na razie jest dobrze, a jak znowu się zrobią duże strupki to pójdę znowu po to lekarstwo.
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kaka »

ja polecam kropelki dla gryzoni dostępne w sklepie zoologicznym bez recepty CHOMOVIT-COMPLEX. Kosztują ok. 3 zł. Daję sie parę kropelek do poidełka, tak aby woda sie zabarwiła na żółto, ale ulotka do dawkowania jest dołączona do buteleczki. Są to witaminki i wszystkie mikroelementy. Jeśli chodzi o moje szczurki, no to poprawił sie ich stan kondycji, stały się zwawsze (szczegolnie Wacław., który był otyły/ Sierść również jest gładsza i bardziej blyszcząca
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Fam »

zróbmy szczurce inhalacje - szczur w klatce, obok klatki naczynie z
wrzątkiem i 1 łyżką soli iwonickiej, 1 łyżką tymianku i 1 łyżką Septosanu z
apteki, całość nakryta kocem na 15-20minut - a dopiero potem myślmy o
uczuleniach i mykoplazmozie, która nota bene nie wywołuje zwykle żadnych
objawów...
poczytaj tez o skazie białkowej, moze to to
za tęczowym mostem: Karolcia
roxi89
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 6:59 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: roxi89 »

To dziwne...moja Zuzuka ma dokładnie takie same strupki na karku i za uszkami a wet powiedział ze to grzybica...i jak narazie smaruje ją fioletem i teraz zwątpiłam czy sie nei wybrać do jakiegoś innego weterynarza.....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

roxi89, koniecznie idź do innego weta! Ja bym podała coś na pasożyty i zmieniła ściułkę na papoer toletowy i ręczniki, bo może to być alergia. Ile białka podajesz?
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ewqa »

Byłam u dobrego weta, który twierdzi że alergia u szczurków bardzo rzadko objawia się w formie strupków, zwykle jest to kichanie i drapanie się ale bez strupków.
Radziłabym odwiedzić dobrego weta i nastawic sie że to pasozyty.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

[quote="Ewqa"]Byłam u dobrego weta, który twierdzi że alergia u szczurków bardzo rzadko objawia się w formie strupków, zwykle jest to kichanie i drapanie się ale bez strupków. [/quote]

No chyba, że szczuras bardzo się drapie i ma długie pazury...a to często się zdarza.
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ewqa »

Tez prawda. Wtedy moga byc strupki. Ale przy pasozytach lub grzybicy wystepują takie łyse placki no i drapanie duzo wieksze, a przy alergii tylko pojedyńcze strupki.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”