[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: merch »

Ja ostatnio jetem na etapie wiary w choroby pasozytnicze:) - czyli ivermektyna- zastrzyki dwa w odstępach co 10 dni.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
issssi
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 05, 2005 3:33 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: issssi »

Weterynarz u którego byłam to jakiś za przeproszeniem niedouczony stary cap 
Jeśli w ciągu tygodnia nie będzie żadnej poprawy, to jakoś zapakuję mojego Biszkopcika i pojadę do wet.do miasta.
Powiem Wam co teraz robię i powiedzcie mi proszę, czy dobrze postępuję?

Całkowicie odstawiłam trociny. Teraz używam wyłącznie ligliny, którą codziennie wymieniam.
Podaję mu raz dziennie w wodzie rozpuszczony Vitapol i raz dziennie podaję mu wapno w kaszce mannie (taka sztuczka, bo w wodzie nie chciał pić – i mu się nie dziwię)
Raz na dwa dni posypuję go odrobiną Acudexu (mam zamiar zużyć tylko jedną saszetkę i przejść na Alantan)
Ponadto zamiast wody (zawsze pije tylko nie gazowaną Vitalinea) dostaje herbatkę z rumianku.

Czy nic z rzeczy które robię mu nie zaszkodzą???
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: merch »

Raczej nie :), a juz na pewno nie lignina, alantan tez nie- moje wiecznie kradną , ale nie wiem co to ten acudex?
Z tego co piszesz to ząlpanie jakiegoś pasozyta jest mało prawdopodobne, ale czasem ta sama sciólka bywa lepsza lub gorsza, leśli coś wniosa i pasozyty juz są , to zmiana sciólki plus pielegnacja nie koniecznie pomogą.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
issssi
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 05, 2005 3:33 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: issssi »

No właśnie. Na początku nie bardzo chciałam wierzyć w pasożyta, bo niby jak miał coś złapać, ale może faktycznie coś przywlekłam z trocinami. W końcu nie wiem w jakich warunkach je pakują.
Na początku przyszłego tygodnia pojadę do weterynarza i właśnie...........
Znacie kogoś wartego polecenia w Częstochowie ???

Oj i zapomniałam Wam podziękować za dobre rady - baaaaaaaaaaaaaardzo Wam wszystkim dziękuję !!!!
To forum jest nieocenione jeśli chodzi o praktyczną wiedzę w opiece nad naszymi milusińskimi :)))))))))
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

>>tu masz link<< do klinik w Czestochowie, a w nim link do adresow wetow.
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Fam »

Dzięki za ten link i mi się przyda ta stonka z lecznicami.
za tęczowym mostem: Karolcia
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Nisia »

issssi, któraś z wetów (nie pamiętam która), powiedziała mi, ze niewskazane jest podawane szczurasom wapna (takiego, jak się daje ludziom na uczulenie). Od wapna robią się kamienie (też nie pamietam jakie). Podobnie jest u ludzi, kiedy zbyt długo zażywają wapno.
Lepiej, aby miał taką kostkę wapienną dla gryzoni. Albo wyprażone muszelki ;)
issssi
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 05, 2005 3:33 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: issssi »

Bardzo dziękuję za ten link.
Wiedziałam, że mi pomożecie.
Jesteście nieocenieni :)

Już załatwiłam sobie wolne i idę do weterynarza we wtorek. Oczywiście napisze co i jak.
Co do wapna w kostce - to Biszkopt ma takie, nawet dwie. Jak był mały to skrobał, a teraz jakoś nie widać na nich nowych śladów jego ząbków (po co mu kostka jak ostrzy ząbki na moich nieszczęsnych paluszkach ;) )
Jeszcze raz baaaaaardzo Wam dziękuję.
issssi
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 05, 2005 3:33 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: issssi »

Witam.

Byłam z Biszkopcikiem u weterynarza.
(złapanie go do transporterka zajęło mi sporo czasu, ale udało się)
Pan doktor też się zabezpieczył w grube rękawice hi,hi.
Diagnoza: na razie walka na wszystkich frontach: bakteryjnym, wirusowym itd.
Dostał dwa bycze zastrzyki i lekarstwa:
2x dziennie 0,3 ml eurobioflox
1x dziennie ¼ tabletki eucortonu
Przechodzi też na ścisłą dietę;)
Jak do poniedziałku nie będzie poprawy, to pobiorą mu wycinek.

Troszkę się martwiłam jak sobie poradzę z podawaniem mu tych leków, bo w związku z dietą sztuczka z manną nie wchodzi w grę, ale ku mojemu zaskoczeniu poszło jak po maśle.
Podaje mu rozpuszczona tabletkę z płynem z dodatkiem Vibowitu dla niemowląt i widać ten skutecznie zabija gorzki smak lekarstwa, bo aż oblizuje łyżeczką.
Może to dziwne, ale najpierw sama spróbowałam czy to, aby dobre jest i… ujdzie, ale ważne, że jemu smakuje i nie musze go stresować łapaniem go i wciskaniem mu na siłę.
Mam teraz nadzieję, że dojdzie szybko do siebie i nie będzie żadnych komplikacji.
Pozdrawiam Wszystkich miłośników szczurków :)
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: olaihekate »

mogłabys ewentualnie poszukać nowego wtta. pozdrawiam
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: krwiopij »

eNcorton i eNrobioflox... pan weterynarz widac niewyraznie pisze... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ewqa »

Mam pytanko? Czy spotkałyscie się z problemem że ivomectryna nie działa? T oznaczy po 3 dawkach było lepiej, na kontroli po 3 tygodniach było OK a teraz miesiąc później zaczyna się wszystko od nowa, 2 szczurki maja znowu strupy i się drapią.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: ESTI »

Generalnie ivomec dziala i to wysmienicie. Jednak pamietac nalezy, ze pasozyty przenosza sie poprzez jedzenie, trociny, sianko itp - wiec moze byc tak, ze po jakims czasie po leczeniu wracaja...jednak moim zdaniem zdarza sie to nie czesto.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: Ania »

Zdarza się to niestety bardzo często, dlatego tak trudno wytępić świerzb. Z innymi pasożytami faktycznie nie ma aż tak dużego problemu z nawrotami.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
issssi
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 05, 2005 3:33 am

[ALERGIA, PASOZYTY] kichanie, drapanie, strupki

Post autor: issssi »

Uffff
Nawet nie przypuszczacie, jak baaardzo się cieszę :)))
Biszkopcik chyba dochodzi do siebie, ale nie chcę zapeszać.
Przede wszystkim jest wyraźnie żywszy.
Znów zaczął hasać po pokoju (a od dawna tego nie robił - czuje sie nawet winna, że wcześniej nie poszłam z nim do wet.)
Aż miło popatrzeć w ten pyszczek jak wszystko obwąchuje i skacze po dywanie.
Nadal się drapie, ale już nie tak często.
Łyse placki nadal są i strupki też, ale chyba jest lepiej.
W niedziele mam przerwać kurację lekami, ale nie wiem, czy już powinnam, bo bądź co bądź nadal się drapie choć już nie tak bardzo.
Chyba w poniedziałek, albo wtorek (zależy jak załatwie sobie wolne) pojadę jeszcze do weterynarza.
Buziaki dla Was wszystkich.

Ps. I faktycznie Pan wet. strasznie niewyraźnie pisze ;)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”