kiedy odłączyc małe

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

kiedy od??czyc ma?e

Post autor: Asia »

szukałam na forum i na stonie i znalazłam ze mozna oddzielic młode około 4 tygodnie po urodzeniu, ale jak one jeszcze czasem ssą mleko od mamy to mozna je oddzielic?? Jedzą już same normalne jedzenie ale jednak raz albo 2 na dobe piją mleko mamy . jak poznać praktycznie ze są juz gotowe do samodzielnego zycia.
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

kiedy odłączyc małe

Post autor: Anita »

Młode oddziela się od matki po pięciu tygodniach, a konkretnie chłopców ;) Dziewczynki mogą zostać z mamusią, chyba, ze ma ich naprawdę dość ;)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

kiedy odłączyc małe

Post autor: ESTI »

Czasami 5 tygodniowy samczyk jest juz gotowy do kopulacji...wiec ja radze chlopcow aut w wieku 4 tygodni, bo wtedy pojawiaja sie jajeczka.

Poza tym trzeba dac spokoj matce w koncu, ilez mozna ssac cycocha. :lol:
Obrazek
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

kiedy odłączyc małe

Post autor: Asia »

pytam bo chcialam oddac szczurki ktore dzis maja dokladnie 4 tygodnie a w poniedzialek mam je oddac i mysle ze sie nic im nie stanie jak same jedza ale chciałam sie jeszcze u was upewnic na stronce pisze tak: Do normalnego odżywiania się pokarmami naturalnymi młode szczury są zdolne już po ukończeniu 3 tygodni, natomiast oddzielenie młodych od matki powinno nastąpić w wieku około 4 tygodni.
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

kiedy odłączyc małe

Post autor: Korlis »

Myśle że można już oddzielic w wieku ok.4-5 tygodni,ale myśleże bardziej 5 :?
:P
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

kiedy odłączyc małe

Post autor: sachma »

4tyg to wystarczajaco dlugo, szkoda ryzykowac...
Obrazek
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

kiedy odłączyc małe

Post autor: Asia »

dzieki wielkie moge rozdawac ze spokojnym sercem. szkoda tylko ze tak male zainteresowanie. chyba część bede musiała dać do zzologa :-( :-( :cry: :cry: :? :? :help: :help:
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

kiedy odłączyc małe

Post autor: Mycha »

Asiu- nie znam Twojej sytuacji, ale w takim razie po co rozmnażałaś? o_O
>zapomnij o tym co napisałam na górze jeśli kupiłaś zaciążoną samicę<
Ale tak ogólnie i niezależnie co się stało- czy celowo czy przypadkowo to jesteś odpowiedzialna za te maluchy... Pokaż nam, że bardzo kochasz szczurki i chcesz dla nich jak najlepiej i wolisz wszystko od oddawania ich do zoolka, bo tam mogą pójść na karmę dla węża lub kupi je jakiś nieodpowiedzialny dzieciak... Nie mówiąc już, że te małe samiczki mogą w zoologiznym same jajść w ciąże... To jeszcze małe, bezbronne dzieci...
Nie bierz nikogo na litość- mam nadzieję, że nikt nie da się nabrać... To bez sensu nie mówiąc już, jak bardzo dziecinne... Zastanów się...
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

kiedy odłączyc małe

Post autor: Asia »

