[UKŁAD ODDECHOWY] zapalenie płuc

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie płuc

Post autor: Ania »

Napisz skąd dokładnie jesteś? Sprawdzałaś polecane adresy szczurzych wetów w dziale "Weterynarze"?
Wg mnie powinno mu się polepszyć po 24 godzinach... w innym przypadku choroba może nie mieć podłoża bakteryjnego a wirusowe bądź inne (wylew, nowotwór).
Powłóczenie nogami nie występuje z osłabienia, jak i świszczenie - nie w takim tempie... Jest to natomiast jeden z pierwszych poważniejszych sygnałów, że u szczura dzieje się "coś nie tak".
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Xida
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 16, 2005 12:28 pm

[UKLAD ODDECHOWY] zapalenie płuc

Post autor: Xida »

Wczoraj prześwietliłam szczurka. Sama widziałam, że wszystko jest czyste, Pani wet potwierdziła: nie ma żadnych nowotworów, zmian w płucach, w kręgosłupie, wylewów. Maniek jest zdrowy, poza tym miał pełne jelita (czyli normalnie je). Szczurek jest albinosem i ma prawie 2,5 roku. Pani powiedziała, że nie będzie żadnych zastrzyków, jak zobaczyła krwiaka i dała w razie czego steryd (1/8 kostki co 2 dni). Widzę, że jest osowiały i że to po prostu starość. Nie stało się to z dnia na dzień tylko stopniowo było coraz gorzej, widocznie tego nie zauważyłam. Teraz także wiem, dlaczego antybiotyk nic nie dawał... Planuję go uśpić w tym tygodniu, bo wiem, że nic z tego nie będzie, a Maniek się tylko męczy... :-(

Dziękuję za wszytkie rady i pomoc...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”