[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

dziwne odglosy-trzeba sie martwic?

Post autor: Sean4 »

hej,
witam wszystkich przy okazji 1 postu.
moja szczurzyca to juz nie mlodka, ma okolo 18 miesiecy. od kilku dni zauwazylem ze wydaje dziwne odglosy. mianowicie jak sie czyms zaciekawi albo "podnieci" to zaczyna oczywiscie "niuchac". w tym nie ma nic dziwnego, ale niuchaniu towazysza dziwne odglosy- mianowicie oddech jest niemal niezauwazalnie swiszczacy, a czasami wydaje odglos jakby ktos mazal gumka "myszka" po szkle (zwlaszcza przy wiekszym wysilku, kiedy np.naraz niucha i wspina sie na przeszkode). kiedy szczurek siedzi spokojnie albo spi, oddycha zupelnie normalnie. nosek ma zimny, temperature taka jak zawsze. czasami po dluzszym spaniu ma spiochy (takie ciemne, 2 milimetrowe robaczki). poza tym jest ruchliwa jak zawsze, siersc i oczka blyszcza, brak apetytu tez jej nie dotyczy tak wiec-czy powinienem sie martwic?

Temat scalony z juz isyniejacym o podobnych dolegliwosciach/edit ESTI mod
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kaka »

[quote="Sean4"]czasami po dluzszym spaniu ma spiochy (takie ciemne, 2 milimetrowe robaczki).[/quote]

to jest porfiryna wydzielina którą szczurki wydzielają.
Wiem, że jestes nowy, ale na następny raz używaj opscji szukaj, bo już buyło parę takich taematów. A przez takie pisanie zaśmiecasz forum.
Wracając do tematu uważam, ze powinieneś sie martwic tym oddechem gdyż moze to byc przeciębienie, a moze się to równiez okazać zapaleniem płuc, które jest bardzo poważne i wymaga natychmiastowej wizyty u weterynarza, chociaż na Twoim miejscu i tak teraz bym już się udała do weta. Sprawdź czy szczur nie leży w przeciagach lub czy nie ma za suchego powietrza. Asekuracyjnie dawaj parę kropli echinacei oraz Vibovit. Możesz też kupić woitaminki w płynie do rozcięczania z wodą w sklepie zoologicznym bez recepty. Nie są drogie :wink:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Nisia »

A ja jeszcze dopiszę do tego co powiedziała Kaka.
Oddech szczura podzcas "niuchania" nie powinien być słyszalny. Słyszalny jest tylko wtedy, kiedy przyłozysz ucho do płucek. Oddech moze być słyszalny tylko wtedy, kiedy szczur dmucha do jakiejś dziury.
Nie musi być to od razu choroba, zwłaszcza, że, jak piszesz szczurzyca jest ruchliwa i ma apetyt. No i nie słychac tego cały czas. Moze to być np. jakieś zwyrodnienie kręgu odcinka szyjnego (ten sam powód, dla którego ludzie chrapią, zwłaszcza starsi) lub... masz po prostu przeczulony słuch. Mimo to przejść się do weta nie zaszkodzi.
Ja stawiam na starość.
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Sean4 »

Tego oddechu nie slychac z wiekszej odleglosci, tylko jak jest u mnie na ramieniu (na przyklad). Wczesniej tego nie slyszalem. Nisia napedzilas mi stracha niezlego tym zwyrodnieniem, a to dlatego, ze Kola niedawno skoczyla ze sporej jak mi sie wydaje dla szczura wysokosci. Bylem z nia od razu u weterynarza, lekarka stwierdzila ze wszystko ok, ale prawde mowiac po Twoim poscie sie zastanawiam czy nie uszkodzila sobie czegos. Te objawy pojawily sie po wspomnianym skoku.Obserwuje ja bardzo dokladnie i moze jestem przewrazliwiony, ale mam z pewnych rodzinnych wzgledow mase zlych doswiadczen z bagatelizowaniem spraw zdrowotnych przez lekarzy, ktorych uwazam za rutyniarzy. Zreszta wole chuchac na zimne. Objawy nadal te same- ropka z oka po kimanku i dziwny oddech. Zachowanie zwierzatka jak najbardziej radosne (poza tym ze jak chce skads zeskoczyc, to woli poczekac az podejde i ja zdejme:) )
wassyl
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:33 am

drapanie -> rany

Post autor: wassyl »

