oswajanie dorosłych szczurasków..

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Kotik
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 7:37 am

oswajanie doros?ych szczurasków..

Post autor: Kotik »

Adoptowałam wczoraj dwie sliczne szczurcie, mają prawie rok. Są bardzo kontaktowe, ale nadal zachowują sie nieufnie. To forum jest skarbnicą wiedzy i bardzo skrupulanie przeglądam tematy o jedzonku, mieszkanku i w ogole całość. Jedna z nich jest odwazniejsza i często wychodzi z klatki, ale druga niestety rzadziej...wiem, ze potrzeba im czasu...pewnie tęsknią za swoją panią, a ta sytuacja jest dla nich nowa i stresująca. Wszelkie rady z radością przeczytam.
Fasolka [']
ALiNeCzKa15
Posty: 55
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 8:20 pm

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: ALiNeCzKa15 »

a przypadkiem to nie szczurzyce z allegro??
KUPIE LUB PRZYJME SAMICZKE SZCZURKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONTAKT- GG !!!!!!!!!!!!!!!!!! :) =)
Kotik
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 7:37 am

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: Kotik »

tak to te..:)
Fasolka [']
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: Zirrael »

Bądź cierpliwa i daj im dużo miłości, oswoją sie prędziutko. Sama we wtorek zabrałam zuzę od poprzedniego dręczyciela, a już dzisiaj moje kochanie zachowuje się jakby było zemną i moimi dwoma dziewuchami od zawsze.
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: ESTI »

Po pierwsze - sama wiesz, ze cierpliwosc jest najwazniejsza. W przypadku leciwych szczurciow, trzeba wszystko robic dluzej i starac sie wiecej.

Po drugie jestem zdanie, ze nic na sile - ta metoda oswajania raczej sie nie sprawdza.

Po trzecie dobrze, ze sa razem, wtedy nie beda az tak cierpialy rozlaki z dawnym domkiem - bo beda mialy siebie.
Obrazek
ALiNeCzKa15
Posty: 55
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 8:20 pm

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: ALiNeCzKa15 »

Kotik mam nadzieje ze nie trzymasz je w tej samej klatce co poprzednia wlascicielka ... :roll: :evil:
KUPIE LUB PRZYJME SAMICZKE SZCZURKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONTAKT- GG !!!!!!!!!!!!!!!!!! :) =)
Kotik
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 7:37 am

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: Kotik »

w zasadzie to one nie boją sie specjalnie, wychodzą juz na spacery, dają sie głaskac i brac na rece, nie gryzą...kupiłam im smakołyki i troche przekupiam...

na razie mieszkają w tej klatce, gdyz nie mam kasy na kupienie wiekszej, ale jest wieksza niz widac na zdjeciach...
Fasolka [']
ALiNeCzKa15
Posty: 55
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 8:20 pm

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: ALiNeCzKa15 »

no nie wiem ... :roll: jak znajde zdjecia to pokaze i zobaczymy czy jest ona dobra dla dwoch szczurkow :evil:
KUPIE LUB PRZYJME SAMICZKE SZCZURKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KONTAKT- GG !!!!!!!!!!!!!!!!!! :) =)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: limba »

Kotik, zasada jest taka sama jak przy mlodych...ale trwa to (tak jak bylo wyzej powiedziane) dłużej...najważniejsze to przełamac wlasny lęk przed starszymi ciurkami...no i spedzac z nimi jak najwiecej czasu a to naprawde bardzo procentuje...możesz np wypróbowac metode na szlafrok :wink: założ niech wlezą do środka i tak sie z nimi przemieszczaj ...caly czas beda czuly Twoj zapach a w szlafroczkyu w miare ciemno i cieplo...co jakis czas włoz reke glaszcz , miziaj itepe...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Kotik
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 7:37 am

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: Kotik »

chyba radzą sobie całkiem niezle, juz sie rozbrykały, jedna jest spokojna, a druga istny szatan...
Alineczka, nie bądz zła na mnie, co mam zrobic? na razie nie stac mnie na ogromną klate.
Fasolka [']
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: ESTI »

[quote="Kotik"]Alineczka, nie bądz zła na mnie, co mam zrobic? na razie nie stac mnie na ogromną klate.[/quote]

To na razie wypuszczaj je czesto, az nie nazbierasz na wieksza...no i powinnas zabiezpieczyc sie na wypadek koniecznosci wizyt u weta.
Obrazek
aruenka
Posty: 61
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 2:37 pm

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: aruenka »

ja mam szczurka od niedawna, dostalam go od wlascicieli ktorzy wyjezdzaja za granice, ma on okolo roku, ale od poczatku nie bal sie, wchodzil mi na rece i spacerowal swobodnie po loznku :) Wczoraj puscilam go zeby pobiegal, ale jak do pokoju wszedl moj facet, Ogryzek przybiegl do mnie i schowal mi sie za plecami, wiec chyba nie najgorzej mi idzie;) Tobie tez zycze powodzenia w oswajaniu:)
W końcu mam szczurka :)
Kotik
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 7:37 am

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: Kotik »

na weta mam pieniązki odłozone, bo ciągle sie obawiam tego co mysza miała, czyli drapania do krwi...a klatke dziadzius moze mi zrobi...to bedą hasac, albo w łikend sama sklece:)
Fasolka [']
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: Korlis »

Wiesz,z dorosłymi szczurami jest o taki problem że nie zawsze mogą sie do ciebie przyzwyczaić,dlatego jask mówia inny poświecaj im duzo czasu :wink: Ale i tak trzymam kciuki aby sie przyzwyczaiły,no i przydałaby sie jakaś duża klateczka :lol: Bo szczurki lubia mieć dużo przestrzeni :geek:
:P
Kotik
Posty: 118
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 7:37 am

oswajanie dorosłych szczurasków..

Post autor: Kotik »

No dziewczyny juz smiało spaceruja po pokoju, nie uciekają...:)...myśle, ze po,ogły mi te dropsy jogurtowe.
A klateczke juz raczej w tym tygodniu kupie nową i dużą. Przeciez jak bedą miały nową, to starą moge sprzedać i troche pieniążków sie zwróci:)
Fasolka [']
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”