Psia karma

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zkazus
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 4:35 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: Zkazus »

ja raczej nie, bo boję się o zdrowie
"Żyję by jeść , a jem żeby żyć"
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy psie i kocie

Post autor: limba »

ja czytam i czytam i tak się zastanawiam..po co??? przecież można samemu ugotować a niktóre karmy dla ciurków maja granulki z mięsa...to po co kombinować z kocimi i psimi??? skoro jak sami zrobimy to na bank będzie lepsze i zdrowsze i na pewno nie zatruje naszego słońca....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

Karmy psie i kocie

Post autor: Kasiek »

Ale Kaka Ty chyba mówisz o takich kundelkach podwórkowych.

Obecnie genetyka poszła tak do przodu, że mamy takie dziwadła jak buldożki francuskie ( :drunken: :drunken: takie własnie mam plus 2 cane corso :zakochany: ), czy bulteriery. Spróbuj zostawić takiego psa na 1-2 dni na podwórku przywiązanego do budy, niech pije dzeszczówke i zjada jakieś ochłapy. Gwarantuję, że na 100 % dostanie przynajmniej biegunki :wink:
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: jutka »

Ja mam zresztą wrażenie, że te w domu przyrządzone podroby były o wiele zdrowsze niż karma Pedigree. (Zwłaszcza wątroba ;) )

A że wiele psów je Pedigree i ma się dobrze, to nie znaczy, że to zdrowe jedzenie - wielu ludzi żywi się głównie fastfoodami i ma się dobrze, ale to nie czyni z fasfoodu zdrowej żywności.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

Karmy psie i kocie

Post autor: Kasiek »

Znaczy, że osoby są zdrowe a nie jedzonko. Skoro brzuchy traktują jak śmietniki i wrzucają co popadnie,a nic im nie jest to chyba wniosek jest taki, iz mają zdrowe owe "śmietniki" hie hie hie :lol:
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: Beeata »

wszystkie whiskasy,peddigry to zmielone smietki miesne czyli chrzastki,resztki podrobow a po podrobach wiadomo...czesto rozwolnionko:-/ Lepiej rzadziej dac miesko szczurowi a w dobrym gatunku .Drob jest latwiej trawiony jak mieso czerwone wiec polecam drob.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Mycha »

[quote="nezu"]Koty zywiace sie tylko tym syfem cierpia na otylosc, problemy z nerkami, watroba, ukladem pokarmowym, ogolnie narzadami, czesto przedwczesnie umieraja[/quote]
Zapomniałaś dodać, że te karmy cholernie psują zęby zwierząt...

[ Dodano: 27 Wrz 2005 02:47 pm ]
[quote="limba81"]ja czytam i czytam i tak się zastanawiam..po co??? przecież można samemu ugotować a niktóre karmy dla ciurków maja granulki z mięsa...to po co kombinować z kocimi i psimi??? skoro jak sami zrobimy to na bank będzie lepsze i zdrowsze i na pewno nie zatruje naszego słońca....[/quote]
A to właśnie... święta racja.

A w ogóle to czy ktoś przed podaniem szczurkowi karmy psiej powąchał ją? Śmierdzi jak z oczyszczalni... Z pełnym szacunkiem ale... :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ALiNeCzKa15
Posty: 55
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 8:20 pm

Karmy psie i kocie

Post autor: ALiNeCzKa15 »

Wiem, glupio sie przyznac ale zapach mokrej karmy Whiskas nie jest taki zly... mi np. pachnie :roll: :| 8)
KUPIE LUB PRZYJME SAMICZKE SZCZURKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONTAKT- GG !!!!!!!!!!!!!!!!!! :) =)
Awatar użytkownika
neta
Posty: 165
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:47 pm
Lokalizacja: Poznań

Karmy psie i kocie

Post autor: neta »

[quote="Kaka"]napewno/ort nie Vitapol[/quote] moje myszy i papugi mają wszystko tej firmy i żyją i bardzo dobrz sie im wiedzie!
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Karmy psie i kocie

Post autor: czukukkcza »