Mycha. Tak wszystkich namawiacie zeby sami poszukali a potem osądzali kogoś a sama zrobiłaś tak jak próbujesz tego oduczać. Pisałam chyba 3 czy 4 ogłoszenia na forum , pytałam sie ludzi czy nie chcieliby szczurków ale ludzie mają uraz i jak słysza ze albinos czyli biały z czerwonymi oczami to już nie chcą. Ja kocham te maluchy i dlatego tych co sie zgłaszaja dokładnie wypytuje . Dla twojej informacji w ogłoszeniach pisze ze szczurki mam bo kupiłam " zaciążona samice", nie wiem czy biorę ludzi na litość ja tylko wolę żeby trafili do fajnych domków a nie do zoologa i to pisałam w ogłoszeniu
[quote="Mycha"]Pokaż nam, że bardzo kochasz szczurki i chcesz dla nich jak najlepiej i wolisz wszystko od oddawania ich do zoolka, bo tam mogą pójść na karmę dla węża lub kupi je jakiś nieodpowiedzialny dzieciak... [/quote]
Dokładnie to pisałam w ogłoszeniach i mogłabys sprawdzic najpierw. Teraz sie zastanawiam nad pewna ofertą wzięcia 2 szczurków bo nie wiem czy ta osoba poradzi sobie w sumie z czterema. Nie wyskakujcie na mnie bez sprawdzenia uprzednio ze jestem dziecinna jak nie wiecie co faktycznie sie dzieje. Ponawiam ogłoszenia w nadziei ze moze ktos sie jeszcze zgłosi a na razie mam zgłoszenia na 3 szczurki i uważam ze robie wszystko co mogę w ich sprawie lecz nie moja wina ze ich nikt nie chce . ja nie mam miejsca trzymać 7 szczurów więc w koncu bede zmuszona je oddac, i nie uważam zeby to była moja wina. Nie chce ich oddawać i to bardzo ale nie bede chyba miała wyjścia. Bardzo wiec proszę nie piszcie mi :
[quote="Mycha"]To bez sensu nie mówiąc już, jak bardzo dziecinne... Zastanów się... [/quote]
No ale cóż przywykłam już do czepiania się niektórych ludzi na forum. Szkoda bo nie wiecie czasem jak ktos bardzo sie stara a jak bardzo sie mylicie.
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

kiedy odłączyc małe

Post autor: ESTI »

BTW albinoski sa piekne i nie uwazam, ze ludzie maja uraz...ale niestety, zeby znalezc domki dla maluchow - trzeba stworzyc powazna kampanie promocyjna. Duzo fotek, opowiastki...trzeba zachecic ludzi poprostu.

Zajrzyj do oddam/sprzedam, tam ktos chce przygarnac szczurka ze Szczecina, poza tym daj ogloszenia na innych forach zwirzecych, nie wszyscy szczuromaniacy siedza na szczurach.org. ;)
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

kiedy odłączyc małe

Post autor: Mycha »

Asiu, a ja wyraźnie napisałam:
[quote="Mycha"]>zapomnij o tym co napisałam na górze jeśli kupiłaś zaciążoną samicę< [/quote]
A Ty ciągniesz ten temat i ciągniesz...

[quote="Asia"]Dokładnie to pisałam w ogłoszeniach i mogłabys sprawdzic najpierw.[/quote]
Nie wiem co napisałaś i gdzie. Nie wszyscy piszą. Nie mam obowiązku przeszukiwania forum- mogłaś zwyczajnie napisać o tym nawet mi na pw.

Nie naskakuję na Ciebie, ale wkurza mnie- nie tylko na szczurzym forum- pisanie "weźcie je bo będę musiał je oddać do zoolka/dla węża/do koleżanki, która jest sadystką" i musisz to zrozumieć, bo to jest właśnie "branie ludzi na litość" i to właśnie jest dziecinne... Ale jak już pisałam- nie naskakuję na Ciebie- po prostu przemyśl to oddawanie do zoolka.

Co do tej osoby, która ma mieć cztery szczurki- myslę, że nie ma problemów do obaw. Zobacz jakie "ilości" potrafią mieć niektóre osoby z forum w Ankietach, gdzie jest Powszechny spis szczurów :) Z tego co wiem albinoski są dośc pożądane- było kilka ogłoszeń dotyczących chęci wzięcia albinoska i nie sądze, żeby nagle ludziom się odwidziało. Wklej zdjęcia- najlepiej jakieś śliczne, a wtedy na pewno znajdą się chętni.
Swoją drogą to może właśnie znalazłam jedną osobę... Mieszka niedaleko Twojej miejscowości. Miał brać szczurki od jednej dziewuszki, ale na szczęście zostają u niej. Sprawdzona osoba- nazywa się Olek. Jeśli masz na oku kogoś innego to napisz do mnie na pw a wyślę Ci jego nr gg to może się jakoś umówicie. Szczerze mówiąc, to Gosia z forum dawała mu samce i tak się nimi opiekuje, że był w zasadzie pomocą na czarną godzinę, ale myślę, że może teraz się przydać :wink: Jesli natomiast masz właśnie do niego ten kontakt to zafundowałam ładną reklamę :)

Dodano po 52 sekundach:

Acha, ew jeśli masz transport do Wrocławia to mogę załatwić dom w Poznaniu (Wrocław-Poznań do zorganizowania).
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”