Witaminy naturalne

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Witaminy naturalne

Post autor: sachma »

mozesz dawac owoce i wazywa :wink: a na ladna siersc i dobre trawienie gotuje Bandycie raz w tygodniu ugotowany makaronek (w wodzie bez soli) polany lyzeczka oliwy z oliwek :) mozesz tez podawac gerberki, gotowane miesko, kaszke manna...

po co podawac sztuczne witaminy skoro zwierze moze je pobrac z zdrowszych warzywek :) to mozesz podawac calutki czas :)
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Witaminy naturalne

Post autor: lajla »

jako witaminek mozna uzywac tez propolisu w kropelkach, ogolnie propolis jest na wszystko, i we wszystkim pomaga :roll: wiem bo stosuje na sobie i na Floydzie, a moj (tzn. na mnie to stosuje tata, ktory ogolnie to stosuje na calej naszej rodzinie :roll: )

po drugie wlasnie warzywa i owoce... ja polecam to wszystko przerabiac na sokowirowce... poniewaz, np. pietruszka (natka) bardzo zdrowa i jak dlamnie niesamczna roslinka... szczur raczje takiej nie zje ale jak ja wycisnac (nie latwo wycisnac sok z lisci pietruszki, ale sie da ;) ) i ottrzymac sok, to szczuros wypije ;) czosnek tez czasem daje ;) ale oczywiscie malutko, jak naj mniej, aby byl, ale zeby nie smierdzial, czyli o to trudno, ale sie da ;) ale czosnku naprawde malutko ;)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Witaminy naturalne

Post autor: Mycha »

Szczur, który otrzymuje urozmaiconą karmę nie ma problemów z niedoborem witamin- hipowitaminozą. Ogonkowi, który jest odpowiednio karmiony nie potrzeba dodawać w zasadzie dodatkowych witamin i dodatków, jeśli jest w pełni zdrowia. Oczywiście w zależności od stanu fizjologicznego można odrobinę modyfikować dietę (np. podczas choroby wit. C). Ale ogólnie źródła witamin przedstawiają się tak:
A- melko, sery, słonecznik, orzechy, rośliny korzeniowe
B- warzywa, rośliny strączkowe, mleko, sery
C- owoce, zielonki
D- ziarna zbóż, orzechy
E- orzechy, słonecznik, pestki dyni
K- orzechy, słonecznik
Pełny wykaz można znaleźć w internecie.
Dodam jeszcze tylko, że są produkty, które jednorazowo są w stanie zaspokoić większość zapotrzebowania na witaminy- np. jajko- ma prawie wszystko, oprócz wit. C.
Z drugiej strony pamiętajny, że dzienne zapotrzebowanie to tysięczna grama i nie wolno przewitaminizować ogonka, bo może to się skończyć dla niego bardzo źle. W przypadku choroby lub osłabienia organizmu można dodawać więcej witamin, ponieważ zapotrzebowanie na nie jest dużo większe, a na początku warto zastosować "dawkę do walki".
:)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Śliwa
Posty: 890
Rejestracja: śr maja 04, 2005 7:05 am

warzywka

Post autor: Śliwa »

A ja tam mam swoją dewizę odnośnie zasad żywienia..
Myślę, że najlepsze dla szczurków są
Zioła i warzywa HP.... o składzie:
korzeń mniszka lekarskiego, korzeń cykorii, bulwa topinambura, korzeń pietruszki
wam natomiast pozostawiam przekonanie szczurków aby jadły właśnie to.bo jest zdrowe :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”