Wody smakowe

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

Wody smakowe

Post autor: Darioslawa »

A ja dałam mojemu cwaniakowi wodę mineralną o smaku cytrynowym. Zawiera ona: naturalną wodę źródlaną Żywiec Zdrój, cukier, kwas cytrynowy, naturalny aromat cytrynowy i limonkowy, substancje konserwujące- benzoesan sodu. To mu chyba nie zaszkodzi ??
Stefan jest gangsterem.
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Woda cytrynowa ;]

Post autor: Maugosia »

W dużych ilościach nie powinno zaszkodzić, ale cytuję : "Benzoesany nie kumulują się w organizmie i są łatwo wydalane z moczem. Spożywane w nadmiarze mogą powodować uczulenia u astmatyków i alergików, a u osób wrażliwych na aspirynę - zaburzenia w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego." info z tej strony: http://www.hortimex.com.pl/encyklopedia ... /e211.html
Obiło mi się o uszy, że aspiryna szkodzi szczurom... więc jakakolwiek chemia w naszej żywnosci (dla ludzi) moze w jakimś stopniu szkodzić szczurom - odradzam karmienie/pojenie szczurów taką wodą.
Szczurki są podatne na choróbska, więc lepiej dawac zwykła wodę przegotowaną.
Obrazek
Obrazek
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Woda cytrynowa ;]

Post autor: czukukkcza »

ok,może nie nt cytryn,ale o zawartym w nich kwasie askrobinowym/wit.C/-mogę w sezonie zimowym podać im kilka kropelek witaminy C dla niemowląt ['Juwit'/albo 'Juvit'...]do poidełka?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Frubi
Posty: 169
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 2:57 am

Woda cytrynowa ;]

Post autor: Frubi »

tak można podawać Vibowit :P Ale też nie przesadzaj :P A i ponoć szczury wolą lizać Vibowit niż pić :D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Woda cytrynowa ;]

Post autor: sachma »

[quote="Maugos`"]"Benzoesany nie kumulują się w organizmie i są łatwo wydalane z moczem. Spożywane w nadmiarze mogą powodować uczulenia u astmatyków i alergików, a u osób wrażliwych na aspirynę - zaburzenia w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego."[/quote]


kurcze :? a ja pije tylko taka wode... i tej cytrynowki wypijam codziennie co najmniej 1,5l....
Obrazek
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Woda cytrynowa ;]

Post autor: czukukkcza »

[quote="Frubi"]można podawać Vibowit [/quote]

wiem że można podawać,ale ja się pytam o Juvit/czy też Juwit/rozcieńczony wodą.
jak nie wiesz co odpowiedzieć,to nie odpowiadaj;/
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Woda cytrynowa ;]

Post autor: sachma »

nie znam juvita, ale vitaminki dla niemowlat juz przerabialam :D jesli jakies witaminki sa dla dzieci to mozna w malych ilosciach dawac szczurka..
ja Salowi dawalam wapno i vit C dla dzieci.. vit C nazywal sie cebiol... i niestety maluszek dostal po tym rozwolnienia... wet ktory mi to zalecil (moj wet wyjechal i trzeba bylo isc do innego) kazal dawac po 4(!!) krople 3razy dziennie :?
Dr Michal po powrocie i moich zalach powiedzial ze max (szczurek mial niecaly miesiac) to 1-2krople 3 razy dziennie...

mysle ze mozesz podawac juvit w podobnych ilosciach co vibowit... sprawdz czy sklady obydwu lekow roznia sie w znaczacy sposob, tak na wszelki wypadek :)
Obrazek
Darioslawa
Posty: 29
Rejestracja: czw gru 22, 2005 8:40 pm

Woda cytrynowa ;]

Post autor: Darioslawa »

ja też pije tylko cytrynową :D i też w duzych ilościach :D
Stefan jest gangsterem.
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Woda cytrynowa ;]

Post autor: czukukkcza »

[quote="sachma"]podobnych ilosciach co vibowit[/quote]
heh,skoro podobne,to ile kropelek?
bo vibovit się,o ile wiem,produkuje w proszku...
to ile kropelek?
może tyle co tego cebiolu/tzw 1-2 kropelki.../..?


p.s.a ja pijam tylko truskawkową;P:D
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Woda cytrynowa ;]

Post autor: sachma »

moze 6 kropli w dziennej dawce wody?

musisz poobserwowac i wrazie wystapienia jakis skutkow ubocznych natychmiast przerwac podawanie jovitu.
albo dawaj po 2kropelki na chlebku raz dziennie dla kazdego lobuziaka :) jak tak echinacee podawalam jak mi troche zmarzly szczurcie :)
Obrazek
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

woda truskawkowa

Post autor: olaihekate »

Nie znalazłam podobnego tematu na forum...wiec mam nadzieje,że nie zaśmiecam:))
Mianowicie mam pytanie dawaliście swoim ogonką truskawkową wodę do picia(albo w jakims innym smaku) tak dla urozmaicenia


No oczywiście nie chodzi o to ,żeby dawać ja cały czas, ale w małych ilosciach od czasu do czasu...chyba nie powinno zaszkodzić??

Ja sadzę ,że była by to fajna odmiana jakieś urozmaicenie dla zwierzaków:)
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
nikita2
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 7:44 pm

woda truskawkowa

Post autor: nikita2 »

na pewno nie zaszkodzi.moj pije herbatke z cytrynka i cukrem bo taka akurat mu smakuje,albo z sokiem malinowym.nie mam mowy o tym zeby dac mu wode bo ma focha.lubi tez podpijac z kubkow herbaty smakowe albo ziolka typu melisa.jak narazie nie zauwazylam zeby mu bylo gorzej.szczury same wiedza co dla nich dobre.juz wstyd pisac ale moj to naqwet do piwa sie rwał
szczury najlepsze na swiecie!!!!!
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

woda truskawkowa

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Zioła to jedno, a sztucznie dosmaczana woda to drugie...
olaihekate, jeśli chcesz urozmaicic picie, to rób właśnie herbatki z ziółek- mogą być owocowe, albo zielona- ma działanie przeciwrakowe, czerwona- wpływa dobrze na trawienie.
Taka woda raczej odpada.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

woda truskawkowa

Post autor: Anita »

[quote="nikita2"]moj pije herbatke z cytrynka i cukrem [/quote]
Szczurom nie daje się cukru...

[quote="nikita2"]szczury same wiedza co dla nich dobre[/quote]
Dobrze by było... nie pożerałyby tapet, ścian, ołówków i gumek, kiedy nikt nie patrzy...
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

woda truskawkowa

Post autor: Nisia »

[quote="Anita"]Szczurom nie daje się cukru[/quote]
Mnie się wydaje, że niezdrowa jest sacharoza. Ale gdyby słodzic herbatę glukozą.... pownni być ok.
Glukoza i fruktoza to cukry proste, łatwo przyswajalne, sacharoza jest złożona i trudna do metabolizmu.

olaihekate, a ja nie widzę przeszkód, jesli taką wodę zrobisz sama (np. woda przegotowana, w niej pomoczyc trochę "rozciapcianych" truskawek). Ale pamiętaj, że teraz jeszcze nie sezon na truskawki i te duże, które teraz są w sklepach, są niezdrowe.
Woda sklepowa (np. z firmy Żywiec-Zdrój) zawiera konserwant - benzoesan sodu. Ponieważ nie jest to naturalny konserwant to radzę unikać podawania tej wody szczurkom.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”