Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Karmy POLECANE

Post autor: Zirrael »

limba81 można ją kupić w Kakadu w Arkadii.
Obrazek
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Karmy POLECANE

Post autor: knautia »

[quote="Maugos`"]Spotkał sie ktoś z takim opakowaniem/rodzajem ? To jakaś nowość ?[/quote]
ja owszem, widziałam, rzeczywiście różne rodzaje, ale żeby otrzymać jakąś optymalną mieszankę i tak trzebaby połączyć kilka...
no bo w jednej torebce np. białe chrupki i orzechy, w innej coś tam... nie mogę liczyc, ze moje ogony będą jeść , bo lubia codziennie co innego... swoją drogą i megan dla nich nie wystarcza, zawsze cos powybierają i zostawią.
chyba opłacałoby się coś takiego kupować, jak czyjeś pociechy mają konkretne upodobania (czyli z karmy wybierają np. białe chrupki i orzechy :) )
[quote="Zirrael"]Deli Nature firmy Hens[/quote]
ja pewnie nie spotkam, ale zapytam i zamówie w sklepie, jak się da...
chciałabym znależć taką karmę, którą by "pożerały", a jak dotąd nic się nie trafiło, zawsze ta sama historia- cos tam poskubia i zostawiają, wiec w sumie większość wyrzucam... zapłaciłabym i 20 zł za opakowanie, żeby tylko zostało zjedzone w całości..., albo chociaż w 80%...
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Karmy POLECANE

Post autor: cucumberek »

ja mam szczurki od dwóch tygodni, więc wielkim doświadczeniem nie mogę się pochwalić, ale szczurasom daję Vitapol dla szczurów. Tej firmy, bo karmiłam tym mysz i karmię królika i nigdy nie miałam żadnej niespodzianki w postaci robaków czy czegoś takiego. Niestety, zbyt dużo chyba jest w niej ziaren- moje brzdące ich nie cierpią i zawsze zostawiają na dnie miseczki nawet nie nadgryzione. Dlatego do miski sypię im trochę vitapolu, trochę płatków kukurydzianych i kilka sztuk psiego "suchego" jedzonka, to zresztą znika najszybciej ;) jak mam, to dodaję też wafelki warzywne dla gryzoni posypane vibovitem. ale chyba zacznę im kupować karmę dla królika, bo jak tak patrzę w jego miskę, to on tam same smakołyki ma...
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
Maksym
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 9:06 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Maksym »

a ja polecam jednak zrobić samemu mieszankę.

z różnych ziaren np: migdałów, dyni, płatków kukurydzianych, płatków owsianych, słonecznika, kukurydzy itd. itp.
wychodzi taniej, starcza na długo, a Parszywiec wcina jak nie wiem 8)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Karmy POLECANE

Post autor: knautia »

toteż ja swoim małpkom również daje musli- różne płatki: kukurydziane, owsiane, ryżowe, suszone owoce itd.
mieszam megana z tym, dodaje orzechy, ring- ringi, witaminy w ganulkach, kawałki suszonego chleba, chrupki marchewkowe i inne...
ale wybierają cos tam (nie zawsze to samo) a reszta leży dopóki nie wyrzucę... wrrr...
do tego dostaja świeże owoce, warzywa, jogurty, soczki marchewkowe, makaron gotowany lub surowy, gotowane ziemniaki, ryż, czasem gerberki... bardzo czasem kawałeczek zółego serka, czy mięsko, kawałek swieżego pieczywa..
one wszystko tylko skubią nigdy nie zjadają do konca, nie mówiąc juz o tym żeby cokolwiek znikało w tempie błyskawicznym.
co tu dużo gadać najchętniej jadłyby to co ja... ale tak nie może być.
moim stałym zmartwieniem jest to, zeby nie urosły im nadmiernie zęby, bo najchętniej jedzą to, co miękkie, lenie jedne.
Krówka.
Posty: 958
Rejestracja: pt mar 12, 2004 7:26 pm
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: Krówka. »

[quote="limba81"][quote="Zirrael"]Deli Nature firmy Hens[/quote]
moja kolezanka kupila swoim dwom pannom ta karme i podobno bardzo im smakuje..ja sie na nia jeszcze nie natknelam ale jak tylko wpadnie w moje lapy to wyprobuje...[/quote]
Pita nie che tego tknąć :roll:
M
Posty: 70
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 12:05 pm

Karmy POLECANE

Post autor: M »

Cześć

Postanowiłem się podzielić z wamimoimi spostrzeżeniami codo karmieniamoich dziewczynek.

1. Zacznę od tego, że w wielu źródłach czytałem o tym, że szczury najbardziej lubia pokarm który jadła matka podczas ciąży i laktacji i jak dotąd zawsze ta zależność się sprawdzała, tak też było w przypadku mojego miotu (po zmianie karmy nie chciały jeść).

2. Pewnie wszyscy wiedzą ale napiszę jeszcze raz, że szczury powoli przekonują się donowego, nieznanego pokarmu, jest to poprostu mechanizm obrony przed zatruciem (jem to co znam i wiem że zdrowe). Datego właśnie małe szczurki i większe czasami też przechodzą fazę bycia niejadkiem - może isę to wiązać ze zmianą pokarmu.

