[Ściółka] Ogólnie o ściółkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Nakasha »

Hmmm to nie jest podobne do niczego :D To są, jak nazwa wskazuje, łuski gryczane....

kasza gryczana, ale "rozebrana", jak łuski, płaty z cebuli, tylko, że nie wyciska łez ;).

I te drobne łuski mają kolor ciemnoszary, pachną.... czymś między gryką a kaszą gryczaną ;) W każdym razie nie jest to drażniący zapach, a bardziej... świeży ;).

Są leciukie, mięciutkie, suche, nie sklejają się, szczurki lubią w nich grzebać i objawy alergii już im przechodzą. Jest to 100% naturalna ściółka, dopiero niedawno pojawiła się na rynku, ale na obszarza Podlasia powinna być do tej pory dostępna bez problemów.

Nie ma w niej innych dodatków, sama "rozłuszczona :D" kasza gryczana....

Przy moich 7 szczurach 4 dni bez żadnych zapaszków to ogromny sukces i będę im właśnie to kupować :).
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: limba »

chetnie bym tego wypróbowała..tylko ciekawe czy w stolycy gdzieś to maja :?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: knautia »

bardzo ciekawe, chętnie bym spróbowała, tylko do nas pewnie nie dotrze, bo tutaj jest tylko to, co popularne :evil:
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Ayumi »

Nakasha a gdzie to można kupić? Tzn chodzi mi o to w jakim rodzaju sklepie mam szukać, w spożywczym, zoologicznym, czy w marketach, albo w jakimś może zielarskim?
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
Nika
Posty: 32
Rejestracja: pt sie 26, 2005 10:21 pm

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Nika »

Ja uzywalam Cat's Dreams ale weterynarz mi odradzil powiedzial ze lepiej jest uzywas takiego cientego drewna, podobne do tego czego uzywaja w terrarium gla gadow tyle ze nie kora tylko jesne drewno. Mozna kupic w kazdym wiekszym sklepie dla zwierzakow. Duzo mniej sie pyli, a chlonie bardzo dobrze.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Fam »

oczywisce ten naturalny, bez zapachu czyli tez zolty, ja sama go uzywan, pozostale sa zapachowe a to drazni szczurka
za tęczowym mostem: Karolcia
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Nakasha »

To jest dostępne tylko w sklepach zoologicznych... przynajmniej u mnie. Teoretycznie mam 2 hipermarkety w moim mieście, ale w praktyce nie ma tam stoisk poświęconych zwierzętom. Zatem nie wiem.... może za jakiś czas to trafi też do hipermarketu.

Możecie poprosić sprzedawcę w zoologiku, by Wam to sprowadził. Ta podściółka jest w hurtowniach, tylko trzeba zapytać. A jest tania i dobra, więc nawet sprzedawcy w zoologikach z chęcią będą ją u siebie stosować. Ja "rozgadałam" w moich ulubionych sklepach i już wszystkie mają i są zadowolone :D Trzeba im podać nazwę producenta (podałam w którymś poście wyżej) i dokładną nazwę, czyli po prostu "Łuska gryczana", zdjęcia (bo w końcu uda mi się pożyczyć cyfrówkę) będą pewnie dzisiaj ;)

Nawet jak nie znajdą od razu, to trzeba pytać, prędzej czy później trafi do Waszych łapek :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: limba »

Teraz targi będą w palacu kultury więc może tam sie da dorwać...juz mam pare osób ktore by chetnie wypróbowały 8)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Nakasha »

Oto - w końcu!! - zdjęcia tej podściółki ;)

http://img383.imageshack.us/img383/1010 ... 2ka4le.jpg

A tak wygląda w klatce - po 4 dniach, zmieszana z sianem. Zauważyłam, że blaknie trochę z czasem ;).
http://img388.imageshack.us/img388/7697 ... tce0eg.jpg
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Desiree
Posty: 71
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 1:56 pm

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Desiree »

zabawne, ale kiedys trzymalam konia w takiej stajni, gdzie wlasnie byla taka sciolka..tylkop oni mowili ze sa to luski kakaowe:|ale wygladalo identycznie jak to na zdjeciu:)sprawdzalo sie o tyle, ze latwo mozna bylo wyciagac odchody.
Angie, Tequilla, Frida i Niunia:)
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: olaihekate »

Z tego co słyszałam to od 2 do 5 min,ale nie jestem pewna .Napewno nioe w zawysokiej temperatourze,żeby sie nie spaliły:)
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Meggy »

proponuję przyznać tej pani jakiś medal za podróże w czasie... ;)

olaihekate - nie wiem, czy zauważyłaś, ale to pytanie padło rok 5 miesięcy temu... a skoro nie było odświeżane, znaczy że osoba pytająca znalazła odpowiedź gdzie indziej, bądź sama na to wpadła... bo wątpię, by czekała na odpowiedź tyle czasu :D
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: falka »

To, czego zdjęcie wkleiłam wcześniej... to jest dobre tylko na digging box, hihi pudełko do kopania :P, ale na ściółkę to na pewno nie :). Uciełam pudełko po butach w połowie wysokości i wsypałam tam tego... czegoś i wstawiłam to wszystko do klatki :) przez parę dni chowałam tam różne smakołyki... nawet pszenica lepiej smakuje jak się ją upoluje samemu ;). Ja chcę taką gryczaną spróbować! Elbląg to dziura :evil: !
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: Nakasha »

Niee, to ja mieszkam w dziurze a ta ściółka jest miejscowej produkcji ;).

Dowiedziałam się, że owe łuski gryczane można sobie za darmo wziąć z młyna, czy czegoś podobnego na wsi, gdzie przerabia się grykę [albo w fabryce, gdzie robi się taką zwykłą kaszę gryczaną - tam też mają takie łuski!]! Więc jak ktoś ma babcię, czy sam mieszka na wsi, może poszukać :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[Sciolka] - Ogólnie o sciolkach

Post autor: knautia »

no tak, ok, ale oczywiście pewnie nie da się wykluczyć ewentualnego zanieczyszczenia pasożytami czy odchodami tychże...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”