Mó szczurasek się mnie boi czy to tylko zabawa?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

Mó szczurasek si? mnie boi czy to tylko zabawa?

Post autor: doris_rat »

Hej od pewnego czasu mam szczurzyczke to mój pierwszy szczurasek nie za bardzo wie jak sie ja oswaja. Gdy jest u mnie na rączkach to normalnie sie zachowuję łazi po mnie, a jak jest na łóżku i się czegos przestraszy to do mnie, a jak do klatki daję rękę żeby ją wyjąć to ona mi zwiewa i nie wiam czemu... pomożecie? Bo na początku myślałam, że to zabawa, ale teraz myślę, że sie boi, a mam juz ją 3 tygodnie...
_______________________________________
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Mó szczurasek się mnie boi czy to tylko zabawa?

Post autor: Korlis »

Masz wyszukiwarke,"szukaj"-wystarczy że wpiszesz odpowiednie słowo
:P
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Mó szczurasek się mnie boi czy to tylko zabawa?

Post autor: turybiusz »

Przede wszystkim szczurek nie powinien być sam, znacznie lepiej czułby sie w towarzystwie drugiego szczurka.
Trudno powiedzieć czy to zabawa, czy nie. Moje szczury zabawiały się kiedyś wbiegając na oparcie tapczanu (nie wolno im było, gdyż znajdowała się tam półka z książkami) i czekając aż je ściągnę, po czym wbiegały z powrotem. Myślę, że był to dla nich rodzaj diabelskiego młyna. Gdy naprawdę miały ochotę pobuszować w książkach, zakradały się na półkę cichutko, pod osłoną firanki.
Z Twojego opisu wynika, że szczurek się Ciebie nie boi. Może się jednak bać brania w ręce, gdy jest unieruchomiony. Spróbuj wkładać od czasu do czasu ręce do klatki tylko po to, aby podać mu smakołyk, albo dać się obwąchać. A gdy biega poza klatką możesz go od czasu do czasu na chwilę łapac i przytrzymywać, po czym nagradzać smakołykiem, żeby wiedział, że co prawda Ty jesteś silniejsza i to Ty tu rządzisz, ale z Twojej strony nic mu nie grozi. Chyba, że zauważysz, że takie łapanie to dla szczurka duży stres, wówczas lepiej dać mu więcej czasu, by się z Tobą oswoił.
A może wyciagasz go z klatki trochę zbyt brutalnie jak na szczurzy gust?
Może lepiej by było z początku zostawić klatke otworzoną i pozwolić mu by sam zadecydował, czy chce wyjść?
I jeszcze jedno: szczurka trzeba koniecznie przyzwyczaić do przytrzymywania w ręku, potem może być to bardzo ważne, gdy trzeba będzie np. obiąć pazurki, albo dokonać lekarskich ogledzin.
i faktycznie poszukaj co już na ten temat pisano, ja nie miałam takich problemów, więc moje rady nie są dobrze przetestowane.
...
anka
Posty: 10
Rejestracja: śr gru 21, 2005 6:53 pm

Mó szczurasek się mnie boi czy to tylko zabawa?

Post autor: anka »

MÓJ TEŻ TAK ROBI BO SIĘ NIE PRZYZWYCZAIŁ BO JEST DOPIERO 2 DNI PODPOWIEM CI PUŹNIEJ I NAPISZ JAK COŚ SIĘ ZMIENI
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

Mó szczurasek się mnie boi czy to tylko zabawa?

Post autor: Darioslawa »

eh tam moj szczurek jest kochany mam go od wczoraj i chyba mnie lubi chodzi mi po szyji i kitra sie we włosach hehehe :D czasami sobie schodzi na krzesło i lazi a jak sie przestraszy to zwiewa mi na kolana :D też tak mam że nie za bardzo chce wychodzić ale jest coraz lepiej juz nie ucieka tak bardzo.. Najgorzej było w sklepie jak mi sie wyrywał (sama go wyciągałam z akwarium bo ekspedientka się bała :/:/) mysle ze sie przyzwyczai i bedzie normalnie dawal sie brac na rece :P pozdro
Stefan jest gangsterem.
nie
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 1:29 pm
Kontakt:

Mó szczurasek się mnie boi czy to tylko zabawa?

Post autor: nie »

tyle było postów na ten temat, że hej ho. poszukaj, naprawde.
Parszywek: 13 grudnia 2005 - 16 kwietnia 2006 ['] / u mnie Avi od 18 kwietnia ;)
eXtreme
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 23, 2005 3:57 pm

Mó szczurasek się mnie boi czy to tylko zabawa?

Post autor: eXtreme »

Heh moja szczurzyca już po 2 godzinach od przywózki do domku zasnęła na ramieniu mojej Syrenki. :*

Ten zwierzaczek jest naszym pierwszym dzieckiem do wychowania. :D Zobaczymy jak dobrymi będziemy rodzicami. Hehe. :)
Tylko oni. Każdy kolejny to anonim. :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”