[quote="Beeata"]Drob jest latwiej trawiony jak mieso czerwone wiec polecam drob.[/quote]

a ja odpolecam-chyba że kurkę którą podajesz swojemu ciurowi zabijano przy Tobie-czyli poprostu jest z dobrego źródła...
teraz się kurczaki hoduje tak[jak zresztą wszystkie zwierzęta na mięso]żeby w jak najkrótszym czasie były na ubój...
i się często okazuje że te marketowe kurczaczki po atrakcyjnej cenie dodatkowo szkodzą...
nie mam zaufania do wszystkich pokarmów mięsnych,tak jakoś :roll:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
tomxx
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:02 pm

Psie ?arcie &szczur

Post autor: tomxx »

Czy pałeczki wołowe/drobiowe dla młodych yorków niezaszkodzą szczurowi? I tak samo ciastka dla psów czyh niezaszkodzą? Szczurzyca chętnie to je-aż sama zabiera z półki

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Sob Sie 19, 2006 12:39 pm ]
Scalone z tematem juz istniejacym.
by tomxx
p-a-w-e-l
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:55 pm

Kocia karma

Post autor: p-a-w-e-l »

Witam!
Jak odbierałem Gustawa to dostałem wyprawkę: mieszaninę różnego rodzaju ziaren wymieszaną z kocią karmą "no name". Zacząłem za radą hodowcy mieszać od tej pory szczurze żarcie z kocią karmą z Lider Price-a. Szczurki bardzo to polubiły, a zwłaszcza Gustaw, który stara się wygrzebywać z żarełka tylko tą karmę :D .

Chciałbym jednak spytać, czy taka mieszanina jest wskazana dla szczurków?
Sądzę, że jest ok, bo doradził mi to profesjonalny hodowca szczurów, ale postanowiłem spytać...
Oprócz tego, jednocześnie polecam ten sposób karmienia (oczywiście, jeśli nie ma przeciwskazań ;) ).

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pią Gru 29, 2006 10:12 pm ]
Scalone z tematem juz istniejacym.
/ mod. Lulu
Pozdrawiam serdecznie!
Paweł
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: krwiopij »

[quote="p-a-w-e-l"]Chciałbym jednak spytać, czy taka mieszanina jest wskazana dla szczurków? [/quote]
A jaki jest skład tej karmy? Co użyto do jej produkcji, jakie składniki pokarmowe zawiera? Podejrzewam, że karma takiej marki jest produkowana z odpadków zwierzęcych i zbóż marnej jakości - sugeruje to choćby cena. Nie znam żadnych przesłanek świadczących o tym, że jest zdrowa i odpowiednia dla szczurów. Ja moim szczurom bym jej nie dała. Jeśli już, to dostałyby karmę psią (składem bardziej zbliżoną do zapotrzebowania szczura niż kocia) i sprawdzonej, renomowanej marki. Na moje oko dobrze wygląda Canine Senior Light Chicken marki Hill's (http://kar-ma.com.pl/opishills.html). Na karmę podstawową się nie nadaje, jako dodatek wygląda całkiem nieźle.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: Ratata »

Zgadzam się z Krwio, nie podałabym moim ogonom karmy z Leader Price'a ani żadnej innej z niższej półki :sad3: . Moim paskudom do mieszanki dorzucam Bento Kronen PREMIUM ADULT aktualnie, w lecie przestawię je na LIGHT :thumbleft: Rozważam też zakup którejś karmy Puriny, coś polecacie?
[quote="p-a-w-e-l"]Chciałbym jednak spytać, czy taka mieszanina jest wskazana dla szczurków? [/quote]
Na pewno nie w takiej proporcji. Też dostałam tę mieszankę i uważam, że jest w niej stanowczo za dużo kociego żarcia w stosunku do reszty(widać to z resztą po Fotonie, jest taki tłusty, że szok :shock:) Podstawą żywienia szczura powinny być ziarna, nie chrupki dla kotów.
Ostatnio zmieniony sob gru 30, 2006 8:27 am przez Ratata, łącznie zmieniany 1 raz.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Karmy psie i kocie

Post autor: krwiopij »

Osobiście polecam jednak psią karmę (podaną przeze mnie szczególnie). Czemu? Bo ma znacznie niższą zawartość białka. :) Bento Kronen PREMIUM ADULT ma go aż 32,5%, szczurza karma powinna zawierać go około 14%. Trudniej więc uniknąć przypadkowego przebiałczenia szczurka.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”