[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Beeata »

Najpierw problemy z oczami (prawdopodobnie zacma).Wtedy tez zauwazylam przyspieszony oddech szczura i weksza ospalosc i brak humoru. Zwalilam to maja histerycznosc,tym bardziej ze objwy ustapily samoistnie po kilku dniach a z oczkami po kroplach sie poprawilo.od przedwczoraj wyraznie jest gorzej. szczur ma problemy ze spaniem.Glownie lezy i tepo patrzy w przestrzen.Oddycha bardzo szybko jak przy zdenerwowaniu..ma mniejszy apetyt .Pije normalnie.Brak porfiryny.wczoraj caly czas mrozyl oczy i bardzo chetnie podsuwal glowe do glaskania wiec wydaje mi sie(!!!) ze mogla go bolec . Na wszelakie odglosy regowal nerwowo,jak nigdy.Wizyta u weta :
1.rentgen-lekko powiekszone serce
2.nie bylo widac zadnych guzow
3niemoznosc dokladnego obejrzenia pluc ze wzgledu na mozliwosci aparatu rengenowskiego)
4.Osluchowo pluca wydaja sie byc czyste ,natomist serce bije zbyt szybko
(ile uderzen serca na min to norma u szczura??????????)
Co dziwne jego stan zmienia sie lkilka razy na dobe. Pare godzin jest lepiej a pare gorzej.
Co ja mam z tym zrobic???????? Co dac na dusznosci? jak stwierdzic czy to nie jest przypadkiem nadcjisnienie?????
na razie dostaje leki homeopatyczne ,ale nie wszystkie udalo mi sie zdobyc ,niektorych po prostu nie ma u nas w Polsce:-/
Przeczytalam tu dziesiatki maili na podobne tematy ,ale niektore watki sa zaczete i wlasciciel wlsciwie pozniej nie zdal relacji z leczenia albo okazywalo sie ,ze tak naprawde szczurowi w plucach rzezilo. Tu wyglada na sprawy sercowe raczej,ale to jednoczenie laczy sie z ukladem oddechowym. Jesli ktos moze cos podpowiedziec to bardzo bym prosila.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Ania »

Beeata - dzwoniłam do mojej wetki.
Są tylko 2 apteki w Szczeinie, które sprzedają Homeopatię tak jak inne wszystkie zwykłe leki:
1. Na Komuny Paryskiej (zaraz wgłąb jest sieć sklepów, stary budynek dwupietrowy, za przystankiem na którym wysiadasz jadąc kierunkiem z Placu Rodła na Komuny Paryskiej)
2. Apteka na Placy Grunwaldzkim od ulicy Śląskiej, pod Eskulapem

W dodatku dowiedziałam się, że Heel Cactus to firma (Heel) a Cactusa możesz dopstać pod inną postacią (firma Dolizos) - w granulkach. Jeśli krople były 5-6 na dzień to tu będziesz miała 1 granulkę na dzień.
Nie mam numerów do tych aptek, może zadzwoń na informację i telefonicznie podpytaj
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
some
Posty: 77
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 8:54 pm

Re: jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac????:(((((

Post autor: some »

[quote="Beeata"]jak stwierdzic czy to nie jest przypadkiem nadcjisnienie?????
[/quote]

hmm to pierwsze o czym pomyslalam... dowiedzialam sie ze szczur znajomej mial podobne (jesli nie takie same) obiawy, ale ona niestety oprocz jednej wizyty u weta i przeswietlenia nie ruszyla palcem ("przeciez to tylko szczur, trudno" :|) szkoda gadac. w kazdym razie podobno zyl jeszcze kilka miesiecy.. biedny... zycze powodzenia
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Beeata »

Bylam z ciekawosci najzwyklejszej u drugiego weta .Ten popatrzyl n zdjecie o powiedzial ,ze jest ok z sercem .
Dodal ,ze leki homeopatyczne zaczynaja przynosic efekty po kilkutygodniowym podawaniu a to troche dlugo.
Dal mu Amoxycilline 1/6 tabletki przez 6 dni i Dexametazol ( nie wiem jak to sie pisze) tez 1/6 tabletki,oraz strzykawe elektrolitow( sod,potas....cos tam cos tam) i mam to podzielic na 4 dni i dawc mu do picia. Amoxycyllina to wiem ze to laagodny antybiotyk ale to drugie ni diabla ,bo nie wiem jak to sie pisze.To cos ma zmniejszyc ewentualne wewnetrzne obrzeki ( tak przynajmniej zrozumialam) .jesli ktos ma cos do powiedzenia nt.tych lekow ,ich dawkowania itp to bardzo prosze o wypowiedz.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: merch »

drugie to steryd zmniejsz aduszność, może utrudnić walke z drobnoustrojami , amoksyckline łatwo podawać doustnie nie jest nie dobra ale moze być mało skuteczna. Coccus cati Dolisos 5 ch , to lek na such kaszel, to co mialaś przepisane jest preparatem złozonym , który nieco zapewne rozni się składem. Zwolennicy homeopati , na rózne choroby błon słuzowych stosuja tez Mucosa compositum , trzeba kupić 1 ampułke, nabrać do strzykawki i podawać po kropelce, szczury lubią.

