kukurydza

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

kukurydza

Post autor: Gucio »

jeju..jak ja dawno w polo nie byłam! :lol: Chyba ze 2 tyg... Tak sie zastanawiam czy sie jutro na zakupy malutkiej nie wybrac. Ale dobra jzu ne zbaczam z tematu bo mody zatłuka ;-)


I teraz pytanie do bardziej doswiadczonych: niezaduzo to ile dla tekiego powiedzmy no 2miesiecznego szczurka? (niewiem, naprawde nie wiem ile ona ma... :lol: )
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

kukurydza

Post autor: ESTI »

[quote="Gucio"]I teraz pytanie do bardziej doswiadczonych: niezaduzo to ile dla tekiego powiedzmy no 2miesiecznego szczurka? (niewiem, naprawde nie wiem ile ona ma... )[/quote]

Ja daje swoim maluchom jakos co 3-4 dni, albo kawaleczek ukrojonej kolby, ktora sobie skubia, albo lyzeczke z puszki - wszystko na jednego szczura.
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

kukurydza

Post autor: Ewqa »

Ja daję i gotowana i surową. Nie za dużo to znaczy łyżeczka na szczurka. Przy wiekszej ilości kupki szczurków okropnie smierdzą. Niechcący sie tego dowiedziałam - blech okropność.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

kukurydza

Post autor: jokada »

moje zdecydowanie na surowo - każdy po plasterku
lub wiekszy kawałek przymocowany do klatki

zapaszki powiadacie :roll:
to moze dlatego jak dzis weszłam do pokoju to tak woniało :/
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

kukurydza

Post autor: Ayumi »

ja sobie kiedyś wieczorem ugotowałam kukurydzę... wniosłam aromatyczną miskę do pokoju, usiadłam przed kompem... odwracam się, a tam moja piekna mordeczka przytknięta do klateczki (wtedy były zamknięte, bo ślepe maluchy wyłaziły) i tak patrzy. Podeszłam z kawałkiem kolby a ona wyciągnęła swoje kochane łapeczki i chciała złapać smakołyk. Tak mnie to wzruszyło, że dałam jej dwa kawałki gotowanej kolby - wszystko było wmłucone do następnego ranka (chociaż właśnie nie byłam pewna, czy mogę jej to dać..., ale teraz widzę, że mogę).

[ Dodano: Sro 05 Paź, 2005 ]
przysmakiem mojej Mii i maluchów, który notorycznie podkradają są też takie chrupki kukurydziane jak dla małych dzieci, ale nie daję im za dużo, żeby im się żołądki nie zamuliły...
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
anja
Posty: 27
Rejestracja: pn wrz 05, 2005 4:31 pm

kukurydza

Post autor: anja »

Ja wczoraj jadlam sobie kukurydze a mala to szalenstwa dostawala sama uwielbiam gotowana kukurydze :D i jeszcze sie dzielic musialam :D nawet fotki jak jadla :D A taaaaaaaaaak przybiegala po kolejne ziarenka :) a jak nic nie bylo to szukala po calej kolbie i ja rozwalala :D
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

kukurydza

Post autor: falka »

Ja gotowałam i Iset naprawdę uwielbia gotowaną :). Co do zapaszków to potwierdzam... przy dużej ilości kukurydzy efekt jest zabójczy :P.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

kukurydza

Post autor: Fam »

moja mała tez dostaje czasem gotowaną, ale woli surową tylko ze młodą jeszcze niedojżałą, u mie nie ma z tym problemu pola kukurydzy jak w arizonie normalnie
za tęczowym mostem: Karolcia
Korni
Posty: 4
Rejestracja: czw lis 01, 2007 10:31 am

Odp: ?wie?a kukurydza w kolbach

Post autor: Korni »

mój kochany szczurek strasznie przepada za kukurydza a nie ma jej u mnie na targu  :( .Można kupić kukurydze w zwykłym sklepie z warzywami??
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Odp: ?wie?a kukurydza w kolbach

Post autor: maua_czarna »

jest jeszcze w ogole kukurydza w sklepach, w listopadzie? ???
mozna kupic mrozona i ugotowac w wodzie bez soli.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Odp: ?wie?a kukurydza w kolbach

Post autor: Nikitka_219 »

Ja samma szaleję za kukurydzą  :P Czasami zachowuję się samolubnie i im nie daję,bo mi tak smakuje  :D
Obrazek[/URL]
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: ?wie?a kukurydza w kolbach

Post autor: ofilka »

ciezko teraz dostac kolby kukurydzy, wiec co kilka dni daje dziobaską taką z puszki. są teraz takie malutkie puszeczki, to sie dzielimy nią po połowie, tzn dziewczyny mają pół puszki na 2 dni :). Furia sprzedałaby ogon Kickic za taka kukurydze :)
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

Odp: ?wie?a kukurydza w kolbach

Post autor: huka »

Ja ostatnio kupiłam mrożone kolby i dałam potworom taką całą gotowaną.
Smakowała im nawet bardziej niż świeża.Aż się o nią pobiły:jeden ciągnął w jedną,drugi w drugą stronę ;D
Rybak
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 04, 2009 9:00 am

Kukurydza

Post autor: Rybak »

CZy mozna podawac kukurydze ogonkom do jedzenia?? Ale suszoną.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: kukurydza

Post autor: Magamaga »

Można - moje w zeszłym roku dostały kilka ususzonych kolb - smakowało im bardzo.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”