[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Beeata »

Tabletka z antybiotykiem byla w papierku,rzucilam okiem
a tam jak wol jest:Synulox .W necie zlazlam ze substancją czynną jest amoksycylina - półsyntetyczna penicylina o działaniu bakteriobójczym. (...) Poczytalam ze dawala dobre efekty u psow i kotow w leczeniu min.zapalenia pluc. Kurcze,musze w cos uwierzyc w koncu........Ponocy nie widze zmian ani na gorsze ( chyba) ani na lepsze( to na pewno) Rano zjadl Gerbera ,poszedl walnac kupe na parter a teraz wlazl do swojej sukienki polarowej .To znak ze odrobinke lzej mu sie oddycha.Najgorsze sa wieczory:(((((
Jeszcze jedno...to : http://www.gronkowiec.zdrowe.com.pl/gro ... _caps.html chyba nie zaszkodzi,prawda?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Ania »

Synulox dostawał George tuż przed operacją gdy Zawodny srtwioerdził u Niego przeziębienie. Dawałam 1/20 tabletki CHYBA 2 razy dziennie - ale mogę się mylić i raz dziennie, po prostu nie pamiętał.
Zadziałał po prostu świetnie.
Sama Wojtyś (nie ufałam Zawodnemu i wszystko konsultowałam z Wojtyś) powiedziała, że preparat jest skuteczny u szczurów i zadziała.

(Co do preparatu podanego w olinku - pojęcia nie mam ale niepokoi mnie jeden opis: "Dodatkowo składniki zawarte w preparacie oczyszczają ścianki naczyń krwionośnych oraz mają działanie moczopędne.." - chodzi o wymienione - pietruszkę i czosnek - czy o niewymienione? Hm...)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Beeata »

szczerze mowiac mysllam o tym zeby zrobic nalewke czosnkowa i mu dawac .(zmiazdzony czosnek+ woda+ cukier+ )
ale nie wiem czy czosnek jest ok. dla gryzonia
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: ESTI »

[quote="Beeata"]ale nie wiem czy czosnek jest ok. dla gryzonia [/quote]

Ja osobiscie nie widze zadnych przeciwskazan do podawania czosnku, ja moim daje razem ze szpinakiem.
Obrazek
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: jagas »

Beeata dawałem swoim szczurkom czosnek nieprzetworzony. zjadały po ok 1/3 plasterka na sztukę, co kilka (3-4) dni (dostawały po całym plastereku). zaskodzić nie powinien. moja Dominka przestała po takiej kuracji kichać. na którejś angielskojęzycznej stronie znalazłem, że można się w ten sposób pozbyć pcheł u gryzoni.

[quote="Ania"]"Dodatkowo składniki zawarte w preparacie oczyszczają ścianki naczyń krwionośnych oraz mają działanie moczopędne.." - chodzi o wymienione - pietruszkę i czosnek - czy o niewymienione?[/quote]
pietruszka - moczopędne jak najbardziej. co do przeciwmiażdżycowego działania czosnku to nie zostało ono do końca potwierdzone, ale jest możliwe.

[taka mała anegdotka na poprawienie nastroju: u nas w instytucie badali kiedyś na sportowcach wpływ czosnku na ściany naczyń i ciśnienie tętnicze podczas wysiłku. osoba, która przygotowywała eksperyment trafiła na jakieś błędne dane dotyczące zawartości alicyny w czosnku i tak ustawiła eksperyment, że pierwsza grupa biedaków musiała zjeść po 200g czosnku dziennie...]

życzę powodzenia w leczeniu szczurka.
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Ania »

Ja bym się jeszcze zastanawiała czy szczur to zje...Czosnek jest rośliną o mocnym zapachu i jeśli Pershing nie zasmakuje - może być ciężko z ukryciem preparatu w innym jedzonku.
Pomysł Esti mi się spodobał - sama dam im zaraz czosnek w szpinaku, przypomniałam sobie też przy okazji, że kiedyś tak już robiłam, nie wiem czemu mi się "zapomniało" ;-)
Polecam, u mnie sposób działał - mimo, że laski samego czosnku nie chcą nawet powąchać..
Ostatnio zmieniony śr lis 30, 2005 6:58 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: ESTI »

