[SIERSC I SKORA] choroba czy siwienie?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

[SIERSC I SKORA] choroba czy siwienie?

Post autor: Asia »

:?: Ostatni zauwazyłam ze mojej Wioli jakby posiwiał pyszczek. Ma taki siwy paseczek na pyszczku tam gdzie jest taka bruzdka (te takie szczurze rysy twarzy :D )zastanawia mnie to bo ona ma około roku wiec nie powinna jeszcze siwiec ........a może . proszę o wasza opinię na ten temat.

Pozdroofka



Asia
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] choroba czy siwienie?

Post autor: Fam »

może to huski, one siwieją i to jest normalne, z tym że zaczynają jako bardzo młode jaśnieć...
w każdym razie nie myśle żeby to było coś poważnego, moja też z wiekiem zaczęła jaśnieć, tylko że moja brązowieje
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] choroba czy siwienie?

Post autor: Ania »

Napisz jak w ogóle jest ubarwiony szczur?
Może faktycznie po prostu zaczyna siwieć...
Moja Kasia zaczęła siwieć od przodu pysia, znaczy broda, wąsy w wieku półtora roku.
Jeśli masz zdjęcie szczura to podeślij link albo wklej (byle nie za duże, jeśli wklejasz).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Asia
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 25, 2005 6:24 pm

[SIERSC I SKORA] choroba czy siwienie?

Post autor: Asia »

ona jest ciemna nie czarna ale tez nie brazowa skarpetki i koniec ogonka ma białe. ostatnio sie jej zrobił pasek rudy na pupie a teraz biale na ryjku. za bardzo sie nie martwie ale chcialam znac wasze zdanie, a zdjecia wysle pozniej bo musze zrobic
szedł facet koło koparki i dał sie nabrac :P
szczurzyce Wiola i Lena
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] choroba czy siwienie?

Post autor: Ania »

Nie martw się.
Rudzienie ciemnej pupy to akurat "sławna" rzecz u szczurów, które zakończyły okres dorastania, z czasem włoslków rudych będzie coraz więcej, futerko będzie rzadsze (powoli).
Siwienie pysia może być uwarunkowane genetycznie - to że u mojej Kasieńki zaczął siwieć w wieku półtora roku nie znaczy, że u wszystkich tak może być. U jednych ciurów w wieku roku, u inny w wieku 2 lat (jak u mojej Niny, na przykład, która jest ruda). Wiadomo, że im ciemniejszy pyszczek, tym te oznaki widoczne są wcześniej.
Na 99,(9)% to żadna choroba a naturalny proces ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Koks
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 10, 2007 2:07 pm
Lokalizacja: Srebrna Góra

Re: [SIERSC I SKORA] choroba czy siwienie?

Post autor: Koks »

A co jeżeli siwieje ok. 5miesięczna szczurka? Ostatnio moja husky strasznie posiwiała na pyszczku i na grzbiecie. Dodam że niedawno zabrano jej 7 młodych i ogólnie strasznie schudła, młodsza szczurka która jest z nią trzymana jest od niej znacznie większa i cięższa.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: [SIERSC I SKORA] choroba czy siwienie?

Post autor: S. »

Husky tracą kolor z wiekiem. Niektóre bardziej a inne mniej.

Ciąża i karmienie wyczerpuje organizm matki. Dbaj o nią i dobrze ją karm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”