Witam,

Jestem nowy na tym forum, pozdrawiam wszystkich. Mam pewien problem ze swoim szczurkiem. Otoz nie bylo mnie w domu okolo 3 tygodni, po powrocie zauwazylem, ze szczurek bardzo czesto sie drapie i za uszami ma bardzo duzo malych, krwawych ranek i strupkow. Nawet siersci w tych miejscach praktycznie nie ma. Odnosze rowniez wrazenie, ze jest troszke oslabiony. Rany te przetarlem wacikiem nasaczonym woda utleniona, czy dobrze zrobilem? Co jeszcze moge zrobic, aby przestal sie drapac?
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: pani_rotten »

lepiej przemywac jodyna....no i do weta!! prawdopodobnie ma grzybice lub jakiegos robaka.....a czy siersc na grzbiecie jest tlustawa? i czy na skorze ma duzo brazowego lupiezu?
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Kaka »

wiem, ze jesteś nowy, ale takich tematów było juz kupę, radzę najpierw używać opcji szukaj
podsyłam parę linków :wink:
TU TEMAT PRZYKLEJONY
TU
Tu
tych tematów jest jeszcze o wiele więcej
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
wassyl
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:33 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: wassyl »

Zadnego brazowego lupiezu nie widze, siersc tez nie jest tlusta. Wyglada to po prosu jaky sie bardzo mocno drapal po szyi (i tylko tam), ze az wydrapal sobie rany siersc w tych miejscach. A czy to wszelkie smarownie jodyna lub tribioticiem lub stosowanie zasypki nie bedzie zbyt szkodliwe dla szura? Chodzi mi o to, ze po posamrowaniu go woda utleniona, zaczal to wszystko zlizywac.
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: pani_rotten »

jodyna mu nie zaszkodzi w tak malych ilosciach bo calej butelki mu nie dajesz do wypicia ;) w takim razie to raczej nie grzyb a pewnie robaczki...........a tak propos to nie siedz przed kompem tylko ogon pod kurtke i do weta :wink:
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: limba »

wassyl, nie wiem skąd jestes ale mi towygląda na pasozyty..śmigaj do weta (jesli stwierdzi obcych lokatorów to najlepszy na te świnstwa jest Ivomec. W zastrzyku bądź (dr Bielecki) zakroplenie na kark.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
wassyl
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:33 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: wassyl »

Oto zdjecie:
http://www.rep6.republika.pl/zuljin.jpg

i krotki filmik:
http://www.rep6.republika.pl/zuljin.avi

Jakos dosyc kiepska i jodyna odrobine przyslania ranki ale moze to rozjasni jeszcze bardziej sytuacje.

PS. Wczoraj wieczorem dopiero te ranki zobaczylem, bo mnie wczesniej nie bylo w domu przez dluzszy czas. Byly te ranki dosyc krwawe i wygladaly na swieze, a po posmarowaniu woda utleniona dzis juz jest jakby lepiej, ladnie wszystko przyschlo.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: limba »

Idź z nim szybko do weta...chyba się powtarzam :twisted:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: pani_rotten »

[quote="wassyl"]Oto zdjecie:[/quote]
kiepsko to wyglada :/ ja na twoim miejscu nie trzcilabym czasu na pyt tu tylko od razu pojechala do weta jak tylko bym to zobaczyla :roll:
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Po primo temat scalam z istniejacym, po due to spowodowane jest pasozytami i porobily sie okropne strupy. Musisz isc do weta, podac lek przeciw pasozytom. I to szybko, bo niedlugo zostanie z niego jeden wielki STRUP!

Jesli to nie pomoze, to trzeba wziac pod uwage alergie.
Obrazek
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: pani_rotten »

[quote="ESTI"]Musisz isc do weta[/quote]
ciekawe za ktorym powtorzeniem tego sie wkoncu zdecyduje isc zamiast przed kompem siedziec :lol: zart ;)
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”