Szynka, w?dliny

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

cos

Szynka, w?dliny

Post autor: cos »

Dziwne na forum pytałem o to czy mój Ig powinien jeść szynkę (bo ją uwielbia) czy nie (bo jest niezdrowa). Powiedzieli mi że szynka jest niezdrowa.
JaszczurkA

Szynka, wędliny

Post autor: JaszczurkA »

Szynka oczywiście zawiera dużo przypraw i konserwantów więc jest niezdrowa ... lepiej żeby szczur dostał np. owada
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

Szynka, wędliny

Post autor: niemfa »

ja swojemu szczoorciowy daje miesko...szyneczke...jakies wedlinki drobiowe..ale oczywisicie wszystko w malutkich ilosicach...kosci jeszcze nie dawalam...a co do dzdzownic...to sam nie wiem rownie dobrze moge sie zapytac czy szczurki moga jesc swierszcze? moj myszoskoczek je jadl...
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Poćżatkujący Szczurolub
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 08, 2005 4:41 pm

Szynka, wędliny

Post autor: Poćżatkujący Szczurolub »

A co myliscie o tym żeby zamiast zwykłego surowego mięsa podawać po prostu normalne wędliny np kiłbase salami itp??Czy to nie jest lesze i czy przez to szczur może stać sie agresywny??
Jak macie dobry rady i chęć rozmowy ze mną prosze o kontakt na miala olokermit@op.pl albo na gg 1456329
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Szynka, wędliny

Post autor: Eruntale »

wszelkie wędliny są za słone i z przyprawami.
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Szynka, wędliny

Post autor: Dinusia »

ajak jestz szynka?bo wszyscymowa ze szynkedawaca ja sie waham...bo to takie mocno zakonserwowane i jaka dawac?tylko gotowana czy wedzona tez mozna?
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
magda1
Posty: 109
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:09 pm

Szynka, wędliny

Post autor: magda1 »

mojej czasami dam ciupeńkę konserwowej ale niewiem czy to dobrze, wiesz :wink: z mojej kanapki
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Szynka, wędliny

Post autor: Kaka »

nie mozna dawać szynek itp. bo one są przyprawiene a jak wiadomo szczur nie moze jesć rzeczy przyprawianych, ale napewno nic nie zaszkodzi jak poda sie kawalatek szynki raz na 3 miesiące.
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Szynka, wędliny

Post autor: MANIAK90 »

Dobrze że wpadłam na ten temat bo mojej do tej pory dawałam raz na kilka dni kawalek wędlinki ale już nie będę, chociaż bardzo ją lub wprost uwielbia :ops:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Szynka, wędliny

Post autor: ESTI »

Raz na jakis czas nie zaszkodzi - bez przesady. ;)
Natomiast dieta powinna byc urozmaicona, a terazniejsze wedliny po prostu nie sa najlepszej jakosci (czyt. chemia).
Obrazek
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Szynka, wędliny

Post autor: nikitka »

Moje szczuraski uwielbiaja szyneczkę, czy mogę podawac gotowaną morliny choć raz na tydzień ?
Awatar użytkownika
Martynus
Posty: 35
Rejestracja: czw mar 01, 2007 6:37 pm
Lokalizacja: Czarnków

RE: Szynka, wędliny

Post autor: Martynus »

Ja moim szczuraskom podaje szyneczke ale tylko z indyka i mało doprawioną. Bardzo lubią mięsko [chyba bardziej niż marchefke :P ] ale oczywiście bez przesady. Raz na tydzień starczy w zupełności :)
'Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłes' :) [Antoni de Saint-Exupery "Mały Książe"]
uwagagryzw
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 12, 2007 4:22 pm

RE: Szynka, wędliny

Post autor: uwagagryzw »

ja na samym poczatku uznalam ze moje ogonki miesa dostawac nie beda i tego sie trzymam..
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Szynka, wędliny

Post autor: krwiopij »

Szczury powinny dostawać kompletne białko zwierzęce. To naturalnie wszystkożercy, nie wegetarianie. Niemniej szynki zdecydowanie nie polecam. Wędliny są sztucznie konserwowane i zawierają mnóstwo chemikaliów, których szczury nie powinny dostawać. Lepiej dać zwierzakowi kawałek gotowanego kurczaka. Też się ucieszy, a na zdrowie mu wyjdzie.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kasiulka
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 29, 2006 3:22 pm

RE: Szynka, wędliny

Post autor: kasiulka »

a co do podawania owadów... to jakieś konkretne owady?? (dzdzowinice??)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”