3. Moje zwierzęta karmiłem kilkoma karmami - oto moje doświadczenia z kiektórymi z nich:

XtraVital - Zdecydowanie najlepsza karma - zwierzeta bardzo chętnie ją jadły (pochłaniały wczęcz) choć wydaje mi się że mogą w niej znajdować się jakieś atraktanty, waleriana lub inne substancje uzależniające bo miałem wielki problem z przestawieniem szczurów na inną karmę po 2 miesiącach XtraVital.

Prestige - w wersji dla szczurów - podobno jest najlepszą karmą na świecie - całość jest granulowana i za kilkogram płaci się 30 zł. Zwierżeta nie chciały jej w ogóle jeść! Zaczęły ją skubać dopiero po zmieszaniu 50/50 z Meganem.

vitapol - półka lotów średnich - w porównaniu z karmami "profesjonalnymi" trocghę za wiele w niej zbórz. Produkty są niskiej jakości (kończyłem ochronę srodowiska więc miałem przedmiot o ocenie przydatności ziaren), ziarna są przesuszone i nie przedstawiają wielkiej wartości odrzywczej.

drako art - nie polecam - prawie sama pszenica

vitakraft - szczurom smakowało ale ja jestem sceptyczny odkąd moi znajomi z niemiec zakomunikowali mi że jeśli chopdzi o vitakraft i jego produkty to nie są uważane w niemczech za dobre i wszyscy mają je zaprodukt raczej niskiej jakości

animals - żadna rewelacja - wiele pszenicy, owsa i mało smakołyków

megan - PRAWDZIWA BOMBA - poszedłem zanamową koleżanki z kliniki weterynaryjnej i kupiłem 20kg wiadro megana - wyszło koło 25zł. I byłem zaskoczony - Prawie same smakołyki - całe ochechy - suszony banan no istna rewelka. Nie dość że tanie jak licho to jeszcze urozmaicone i szczury aż się trzęsą zeby dostać michę.
Od tamtego czasu żadne vitapole ani vitacrafty - jedynie MEGAN - Bardzo często karma sprzedawana na wagę to włąśniemegan ten z zielonego wiadra. Można też kupić megan w 1kg wiadrze ale to nie to sama karma bo ta w 1 kg jest niby specjalnie dla szczurów ale jakoś nie rewelacyjna. A ta w 20kg wiadrze jest dla wszystkich gdyzoni i jest bombowa.

JA do megana dodaje jeszcze kocią karmę Kitikat Junior kupowaną na wagę w proporcji 1/5 i muszę powiedzieć że jedzonko jest pierwsza klasa. Szczury najedzone i zdrowe i pełne energii a przy tym futerka błyszczą jak się patrzy ;-)
Gogha
Posty: 30
Rejestracja: wt lis 08, 2005 2:47 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Gogha »

Co do animals i vitapol zgadzam się całkowicie z M. Dlatego też muszę sprawdzić megan. Aktualnie mam animals i zbyt dużo zostaje u Cekina nie zjedzonych ziaren w miseczce :/
Estera
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 11, 2005 6:20 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Estera »

moje ciurki wcinają karmę vitapolu. jak kupiłam im dla odmiany jakąś inną to jakoś tak nie "szła" im..no i codziennie serek, kolby ;) co kilka dnie coś surowego warzywka, mięsko itepe itede :D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: sachma »

ja bym radzila zamienic miejscami serek i surowe warzywka :) czyli codziennie surowe warzywa a co kilka dni serek :)
Obrazek
Estera
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 11, 2005 6:20 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Estera »

[quote="sachma"]a bym radzila zamienic miejscami serek i surowe warzywka Smile czyli codziennie surowe warzywa a co kilka dni serek Smile [/quote]
skoro tak mówisz ;) ja jestem jeszcze ciut "zielona" jeśli chodzi o szczury ;) a mięsko co ile? :)
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: sachma »

moje miesko dostaja dwa razy w miesiacu. zieleninke powinny miec codziennie, a serek jest tuczacy wiec mozna dawac jak miesko :)
po za tym dwa razy w tygodniu, co drugi tydzien, dostaja bobovita, tam niby mieso jest.. ale to takie przeciery warzywne z odrobinka mieska.. wiec nie zaliczam tego do miesa :P dla mnie miesko to kawalek gotowanej piersi z kurczaka albo schabiku :P
Obrazek
Estera
Posty: 18
Rejestracja: wt paź 11, 2005 6:20 pm

Karmy POLECANE

Post autor: Estera »

sachma dzięki za info ;) czyli ulubiony serek idzie sobie pa-pa :( ale za to bedą warzywka :D
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Karmy POLECANE

Post autor: ESTI »

[quote="Estera"]sachma dzięki za info ;) czyli ulubiony serek idzie sobie pa-pa :( ale za to bedą warzywka :D[/quote]

Nie musi isc papa. Wystarczy, ze bedziesz podawala od czasu do czasu i lepiej dawac jogurt - jest zdrowszy. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Karmy POLECANE

Post autor: sachma »

moje uwielbiaja jogurty z platkami :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”