Dodano po 2 minutach:

na duszność mozesz tez dać kawałek czekolady raczej gorzkiej zawiera teobromine, rozszerza oskrzela.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Beeata »

Co wet to inne zalecenia,oszalec mozna:-/ Na razie podam mu ten antybiotyk i elektrolity . Pozniej ....sama juz nie wiem czy dawac ten steryd czy nie? Jezeli jest mozliwosc jakichs obrzekow to moze lepiej dac???Wlasciwie to ten antybiotyk ma profilaktycznie bo wg.weta nie wyglada na ciezko chorego .Suchego jedzenia moze za chetnie nie je ,ale wcina banana ,zjadl pomidorka kawalek,wrabal rano gerbera na sniadanie ,potem kawalek bulki ...co tam mu sie podetknie to chetnie zjada .jedynie suchej karmy to nie za bardzo ,no...chyba ze jest to ryz preparowany:-/ Jedyny problem to ten przyspieszony oddech i niedotlenienie przez to ( ciagle albo ziewa albo ma czkawke) no i zwiazana z tym mala ochota do poruszania sie ,meczliwosc.
Kurde,nigdy wiecej stworzonek w moim domu !!!! cala noc jedynie przedrzemalam ,budzac sie na kazdy jego ruch i z reka w klatce zeby sie czul bezpiecznie ...ja nie mam nerwow do trzymania w domu zwierzatek . Nawszelki wypadek udotuje mu na kolacje pietruszke ,selera w razie gdyby to bylo faktycznie nadcisnienie.jak wiecej posiusia to troche spadnie mu cisnienie ...Ciezki los szczuraskow...:((((
ps.A kawalek czekolady to ile wlasciwie? Kostke,mniej...?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: jagas »

Skojarzyło mi się coś po Twoim opisie objawów. Nie jestem lekarzem więc może niech Merch się wypowie co ona o tym sądzi. Myślę jednak, że warto podsunąć taką ewentualność wetowi.
Guz chromochłonny
- Najczęstsze dolegliwości i objawy



# Napadowe kołatania serca po wysiłku fizycznym, zdenerwowaniu, ekspozycji na zimno
# Nerwowość, uczucie wewnętrznego drżenia
# Lęk, poczucie zagrożenia
# Uczucie głodu
# Uczucie gorąca
# Zlewne poty, bladość
# Osłabienie, zmęczenie
# Nagły wzrost ciśnienia tętniczego, połączony z silnym bólem głowy
# Ból w klatce piersiowej

Powyższe objawy mają zwykle charakter napadowy, mogą pojawiać się nawet kilkakrotnie w ciągu doby lub rzadko – raz na kilka miesięcy.
Innym objawem może być chudnięcie (o trudnej do ustalenia przyczynie) http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.ph ... krynologia
http://www.mp.pl/artykuly/?aid=1151
http://www.przychodnia.pl/nadcisnienie/ ... .php3?t=22

ps. jeśliby się okazało, że to to, to powinnaś odstawić dexamethason, który może nasilić objawy ponieważ uczula ściany naczyń na działanie katecholamin.
Obrazek
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Beeata »

dokladnie te same objawy mam gdy mam wysokie cisnienie ....No i wlasnie o to chodzi ,ze zdiagnozowanie szczurka to wyzsza szkola jazdy .Tyle chorob ma podobne objawy...:((( A jak tu sprawdzic czy on ma wysokie cisnienie? No nie da sie ... podac cos na obnizenie cisnienia? A jesli nie ma ? To mozna zaszkodzic ...Przeswietlenie nie wykazalo zadnych guzow.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: merch »

czekolady małej kostki 1/4, czy dać steryd nie wiem,jelsi jest duszność to daj, ważne ,że ma apetyt.Tyle tylko zeten antybiotyk to taki średnio dla szczura. Obserwuj w razie pogorszenia antybiotyk ( np enrobiofloksacyna zn Baytril, Enrocin, Enrobioflox , chyba lepiej działa podawany podskórnie, możne tez doustnie), na razie z tego co widze, to sa dwie rzeczy które szczury lecza : zabieg operacyjny ( o ile tylko nie pomogą szczurowi przenieść się na lepszy ze swiatów ) oraz leki przeciwinfekcyjne znaczy antybiotyki i leki przeciwpasozytnicze. Tak więc jak nie ma guza, to albo szczurowi samo przejdzie albo wyleczysz go antybiotykiem.

