Soja i produkty sojowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pueblo
Posty: 46
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:28 am

Soja i produkty sojowe

Post autor: pueblo »

nie chodzi mi o takie z proszku, tylko takie w paczkach suche i one nie są przyprawiane i można je w samej wodzie ugotować. to jest sama soja bez dodatków żadnych
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Soja i produkty sojowe

Post autor: limba »

Ja polecam soje, ziarna gotowane (trzeba namaczac 12 godzina potem 2 godz gotowac ale warto)... Wlasnie przetestowalam, moim smrodkom bardzo smakuje...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:12 pm
Lokalizacja: krakow
Kontakt:

Soja i produkty sojowe

Post autor: lipton »

moje tez wcinają , ugotowane im bardziej smakują ale daje cześciej surowe ze wzg. na zeby właśnie.

nie wiedziałem ze są w proszku jakieś, ja kupuje zawsze takie w torebkach suche , takie sie normalnie namacza , gotuje chwile a potem panierka i smarzenie. pysznosci az sie rozmazylem ;p

a najchetniej moje ogoniaste wcinają kostke sojową na surowo.

a i pasztetem sojowym sie podziele czasami ( właściwie to nie mam wyboru bo jak nie dam to my ukradną całą kanapke ) :haha:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Soja i produkty sojowe

Post autor: ESTI »

A ja sie wlasnie zastanawialam, co mi taka twarda wyszla jak ja gotowalam. :haha:
Ide juz namoczyc miseczke soi, moze wtedy zecha ja zezrec - przeziez to tak jak fasola, a ja na to nie wpadlam. :khihi:
Obrazek
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:12 pm
Lokalizacja: krakow
Kontakt:

Soja i produkty sojowe

Post autor: lipton »

LOL . instrukcja obsługi jest na opakowaniu zawsze ( w tym długość namaczania i gotowania bo rozna jest dla kotletów roznych firm )
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Soja i produkty sojowe

Post autor: ESTI »

LOL . instrukcja obsługi jest na opakowaniu zawsze ( w tym długość namaczania i gotowania bo rozna jest dla kotletów roznych firm )
No jak widac nie zawsze - bo na mojej nie bylo madralo. :jezor2:
Obrazek
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Soja i produkty sojowe

Post autor: Chesti »

[quote="lipton"]instrukcja obsługi jest na opakowaniu zawsze [/quote]
No chyba jedynie na kotletach bo na ziarnach nie ma :roll: A ESTI chyba chodziło o ziarna (?)

Moje chłopaki wcinają kotleciki sojowe aż im się uszka trzęsą :) Biorą przykład z właścicielki... mniam
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Soja i produkty sojowe

Post autor: limba »

Chesti, u mnie na ziarnach instrukcja jest, stad madra wiedzialam zeby namoczyc ;)... Kotletow moje nietykaja, wrecz doslownie zostaja olane..
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Soja i produkty sojowe

Post autor: falka »

Ja dodałam granulat sojowy do karmy, jak chcą to zawsze mogą skubnąć :) chociaż nie znika w szalonym tempie ;)
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Soja i produkty sojowe

Post autor: Elbereth »

W necie (na stronie http://www.rmca.org/Articles/recipes1.htm , 2gi przepis) znalazłam informację, że tofu może zapobiegać nowotworom u szczurzyc :D . Jutro dam trochę profilaktycznie moim dziewczynkom 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Soja i produkty sojowe

Post autor: Elbereth »

Miało być jutro (tzn. 1 sierpnia :lol: ), jest dzisiaj. Wreszcie dałam tofu moim dziewczynom!

Kora jadła, ale widać, że jogurcik lepszy, Vani tak samo, Bella z większym entuzjazmem, a Nela... Jak tygrys! Najpierw chciałam jej tylko dać palca do oblizania, a ona z zębami, no to dałam jej taki malusieńki kawałeczek... Wcinała, aż się uszy trzęsły... Widać, że lubi.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

Soja i produkty sojowe

Post autor: gijane »

z soja trzeba uwazac.surowa zawiera inhibitory trypsyny,ktore moga powodowac nowotwory trzustki.jednak ta z ktorej robi sie dania wegetarianskie jest ich juz pozbawiona. mozna to zrobic samemu, przez gotowanie,parowanie,podkielkowywanie.

tak wiec soja przetworzona-tak. surowa-nie.

a tak na marginesie to witam,wlasnie dzis trafilam na to forum i znalazlam wiele ciekawych informacji :)
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Soja i produkty sojowe

Post autor: Chyna »

[quote="Ishtar"]nie chodzilo mi o te w proszku, tylko o takie suche kotlety, w ktorych nie ma przypraw, mysle, ze jak bede jadl nastepnym razem, to maly kawaleczek dam na sprobowanie a jak zasmakuje to raz na jakis czas szczurek bedzie dostawal :)[/quote]

Filip porwał od razu dzisiaj kawałeczek kotleta i zatargał za domek (on nie umie ładnie wziąć i podziękować, porywa i leci w długą :hihi:). Nie dodałam ani kawałka przyprawy, włożyłam po prostu taki kotlet do gotowanej wody, poczekałam z 4-5 minut i dałam bestii.

Nie wyglądał na niezadowolonego. :jezor2:
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Mleko sojowe

Post autor: xTVRx »

Z góry przepraszam, za odkopanie tematu sprzed roku. Jednak mam nadzieję, że przyda się Wam przepis na tanie mleko sojowe - ok. 2.5 litra za 2 pln... zdecydowanie taniej niż 7-9 pln za 1l... link do kuchareczka.com

Osobiście podaję na zmianę, raz bez dodatków, raz z miodem, innym razem z kokosem...
Wasze ogony będą Wam wdzięczne...
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Awatar użytkownika
huka
Posty: 76
Rejestracja: czw sie 30, 2007 1:21 am
Lokalizacja: krakow

SOJA

Post autor: huka »

Czy dajecie swoim Ciuraskom coś sojowego?
Moje zrobią wszystko dla kawalka tofu albo kotleta sojowego(oczywiście nie smażonego)
Tak sobie myślę że to może nawet zdrowsze od mięska(którego zresztą nie dostają) czy nabiału, który także
uwielbiają ;)



--------------------
Polaczne z tematem istniejacym.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony pn wrz 24, 2007 6:01 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”