Aniu skarbie, przeciez sama mi podsunelas ten pomysl o szpinaczku. :***

Ja dodaje do niego troszke mleczka i czosnku i male wpieprzaja, az im sie uszy trzesa. ;)
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: merch »

Leki homeopatyczne można podawać z antybiotykami. Leków homeopatycznych jednoczasowo niepowinno się podawać ani z pokarmami ani z innymi lekami. Czosnek możesz po prostu rozłozyc w klatce działanie bakteriostatyczne zwiazane jest z olejkami eterycznymi i ni etrzeba tego jesć aby działało wystarczy ten zapach wdychac i wydychac. Z amoksycyklina mam skromne szczurze doswiadczeni ai niestety zle jak chcesz to poszukaj w moich postach. Baytril podawać można rownież dopyszcznie, dopyszcznie mozna podawać również doksycykline , która chyba tez jest lepszym antybiotykiem dla szczurów niż amoksy. Nie sądze aby twój szczur miał zapalenie płuc. Natomiast rokowania przy zapaleniu płuc są powazne, duszność moze występować po prostu przy zapaleniu dróg oddechowych. i byc moze wlasnie to jest przyczyna duszności u Twojego szczurka. Jesli zaczełaś podawać amoksy możesz poobserwować kilka dni i jak ni ebedzie działalo a szczurek się w miedzy czasi eni epogorszy zmienić na inny
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: ESTI »

[quote="merch"]Leków homeopatycznych jednoczasowo niepowinno się podawać ani z pokarmami ani z innymi lekami.[/quote]

Czyli co?
Bo bede podawac leki homo mojej Mikuni, to czy bede mogla podawac je razem ze scanomune i pokarmem...czy musi byc jakas przerwa od jedzenia...mozesz przyblizyc?
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: merch »

około godzinny odstęp powinien wysarczyc.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Beeata »

merch,o to samo chce zapytac co Esti ...po prostu nie podawac tyz przed i po posilku oraz zeby nie zbiegalo sie z podawaniem lekow tak? ja i tak wszystkiego n raz nie daje . Robie min 2 godzinne odstepy . Nie wiem,ale mam wrazenie ze ten potas ,sod i co tam jeszcze jest szkodza mu a ni pomagaja. ma po tym wieksze dusznosci ,albo mi sie tylko wydaje ,lub to zbieg okolicznosci. na razie nie jest ani gorzej ani lepiej .Nadal cichutko oddycha,nie ma kataru ...tylko ten szybki oddech .tak mi go strasznie szkoda bo przez to ani pospac nie moze (tylko drzemie) ani pojesc porzadnie :( Czy wlasnie zapach czosnku nie podrazni mu ukladu oddechowego?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: merch »

Jak nie przesadzisz to ni epowinien zabek pokrojony wystarczy porozkadany. Jak uważasz ,że elktrolity szkodzą to nie podawaj albo podaj mniej, myśle ze te elektrolity podano do sterydu, sterydy powodują utrate potasu. A amoksycykline to jak najbardziej możesz podawać z jedzeniem, baytril tez z reszta i doksycykline tez byle nie z nabiałem.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Ania »

Z tego co mówiła "moja" wetka - wynika na odwrót. Nie widziała przeciwwskazań do podawania leków homeopatycznych z produktami mlecznymi ani tym bardziej z innym pokarmem.
Twierdzi, że lek ten zaczyna swoje działanie (w przeciwieństwie do antybiotyków) dopiero, gdy wniknie do organizmu.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: merch »

Ania napisała " Z tego co mówiła "moja" wetka - wynika na odwrót. Nie widziała przeciwwskazań do podawania leków homeopatycznych z produktami mlecznymi ani tym bardziej z innym pokarmem.
Twierdzi, że lek ten zaczyna swoje działanie (w przeciwieństwie do antybiotyków) dopiero, gdy wniknie do organizmu. "
Czy mam rozumieć ,że antybiotyki działają zanim dostana sie do organizmu?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] jak leczyc gdy trudno zdiagnozowac?

Post autor: Ania »

Wg tego co mówi - tak, jeśli zmiesza się je np z jogurtem na bazie żywych kultur bakterii, czy z prodiktami witaminowymi.
Sugeruje, że antybiotyk rozpoczyna swoje działanie od zwalczania bakterii (pozytywnych dla organizmu) jeszcze przed strawieniem.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”