Dodano po 1 minutach 1 minucie:

Beata u szczurków jakoś mierzą cisnienie tylko ja akurat nie znam szczegółów
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: jagas »

merch pisze:Beata u szczurków jakoś mierzą cisnienie tylko ja akurat nie znam szczegółów
w badaniach farmaceutycznych robi się to np. sondą wyglądającą jak igła do zastrzyków. czytałem też kiedyś opis urządzenia działajacego na tej samej zasadzie co 'ludzki' ciśnieniomierz, do urzytku na ogonie, ale takiej maszyny na AM nie widziałem.


Beeata masz rację takie objawy rzeczywiście są charakterystyczne dla sporego nadciśnienia, jednak zestaw ze sobą te dwa fragmenty:
Beeata pisze:Co dziwne jego stan zmienia sie lkilka razy na dobe. Pare godzin jest lepiej a pare gorzej.
Powyższe objawy mają zwykle charakter napadowy, mogą pojawiać się nawet kilkakrotnie w ciągu doby
właśnie to że napisałaś o tych częstych zmianach stanu spowodowało moje skojarzenie z guzem chromochłonnym
rentgenem, który nie pozwala obejrzeć płuc raczej nie można wykluczyć guza. może rozwiązaniem byłoby usg jeśli robi się je u gryzoni...
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: merch »

Jagas , skojarzenie to tylko skojarzenie , praktyczni ekażda choroba takze jakakolwiek infekcja ma lub moze mieć pogorszenia lub polepszenia. Poza tym rozpoznanie guza chromochłonnego u szczura nic nie wniesie, zauważ ,że większość operacji jakim poddaje sie szczury sa stosunkowo banalne , guz chromochłonny trzeba by usunąc z przestrzeni zaotrzewnowej - mozliwe , ale jakoś slabo to sobie wyobrażam.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Beeata »

Kiedy (jesli w ogole!) moge po podaniu lekow oczekiwac ewentualnej poprawy? On wyraznie sie uspokaja gdy mam go na kolanach ,ale nie moge przeciez caly dzien siedziec nieruchomo i go glaskac:( Poza tym serce mi peka gdy widze jak szybko oddycha ,wiem co to sa dusznosci bo tez je miewam .Cholera,czuje sie bezradna :( Juz sama nie wiem,czy szukac kolejnego weterynarza czy co robic? :(((((((((( Wszelakie zastrzyki zupelnie nie wchodza w rachube.Obiecalam sobie i Pershingowi ,ze nikt,nie bedzie mu zadawal bolu...tak jak kiedys Parszywkowi:( Przy tak szybkim oddechu ciezko mu jesc ,troche poje i juz zmeczony idzie sie polozyc ,ale widac ,ze gdyby ten oddech byl normalny to polknalby caly swiat ....zawsze byl zarloczkiem. Czyli apetyt jest ,ale ciezko mu jesc .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: merch »

Jeśli to infekcja i antybiotyk trafiony to poprawa powinna nastąpić w ciągu trzech dni. Steryduy poprwiją stan od razu musisz jednak pamietać ,że niejako nie działaja na istote chorob i poprawa jest doraźna, natomiast nie ma co się ich az tak bac, gdyż w chorobach w których i tak nie można pomóc czynią znośniejszymi ostatnie dni. Myłśe ,ze gdyby to był mój szczurek to zdecydowałabym się na zastrzyki z baytrilu plus doraźnie steryd, jełśi baytril by niepomógł w ciągu trzech dni dałabym spokój. Zastrzyki możesz dawać sama lub z kimś kogo szczurek zna, baytril warto rozcieńczyć dobrze podany zastrzyk to moment stresu, a jełśi to infekcja powinien pomóc.. Pozdr M 3mam kciuki ,żeby przeszło.

Dodano po 2 minutach:

Jeśłi serce nie jest powiększone prawdopodobieństwo ze to coś z sercem lub dłuzej trwające nadciśnienie tetnicze jest mala. Co do koncepcji Jagasa, oczywiście jest ona mozliwa , jednak sam guz przynajmniej u ludzi jest wyjątkową rzadkością, a u szczurkow i tak nie ma tegoo jak leczyc.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Beeata »

Czy przy zapeleniu pluc nie ma innych objawow oprocz przyspieszonego oddychania? jak jest z temperatura?
Czy ktos podawal jednoczenie z antybiotykiem leki homeopatyczne? Na zdrowy rozum gryzie mi sie taki zestaw,ale w koncu sie nie znam na tym.Caly czas mysle czy nie zaczac podawac mu tego Cactusa ....
Merch pisalam ,ze Pershing nie bedzie dostawal zadnych zastrzykow .Nie bede przyczyniala sie do jego cierpien za cene przedluzenia mu zycia o kilka tygodni czy 2miesiecy .Leki wylacznie dopyszcznie ...
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Ania »

Zależy przy jakich antybiotykach.
Ja podawałam, u moich chłopaków, na zapalenie płuc. Enrofloksacyna, po 2 godzinach Cactus i Cardus.
Trochę później - Ceclor, po 2 godzinach Cactus (do wykończenia)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”